Banjaluka
Prvi autobus za panoramske ture od danas je na ulicama Banje Luke
U susret Danu grada, prvi autobus za panoramske ture od danas je na ulicama Banje Luke.
U prvoj vožnji gradonačelniku su se pridružili, predstavnici medijskih kuća, ali i brojni turisti.
-Presrećan sam. Banja Luka je dobila jednu novu atrakciju- prvi autobus za panormaske ture obučen u boje Banje Luke. Krase ga najljepši simboli našeg grad, kao i poruka za Dan grada: Banja Luka uvijek lijepa i zauvijek naša – poručio je gradonačelnik Draško Stanivuković.
Kako je istakao, svi naši sugrađani, ali i svi turisti tokom mjeseca aprila mogu se provozati najljepšim dijelovima našeg grada potpuno besplatno, a novi panoramski autrobus voziće svaki dan.
-Ideja je bila da prva stanica bude upravo ispred Teniskog kompleksa i da se kreće najljepšim dijelovima našeg grada i da svi turisti dobiju priliku da naš grad vide iz jedne potpuno drugačije perspektive. Ovo je naš poklon našim sugrađanima i svim posjetiocima povodom Dana grada – istakao je gradonačelnik.
Kako je kazao, za vrijeme trajanja turnira Srpska Open predviđene su kraće ture, dok ćemo kasnije svakako dodati još neke lokacije, svakako namjera je da ovaj autobus bude još jedna nova turistička usluga.
– Plan je svakako da autobus bude dostupan i tokom ljetnih mjeseci, s tim da će tada obući i svoje ljetnje odijelo – zaključio je on.
Turistička organizacija grada Banje Luke uključila se u ovaj projekat i defnisala rute kretanja.
-Radili smo na izradi rute kojom će ovaj autobus da saobraćaja. Nastojali smo da te rute obuhvataju najznačajnije turističke motive našeg grada, a ujedno smo se morali prilagoditi i tehničke mogućnostima u vezi sa prolaskom autobusa pojednim ulicama – kazao je Mladen Šukalo iz Turističke organizacije grada.
Kako je naveo, ruta počinje od Parka „Mladen Stojanović“, nastavlja se Ulicom kralja Petra I Karađorđevića do Kastel i tu pravi krug , zatim produžava Ulicom kralja Petra, Kozarskom, ide na Zeleni most sve do Fabrike obuće „Bema“ odnosno do stanice odakle ide Banj bus.
-Na tom potezu imamo još dvije stanice prema jugu, do nove gradske plaže i do termomineralnog izvora u Srpskim Toplicama. Kasnije, autobus se vraća opet do Beme, istočnim tranzitom, produžava dalje prema sjeveru i na toj strani imamo još jednu stanicu – Univerzitetski grad odnosno Univerzitetski centar Nikola Tesla i onda se bus vraća na početnu stanicu kod Parka – pojasnio je Šukalo.
Banjaluka
NOVA POMOĆ ZA PORODICE: Stanivuković kupuje 13.230 kompleta školskog pribora!
Grad Banjaluka raspisao je danas tender za nabavku školskog pribora za učenike osnovnih škola na području grada, vrijedan 198.900 KM sa PDV-om.
Za taj iznos planirana je nabavka 13.230 kompleta osnovnog školskog pribora, koji se sastoje od grafitne olovke, gumice za brisanje, oštrila, pernice i flaše za piće.
Ponuđači imaju rok do 10. avgusta da dostave ponude, a pri ocjeni najpovoljnije ponude 90 bodova nosiće cijena, a 10 rok isporuke.
Podsjećamo, gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković je u svom prvom mandatu na čelu najvećeg grada Srpske obezbijedio udžbenike za sve osnovce, s obzirom na to da je do tada Vlada finansirala nabavku za učenike samo do prvog i drugog razreda, a kasnije do petog.
Stanivukovićev potez nakon toga počele su da slijede i druge opštine, da bi Vlada od ove školske godine preuzela nabavku na sebe.
Ranije je rečeno da će Vlada za nabavku udžbenika obezbijediti 11,9 miliona KM, dok će opštine i gradovi učestvovati sa 4,1 milion KM.
capital.ba
Banjaluka
STANIVUKOVIĆ U MELINI: Izgradili smo vodovod, podržali parohijski dom i čuvamo zajedništvo
Predsjednik PSS-a i gradonačelnik Banjaluke prisustvovao je Crkveno-narodnom saboru kod Hrama Svetog Prokopija, gdje je odata počast poginulim borcima i istaknuti realizovani infrastrukturni projekti.
Draško Stanivuković prisustvovao je danas tradicionalnom Crkveno-narodnom saboru u Melini, kod Hrama Svetog Prokopija, gdje je zajedno sa okupljenim mještanima obilježio ovaj vjerski i narodni skup.
Tom prilikom položen je vijenac u znak sjećanja na 21 borca iz ovog kraja koji su poginuli u Odbrambeno-otadžbinskom ratu.
Odata počast poginulim borcima
Stanivuković je istakao da ovakvi skupovi predstavljaju priliku za njegovanje zajedništva i očuvanje tradicije.
– Tamo gdje se čuje molitva, rađa se nada, a gdje se narod okupi, živi zajedništvo – poručio je Stanivuković.
Zahvalio je kumu ovogodišnjeg saborskog ručka Tanji Palačković, svešteniku Mirku Bataru i mještanima na, kako je naveo, srdačnom dočeku.
Istaknuti infrastrukturni projekti
Govoreći o ulaganjima u ovaj kraj, Stanivuković je naglasio da je Grad Banjaluka dao doprinos izgradnji parohijske sale, koja će služiti kao mjesto okupljanja stanovnika i očuvanja društvenog i duhovnog života.
Istovremeno je podsjetio da je izgradnjom vodovodne mreže trajno riješen problem vodosnabdijevanja u Melini i Bronzanom Majdanu.
Prema njegovim riječima, ulaganje u infrastrukturu i podrška lokalnim zajednicama ostaju jedan od prioriteta gradske administracije.
Banjaluka
ŠEVO OBJASNIO UZROK PROBLEMA U BANJALUCI: Vode ima dovoljno, ali ne može stići do potrošača
Netačni su navodi da se voda namjerno uskraćuje potrošačima, poručio je.
Povodom dezinformacija koje su se pojavile u javnosti, prema kojima vode ima dovoljno, ali je preduzeće „Vodovod“, navodno po naređenju Gradske uprave i Stručno-operativnog tima, namjerno uskraćuje potrošačima, dužan sam da građanima saopštim tačne i potpune informacije. Vode ima dovoljno u sistemu fabrike vode u Novoseliji, ali postojeći cjevovod od Petrićevca do rezervoara Tunjice, zbog nedovoljnog promjera i kapaciteta, ne može da dopremi količinu vode koja je potrebna za uredno snabdijevanje stanovništva tog dijela Banjaluke.
Kazao je ovo šef Stručno-operativnog tima Miroslav Ševo, koji je dodao da nije problem nije u nedostatku proizvedene vode, već u fizičkom ograničenju postojećeg cjevovoda.
-Kada kroz cijev određenog promjera nije moguće transportovati veću količinu vode, nikakve neistinite izjave ili insinuacije ne mogu promijeniti tu tehničku činjenicu. Apsolutna je neistina da gradonačelnik, Gradska uprava, Vodovod ili Stručno-operativni tim namjerno izazivaju krizu u vodosnabdijevanju. Takve tvrdnje dodatno uznemiravaju stanovništvo koje već trpi posljedice nedovoljno razvijenog sistema – istakao je on.
Podsjetio je i na to da se suština problema nalazi se u odlukama iz prethodnog perioda.
-Cjevovod koji je izgrađen ranije je projektovan i izveden sa kapacitetom koji ne odgovara stvarnim i dugoročnim potrebama stanovništva. Današnje nestašice nisu nastale preko noći, već su posljedica takvog pristupa, nedovoljnog planiranja i lošeg upravljanja razvojem vodovodne infrastrukture. Vodovod, Gradska uprava i Stručno-operativni tim ulažu maksimalne napore da raspoložive količine vode budu što pravičnije raspoređene, da se pune rezervoari, otklanjaju kvarovi i obezbijedi snabdijevanje najugroženijih područja. Sve privremene mjere i redukcije uvode se isključivo radi očuvanja sistema i obezbjeđivanja vode za osnovne životne potrebe, a ne radi stvaranja krize – istakao je on.
Napomenuo je i to da je trajno i jedino pravo rješenje izgradnja novog cjevovoda odgovarajućeg promjera i kapaciteta.
Istakao je i kako su radovi na tom cjevovodu u toku, te da će njegovim završetkom biće otklonjeno ključno usko grlo koje godinama ograničava dopremanje vode prema rezervoarima Tunjice.
-
Politika3 dana agoKO JE SLJEDEĆI NA DODIKOVOJ LISTI ZA ODSTREL? Unutrašnji obračuni u SNSD-u koji se više ne mogu sakriti.
-
Hronika3 dana agoNATAŠA MILJANOVIĆ ZUBAC IZNIJELA TEŠKE OPTUŽBE! Tvrdi da je dokumentaciju predala tužilaštvu i poručuje: “Čekam hapšenja”
-
Politika3 dana agoBORENOVIĆ OŠTRO OSUDIO NAPAD: Nasilje nad srpskim povratnicima ne smije ostati nekažnjeno
-
Sport3 dana agoSKANDAL IZA KULISA FINALA! Luis de la Fuente jednim potezom ponizio Trampa pred cijelim svijetom!
-
Banjaluka3 dana agoPOHVALE KOJE ODJEKUJU SVIJETOM! Šta je svjetska travel zvijezda poručila o Drašku Stanivukoviću nakon posjete Banjaluci?
-
Banjaluka2 dana agoSTANIVUKOVIĆ U MELINI: Izgradili smo vodovod, podržali parohijski dom i čuvamo zajedništvo
-
Politika3 dana agoKO ĆE ODGOVARATI? Vučkovac: Četiri godine čekanja, stotine djece ostale bez mjesta u vrtiću u Prijedoru
-
Politika3 dana agoVUKOMANOVIĆ: Oko 10.000 penzionera u Srpskoj i dalje plaća dodatni namet za zdravstveno osiguranje
