Connect with us

Region

PORODICA UPUTILA APEL! Nestao profesor sa Kosova i Metohije, KRENUO DA SE OŠIŠA I PODIGNE PLATU

Ivica Jovanović, profesor u srednjoj medicinskoj školi u Velikom Roptovu na Kosovu i Metohiji nestao je juče u popodnevnim časovima.

Kako je Telegrafu potvrdila njegova supruga, nestanak je prijavljen policiji, a ona upravo daje i izjavu. Posljednji put viđen je kod ranča u pomenutom selu oko 15 časova.

“Juče je sa posla došao sa kćerkom, uvek se vraćaju zajedno, nije hteo da ruča jer je jeo na poslu, pa je krenuo da se ošiša i podigne platu”, priča njegova supruga.

Pošto su prethodnih dana slavili slavu, ćerka i žena su riješile da prilegnu dok se Ivica ne vrati, a od porodice ga je posljednji vidio sin koji je bio na ulici kod kuće.

“Otac ga je pitao da li mu treba nešto, sin je rekao ne, i on je otišao da završi šta ima”, otkrila je uznemirena žena.

Prema informacijama koje je dobila, on se ošišao i potom nestao.

“Prolazilo je vreme njega nije bilo, zvali smo ga i deca i ja, ali se nije javljao”, kaže sagovornica.

Sa sobom je imao i telefon i dokumenta, a zbog obaveza pošao je kolima do grada.

Porodica je uputila apel svim ljudima dobre volje koji imaju bilo kakvu informaciju da se jave najbližoj policijskoj stanici ili na broj 064 48 44 627.

Region

IZDATO UPOZORENJE ZA BALKAN: Danas najveći rizik od oluja

Evropski centar za prognozu oluja (Estofex) za danas, 21. juli je izdao najviše upozorenje za razvoj snažnih oluja na području Balkana, računajući i BiH.

Objavio je ovo BHMETEO.ba, uz pojašnjenje da je ovo najopasniji dan po pitanju oluja od početka ove godine.

“To se najviše odnosi na dijelove susjedne Hrvatske i njene obale, primorja Crne Gore, ali i na dijelove naše zemlje, a najviše Hercegovine i centralnog i jugoistočnog pojasa Bosne”, pojašnjavaju.

Zbog toga oglasio se Estofex, evropski centar za prognoziranje i praćenje oluja i izdao najviši stepen upozorenja za dijelove Balkana.

“Preko naših krajeva danas se premješta oslabljena hladna fronta, koja donosi nestabilno vrijeme širom zemlje uz prolazno kišu i pljuskove sa grmljavinom”, navode iz BHMETEO.ba.

Kako navode, ono što je karakteristično za ovu frontu su izrazito jaka i brza strujanja u vertikalnim slojevima atmosfere, zbog čega će se olujni procesi brzo premještati, a krajevima koje zahvate donositi olujne udare vjetra.

“Prisutan je i rizik od leda”, zaključuju.

Nastavi čitati

Region

SNAŽNO NEVRIJEME U ISTRI: Padao grad veličine oraha, ima povrijeđenih

U nevremenu praćenim gradom, koje je jutros zahvatilo Rovinj, ima lakše povrijeđenih, a šteta je pričinjena na automobilima i poljoprivrednim usjevima.

Grad je na pojedinim dijelovima Rovinja bio veličine oraha, prenose hrvatski mediji.

Snažan grad pogodio je jutros i šire sinjsko i imotsko područje. Led je padao u samom Sinju, okolini Imotskog, Trilju, Turjacima i Brnazama, te uzrokovao materijalnu štetu

Nastavi čitati

Region

UHAPŠEN DRŽAVLJANIN BIH: Osumnjičen za ubistvo partnerke u Sloveniji

Tridesetdevetogodišnji muškarac, državljanin BiH, koji je osumnjičen za ubistvo 36-godišnje partnerke u Vuhredu u Sloveniji, uhapšen je u blizini mjesta ubistva.

Iz Policijske uprave Celje su naveli da je osumnjičeni uhapšen neposredno prije ponoći i da nije pružao otpor hapšenju.

Muškarac je osumnjičen da je nožem usmrtio ženu u stambenoj zgradi u centru Vuhreda, gdje je, prema nezvaničnim informacijama, živio sa partnerkom i maloljetnim sinom. Tijelo majke prvo je pronašao njen maloljetni sin, javili su slovenački mediji.

Nakon završene istrage, uhapšeni će biti priveden istražnom sudiji sa krivičnom prijavom zbog sumnje da je počinio krivično djelo ubistvo.

Načelnik Odeljenja kriminalističke policije Policijske uprave Celje Aleš Slapnik rekao je juče na konferenciji za novinare da je policija dobila informacije da je osumnjičeni u posljednje vrijeme bio veoma mentalno nestabilan i da su okolnosti u njegovom ličnom životu uticale na pogoršanje njegovog mentalnog stanja.

Nastavi čitati

Aktuelno