Svijet
NOVE INFORMACIJE O SMRTI SABALENKINOG DEČKA! Oglasio se agent i zabrinuo, “To se ne događa tek tako”
Poznati hokejaš pronađen je mrtav u Majamiju, a sada se javio i njegov agent.
Nekadašnji hokejaš Konstantin Kolstov pronađen je mrtav u Majamiju, a prema i dalje nezvaničnim rezultatima istrage u pitanju je samoubistvo. Kolstov (43) je inače u Majamiju boravio zbog svoje dugogodišnje djevojke, teniserke Arine Sabalenke, koja se nije oglašavala o ovom slučaju, ali je odlučila da ipak nastupi na ovom turniru na Floridi u crnini.
Umjesto nje, javila se bivša supruga Konstantina Kolstova, sa kojom ima troje djece, dok se sada javio i njegov nekadašnji agent Andrej Belmah. Govoreći za ruski “Sport Ekspres”, Belmah je nazvao Kolstova “bistrim, dobrim, skromnim i poštenim momkom”, dodajući da je sve to bilo “previše za jednog hokejaša”. Prema njegovim riječima, odluke o samoubistvu se ne donose naprečac, nego su u pitanju dugogodišnji problemi.
“Ne poznajem njegov unutrašnji svijet, ali ono što se dogodilo nije se uklapalo u moje ideje o njemu. Koliko se sjećam, nije imao nikakvu depresiju ili čudno ponašanje. Poznajem ljudsku psihologiju dosta dobro, a sada je proučavam i profesionalno. Stvari poput samoubistva su uvijek rezultat kumulativnog procesa sa neriješenim unutrašnjim konfliktom. Takve odluke se ne donose tek tako, ma u kom stanju se čovjek nalazi. I, koliko ja znam, nije bio sklon bilo kakvim ‘proširivačima svijesti’. Isto važi i za drogu. Ali, vi ne možete učiniti ništa sa sobom od čaše alkohola bez osnovnih razloga”, rekao je Belmah.
“Dobra volja i lijepo ponašanje nisu sinonim za to da čovjek nešto krije u sebi. I upravo ga tako poznajem. Nije cijepao košulju na grudima, dobro je razumio šta, kome i kada da kaže. Što se tiče odnosa sa Arinom Sabalenkom, mogu samo da kažem da je nisam poznavao kao osobu, tako da ne mogu ništa da komentarišem”, dodao je Belmah.
Druga teniserka svijeta i aktuelna šampionka Australijan opena ne tako davno ostala je bez oca, a upravo je titulu u Melburnu posvetila njemu.
Svijet
“IRAN PRISTAO DA PREDA URANIJUM, RAT MOŽE DA SE ZAVRŠI”: Oglasio se Tramp, evo kada bi mogli da počnu pregovori
Teheran je, prema tvrdnjama Trampa, pristao da preda obogaćeni uranijum, dok bi novi pregovori mogli početi već za vikend. Iran se zasad nije oglasio.
Američki predsjednik Donald Tramp izjavio je da je Teheran pristao da preda obogaćeni uranijum, jedno od ključnih spornih pitanja u pregovorima, te dodao da bi novi krug razgovora mogao početi već ovog vikenda. Govoreći na događaju u Las Vegasu, Tramp je ocijenio da rat ide “izvrsno” i da bi uskoro mogao da se završi.
Ranije je u Bijeloj kući rekao da je Iran pristao da ne razvija nuklearno oružje i da preda ono što je nazvao “nuklearnom prašinom”, odnosno obogaćeni uranijum za koji tvrdi da je skriven pod zemljom nakon prošlogodišnjih američko-izraelskih napada.
Iran se zasad nije oglasio o tim tvrdnjama. Tramp je dodao i da nije siguran da li će biti potrebno produžiti primirje, koje ističe za pet dana.
Svijet
LOŠA VIJEST ZA PUTNIKE! Avio-kompanije dižu cijene letova
Rast cijena mlaznog goriva, koji je u posljednjim nedjeljama skočio sa oko 85–90 na 150–200 dolara po barelu, primorao je veliki broj avio-kompanija širom svijeta da podižu cijene karata, uvode dodatne takse i revidiraju poslovne prognoze, prenio je Rojters.
Među najpogođenijima su Er Frans, koja planira poskupljenje dugolinijskih karata, Delta erlajns, koja smanjuje kapacitete i povećava naknade za prtljag, kao i Junajted erlajns, koji smanjuje neprofitabilne letove i povećava takse za prtljag.
Er Indija uvodi novu strukturu doplata za gorivo, dok Er Nju Zeland smanjuje broj letova i suspenduje godišnje prognoze zarade. Lufthanza i njen partner Turkiš erlajns (San Ekspres) uvode dodatne takse na evropskim rutama, dok Britiš ervejz (IAG) za sada odlaže poskupljenja.
U Aziji, Kataj Pacifik, IndiGo i Čajna Istern erlajns uvode doplate za gorivo ili povećavaju postojeće, dok SAS i Izi džet upozoravaju na dalji rast cijena karata i moguće dodatne rezove u mreži letova.
Avio-kompanije širom svijeta upozoravaju da bi dugotrajan rast cijena goriva mogao dodatno da smanji profitabilnost i ubrza nova poskupljenja avionskih karata.
Svijet
PONOVO IZBORI U BUGARSKOJ! Čeka se deveta vlada za pet godina
U Bugarskoj se u nedjelju (19. aprila) održavaju parlamentarni izbori. Građani će glasati za devetu vladu u posljednjih pet godina.
- Građani biraju deveti put za pet godina
- Izbori nakon ostavke vlade i protesta
- Socijalisti bi mogli ostati bez mandata
- Neizvjestan sastav nove Skupštine
- Moguća nova fragmentacija parlamenta
Izbori su raspisani nakon što je vlada Rosena Željaskova podnijela ostavku u decembru prošle godine, čemu su prethodili masovni protesti.
Prema istraživanjima, donedavno vladajuća Socijalistička partija mogla bi da ostane van parlamenta.
Od 2021. godine u Bugarskoj je održano više od 10 nacionalnih izbora, a država je potrošila gotovo 560 miliona evra na organizaciju parlamentarnih, predsjedničkih, lokalnih i evropskih izbora.
I opet, 19. aprila, Bugarska će ponovo glasati za 52. Narodnu skupštinu.
Ostavka vlade u decembru prošle godine
Ovi izbori su raspisani nakon što je vlada Rosena Željaskova podnijela ostavku u decembru prošle godine, poslije masovnih protesta.
Ubrzo nakon toga, Rumen Radev je podnio ostavku na mjesto predsjednika Bugarske i formirao koaliciju koja će učestvovati na izborima.
Na početku kampanje, Radevljeva koalicija je snažno startovala sa podrškom od oko 33 do 35 odsto, ali neka istraživanja već su zabilježila blagi pad u odnosu na početni zamah.
“Svi govorimo o 5 plus 2 partije u parlamentu. Podaci različitih agencija su prilično slični, iako se neznatno razlikuju u vremenskom okviru”, rekao je Julij Pavlov iz Centra za analize i marketing.
Prema istraživanjima, donedavno vladajuća Socijalistička partija može ostati van parlamenta, prenosi Euronews.
“Prije svega, primjećujemo porast spremnosti građana da glasaju. Sada, međutim, vidimo još viši nivo mobilizacije, koji bi mogao dostići i do rekordnih 3,4 miliona ljudi”, kaže Borjana Dimitrova iz Alfa istraživanja.
Rezultati izbora takođe će odrediti mogućnosti za formiranje vlade, devete za pet godina.
-
Politika3 dana ago“KOMŠO” JAVOR NA RTRS-u PRIJEDOR PREDSTAVIO KAO PEKING! Botovi SNSD “On je najbolji gradonačelnik” (FOTO)
-
Politika3 dana agoSTANIVUKOVIĆ DEMOLIRAO NERVOZNOG MINIĆA! Imali ste 400 glasova, premijer ste jer ste kum
-
Politika2 dana agoPREMIJER SE OBRUKAO! Ne zna koliko članova ima Ustav Srpske, a ŽELI DA BUDE PREDSJEDNIK! (VIDEO)
-
Društvo2 dana agoGRAĐANI OGORČENI: Greške u očitavanju struje dižu račune
-
Politika3 dana agoSTANIVUKOVIĆ PORUČIO MINIĆU: Želim TV duel prema svjetskim standardima, a ne onaj koji vi sa režimom režirate (VIDEO)
-
Banjaluka3 dana agoVELIKA MJERA ZA MLADE U BANJALUCI: Besplatni placevi i do 50.000 KM podrške
-
Društvo2 dana agoSTEČAJ U „EKVATORU“: Sudbina prevarenih kupaca stanova
-
Politika2 dana agoSTANIVUKOVIĆ ŽESTOKO ODGOVORIO DODIKU: “Kad god kažete da sam političko nedonošče, JA POBIJEDIM!”
