Connect with us

Banjaluka

BAČENO VIŠE OD 50 MILIONA NA “KLIZEĆU” GARAŽU! Krajnje degutantno, skoro 300 novozaposlenih NEMEDICINSKI KADAR

Кrajnje je degutantno da se Banjalukom bavi čovjek koji je od 2017.godine u UКC-u zaposlio preko 1000 radnika!

Napisala je proslanik PDP-a u NSRS Mirna Savič-Banjac i dodala:

Od toga je skoro 300 novozaposlenih nemedicinski kadar. Uz dodatni rekord u bacanju više od 50 miliona na klizeću garažu, bilo bi pametno da ne drži slovo ni o struci, a kamoli o BL.

Podsjećamo, broj zaposlenih na Univerzitetskom kliničkom centru Republike Srpske od 2017. godine povećan je za 1.027, a to je otprilike period u kome je na čelu ove zdravstvene ustanove dr Vlado Đajić.

Prema podacima Ministarstva zdravlja i socijalne zaštitete Srpske, a koji su dobijeni u UKC RS, ta zdravstvena ustanova je 1. januara 2017. godine imala 2.609 zaposlena radnika, od toga 1.838 medicinskih radnika i 771 nemedicinski radnik, a na dan 23.02.2024. godine u navedenoj ustanovi je zaposleno 3.636 radnika, od toga 2.587 medicinskih i 1.049 nemedicinskih radnika.

Đajić je izbjegavao odgovor na pitanje o broju zaposlenih u ovoj zdravstvenoj ustanovi, a na kraju je na to pitanje poslanice PDP Tanje Vukomanović odgovorio ministar Alan Šeranić.

Banjaluka

ULAZ SLOBODAN! Svetosavska akademija u ponedjeljak u Banskom dvoru

U čast Svetom Savi, prvom srpskom arhiepiskopu, učitelju i prosvjetitelju, u ponedjeljak, 27. januara u Koncertnoj dvorani Kulturnog centra Banski dvor sa početkom u 20.00 časova biće održana Svetosavska akademija.

Organizator je Srpsko-pjevačko društvo “Jedinstvo”, uz pokroviteljstvo Srpske pravoslavne Eparhije banjalučke i Grada Banje Luke, a ulaz je slobodan.

Nastavi čitati

Banjaluka

DRINIĆ “SNSD je imao na umu da onemogući funakcinosnje grada i FINANSIJSKI ZADAVI BANJALUKU”

SNSD je imao na umu da onemogući funakcinosnje grada i finansijski “zadavi” Banjaluku.

Rekao je ovo novi šef Kluba odbornika PDP-a u Skupštini grada Banjaluka, Nebojiša Drinić, komentarišući činjenicu da je tek sada dogovorena nova skupštinska većina u Banjaluci, iako je to bilo moguće uraditi još prije 9o dana.

– Ono što su oni imali na umu jeste da onemoguće normalno funkcionisanje grada i naravno u nekom dijelu su i uspjeli u tom, jer zaista nije normalno stanje da 90 dana od izbora se nije održala ni ti jedna Skupština. Znamo da je u drugim opštinama i gradovima bar bilo zasjedanje jedne, odnosno konstitutivne Skupštine, a negdje i dvije ili tri sjednice – kaže Drinić.
Osvrnuo se i na kritike oko čišćenja snijega, ali i pokušaj blokade Vodovoda.

– Naravno da će uvijek biti kritika i svako vidi ono što želi da vidi, ali ono što mi znamo i što je očigledno i za što postoje činjenice, jeste da su oni sve radili da opstruišu čišćenje snijega, jer firme koje su zaživjela za vrijeme njihovih mandata, su te koje danas isto dijelom rade u gradu Banjaluci. Oni vrše pritiske na te ljude da ne rade onako kako bi trebali raditi u punim kapacitetima. Evo imamo i primjer Vodovoda u Banjaluci, gdje je Elektroprivreda skinula milioni osamsto hiljada konvertibilnih maraka sa računa za dug za električnu energiju, koji je stvoren kada su oni vršili vlast u Banjaluci. Dakle, ovdje je na sceni jedan potez gdje i revanš i opstrukcija prema gradonačelniku, ali koja se najviše, odnosno jedino reflektuje na građane grada Banjaluka. Suština jeste da se finansijski zadavi Banjaluka kako bi se onemogućilo funkcionisanje – rekao je Drinić.

Nastavi čitati

Banjaluka

BANJALUKA DOBIJA NOVO LICE! Veliki projekti za Banj brdo i Trešnjik

Grad Banjaluka nastavlja da ulaže u razvoj turističkih i rekreativnih sadržaja, a najnoviji projekti vezani za uređenje Banj brda i Trešnjika donijeće građanima i posjetiocima potpuno novi doživljaj prirode i rekreacije. Gradonačelnik Draško Stanivuković predstavio je viziju koja obuhvata modernizaciju šetališta, izgradnju atraktivnih parkova i dodatnih sadržaja, naglašavajući da je cilj ovih ulaganja učiniti ove lokacije omiljenim destinacijama za sve generacije.
“Započeli smo najveći projekat uređenja čitave rekreativne zone Banj brdo – i ova vizija će Banjaluci donijeti sadržaje kakve zaslužuje!

Uredićemo preko 10 kilometara šetališta sa novim mobilijarom, mostovima i stazama koje će kroz šumu voditi do najljepšeg vidikovca.

Na Banj brdu planiramo izgradnju Dino parka i avanturističkog parka, uz gastronomske i ugostiteljske sadržaje koji će ovu lokaciju učiniti omiljenim odredištem za sve generacije. Završni dio projekta je izgradnja žičare koja će ovu zonu učiniti dostupnijom i atraktivnijom nego ikada.

Pored uređenja Banj brda, radićemo i na Trešnjiku – nove staze od Vrućice pa sve do Rajnerovog vrela, ambijentalna rasvjeta i prijatna noćna šetnja biće dio iskustva koje pripremamo.

Danas sam sa našim inženjerima, arhitektama i timom Odjeljenja za komunalne poslove razgovarao o svim koracima koji su već realizovani, ali i o svim narednim koje sa uzbuđenjem spremamo. Banj brdo postaje najljepša oaza u našem gradu!” – izjavio je gradonačelnik Draško Stanivuković.

Nastavi čitati

Aktuelno