Banjaluka
BANJ BUS NA RASPOLAGANJU IZLETNICIMA tokom septembra i oktobra u dane vikenda

„Banj bus“ će i tokom septembra i oktobra svim sugrađanima i turistima biće na raspolaganju vikendom.
Po uobičajenoj praksi, bus će prevoziti sve zainteresovane do popularnog banjalučkog izletišta subotom i nedjeljom u terminu od 9.00 do 19.00 časova.
Tokom septembra i oktobra u dane vikenda Banj bus voziće po sljedećem rasporedu:
-polasci sa TO Bema: 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00 i 19:00 časova;
-polasci sa Spomenika: 9:30, 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17:30, 18:30 i 19:30 časova.
Trasa kretanja autobusa od TO Bema, Ulicom vojvode Pere Krece, Ulicom Koste Vojinovića i Put banjalučkog odreda do Spomenika na Banj brdu, oko spomenika i nazad istom trasom do TO Bema, – sa 5 (pet) stajališta za ulaz/izlaz putnika. TO Bema, kod rampe, sredina trase između Rampe i spomenika, kod skretanja za izletište Trešnjik i kod spomenika na Banj brdu.
Cijena karte je 1 KM po putniku po polasku, bez obzira na stajalište gdje je putnik ušao, a za djecu do 5 godine prevoz je besplatan (uz pratnju starije osobe).
Banjaluka
SAMO JEDNA TAČKA! Vanredna sjednica Skupštine grada Banjaluka

Skupština grada Banjaluka sutra će održati vanrednu sjednicu sa jednom tačkom dnevnog reda – razmatranje novonastale političke situacije.
Republike Srpske, koju su nedavno usvojili, a tiče se aktuelnih političkih prilika.
-U narednom periodu očekuje se niz posebnih sjednica Skupštine grada Banjaluka, na kojima će biti obrađivana važna pitanja – poručio je Ninković.
Banjaluka
ŠUKALO “„VELIKI POČETAK“ donosi trodnevnu zabavu za školarce u Banjaluci”

Ovogodišnje izdanje manifestacije „Veliki početak“ donosi sjajan trodnevni program, raznovrsne edukativne, sportske i zabavne sadržaje, kao i preko 500 poklona za naše školarce.
Poručila je ovo projekt menadžer Grada Milada Šukalo, istakavši da će centralni događaj ovogodišnje manifestacije biti održan 31. avgusta na platou ispred sportskog kompleksa u Parku „Mladen Stojanović“ sa početkom u 18.00 časova.
-Tokom posljednja tri dana avgusta naše školarce očekuje zaista zanimljiv program, a centralni događaj zakazan je za nedjelju, 31. avgust i to ćemo obilježiti uz tradicionalno puštanje balona i specijalnog gosta – jutjubera Bracu Gajića kojipriprema edukativne kvizove za školarce – istakla je Šukalo.
Dodala je da će u okviru programa biti organizovane besplatne dječije predstave, đački turnir u fudbalu, radionice o bezbjednosti u saobraćaju i još mnogo toga.
-Ove godine nam se pridružuje i Udruženje građana „Sabranje“, čiji učitelji i nastavnici pripremaju set edukativnih radionica za djecu – rekla je projekt menadžer Grada.
Ona je još jednom podsjetila da je u toku i isporuka besplatnih udžbenika u banjalučke osnovne škole, te da je uspješno realizovana isporuka očuvanih udžbenika u druge opštine i gradove širom zemlje.
Banjaluka
DRINIĆ I BORENOVIĆ sa predstavnicima Fondacije „Dajana Paunović“ iz Srbije

Generalni sekretar i šef kluba odbornika PDP-a u Skupštini grada Banjaluka, Nebojša Drinić i član Predsjedništva PDP Branislav Borenović sastali su se u Banjaluci sa predstavnicima Fondacije „Dajana Paunović“ iz Srbije. Sastanku je prisustvovala i Dajana Paunović, idejni tvorac i osnivač Fondacije.
– Poslijepodne smo proveli u prijatnom druženju i razgovorima sa dragim prijateljima iz Srbije. Razmijenili smo mišljenja i iskustva o temama od velikog društvenog značaja. Ovi sjajni ljudi sprovode brojne aktivnosti na prostoru Kosova i Metohije, te smo razgovarali i o izazovnom trenutku za srpski narod, kao i o važnosti očuvanja našeg nacionalnog identiteta i međusobne solidarnosti – rekao je Drinić.
Fondacija „Dajana Paunović“ je sprovela mnogo značajnih humanitarnih aktivnosti, poput renoviranja škola, vrtića, bolnica, podršci višečlanim porodicama, te pomoći pri školovanju i liječenju.
– Radujemo se svakoj budućoj saradnji koja će doprinijeti očuvanju naših zajedničkih vrijednosti – istakao je Drinić nakon sastanka.
-
Politika3 dana ago
DRINIĆ “Tri decenije ćutali, a sada glume SAVJEST NARODA i napadaju izgradnju CENTRALNOG SPOMEN OBILJEŽJA”
-
Region2 dana ago
BRNABIĆ: “Nadstrešnica nije slučajno pala, SVE JE TO PLAN ZA RUŠENJE VUČIĆA!”
-
Politika3 dana ago
DODIK NE ODUSTAJE “Žele da me smjene prije nego što razgovaram sa Trampom”
-
Politika2 dana ago
CVIJANOVIĆ: “BiH ide u pogrešnom smjeru, ovo je put u OPASNU SFERU!”
-
Politika1 dan ago
DAROVI IZ PALATE IZOSTALI – Dodik dijeli ono ŠTO JE NJEGOVO?
-
Politika1 dan ago
DODIK “Ja sam predsjednik Republike Srpske, PIŠITE ŠTA HOĆETE”
-
Politika1 dan ago
STEVANDIĆ “Srpska borbom nastala, borbom će opstati”
-
Politika2 dana ago
DRMA SE VRH – PALA VLADA SRPSKE! Višković podnio ostavku, evo ko bi ga mogao zamijeniti!