Banjaluka
BANJALUKA BOGATIJA ZA 16 MLADIH VATROGASACA! Svi do jednog položili ispit!
Vatrogasno-spasilačka brigada Banjaluka zabilježila je još jedan uspjeh.
Naime danas je održano polaganje stručnog ispita za profesionalnog vatrogasca-spasioca(teoretski i praktični dio).
Ispitu je pristupilo 16 kandidata od kojih su svi uspješno položili.
Vatrogasno-spasilačka brigada uputila je čestitke mlađim kolegama i te su im poželjeli dobrodošlicu i uspješan nastavak rada u PTVSJ Banja Luka.
Banjaluka
ZIMSKA ČAROLIJA U BANJALUCI Otvaranje “Zimzobala” u nedjelju u Parku “Petar Kočić”
U prazničnom ritmu Banjaluka se priprema za početak najčarobnijeg doba godine.
Još jedno sjajno izdanje „Banjalučke zime“ započeće otvaranjem „Zimzobala“, koje je zakazano za nedjelju, 30. novembar u 18.00 časova u Parku „Petar Kočić“.
U posebno uređenom ambijentu posjetioce očekuju praznična atmosfera, sjajna zabava, ali i brojna iznenađenja. Uz već tradicionalno paljenje lampiona i zanimljiv zabavni program Banjaluka će i ove godine na neobičan i bajkovit način dočekati Djeda Mraza, koji će najmlađe obradovati mnoštvom poklona.
Inače, otvaranje „Zimzobal“ ujedno najavljuje i početak bogatog programa „Banjalučke zime“, koji će trajati u decembru, ali i u januarskim danim, a tokom kojeg će građani i posjetioci moći uživati u prazničnom ambijentu, bogatoj gastronomskoj ponudi, klizalištu, zabavnim sadržajima za djecu i odrasle, koncertima i brojnim drugim sadržajima.
Pridružite se u nedjelju kako bismo zajedno obilježili početak najtoplije zimske priče u našem gradu.
Banjaluka
ZBOG OBILNIH SNJEŽNIH PADAVINA! Banjalučki vatrogasci imali pune ruke posla
Zbog snježnih padavina banjalučki vatrogasci su juče imali pune ruke posla, te su uklanjali stabla koja su zakrčila saobraćajnice.
Oni su juče (22. novembra) oko osam časova imali tehničku intervenciju uklanjanja stabla u Trapistima, a takođe i oko 13.20 u Krčmaricama.
I u Dragočaju su 18.35 uklanjali stablo, kao i na Banj brdu u 10.05. Osim toga, zbog stabla su imali i tehničku intervenciju u 12.50 u Ulici Dr Vojislava Đede Kecmanovića, a u 14.15 u Ulici Milunke Savić.
Takođe su juče intervenisali zbog požara trafo stanice u Ramićima oko 15 časova.
Banjaluka
“VLADA SE PONOVO ZADUŽUJE, A BANJALUKA ČEKA BLOKIRANE PROJEKTE” Poručuje menadžer grada Mirna Savić Banjac
Vlada Republike Srpske donijela je novu odluku o emisiji obveznica putem Banjalučke berze, kojom planira da se zaduži 40 miliona maraka, uz ostavljenu mogućnost da taj iznos bude povećan i do 50%.
Istovremeno, dok se na republičkom nivou krediti podižu bez zadrške, u Banjoj Luci mjesecima nema sjednica. Blokirani su ključni projekti – od kreditnog zaduženja za rješavanje vodosnabdijevanja u potkozarskim selima, preko kredita za most u Docu, pa do ulaganja u saobraćajnice i infrastrukturu u Motikama, Priječanima i Kuljanima.
Grad Banja Luka je u proteklom periodu vratio više miliona kredita i danas ima stopu zaduženosti od svega 11%, dok zakon dozvoljava do 18%. To je, kako ističu gradske vlasti, jasan pokazatelj stabilnosti, odgovornosti i urednog finansijskog poslovanja.
U poređenju s republičkim nivoom, razlika je drastična. SNSD se, prema javnim podacima, zadužuje kad god poželi i bez jasnog objašnjenja građanima – dok gubici u javnim preduzećima dostižu vrtoglave iznose: Šume RS preko 100 miliona, Željeznice tonu iz dana u dan, a novo zaduživanje se samo nastavlja.
Menadžerka grada Banje Luke Mirna Savić Banjac ističe da se prema najvećem gradu Republike Srpske postupa selektivno i politički motivisano, i da takav odnos koči razvoj cijele zajednice:
„Banja Luka je u mandatu gradonačelnika Stanivukovića smanjila dug sa 135 miliona, koliko je iznosio 2020. godine, na 26 miliona manje danas. Činjenica da smo to postigli u situaciji kada se guše gradski prihodi i kada mjesecima nema sjednica jasno govori da radimo savjesno i odgovorno, iako su nam uskraćena osnovna prava. Dok se Republika bez ikakvog plana zadužuje kad god poželi, Banja Luci – najvećem gradu i privrednom centru – ne dozvoljavaju ni da diše, ni da se razvija. Da li je to politika koja treba da bude dominantna u Republici Srpskoj? Politika koja podiže kredite bez plana, a blokira projekte koji unapređuju život građana? Zaslužili smo bolje!“
Prema riječima menadžerke, ovakve odluke Vlade RS predstavljaju otvoreni udar na lokalni razvoj, dok građani Banje Luke ostaju taoci političkih obračuna i blokada koje nemaju nikakvo opravdanje.
-
Društvo2 dana agoHOROR NA UKC -u! Cijelu smjenu ostavljena GLADNA I ŽEDNA! Sin pacijentkinje ogorčen na osoblje! (VIDEO)
-
Politika2 dana agoJOŠ JEDNA LAŽ REŽIMA! Ništa od povećanja penzija
-
Politika2 dana agoGORICA DODIK OPTUŽILA OPOZICIJU I VLAST DA RADE PROTIV DODIKOVIH?! Ko su “ONI” i da li su u Srbiji?
-
Politika2 dana agoČOVIĆ TVRDI “BiH može napredovati samo uz TRI ENTITETA”
-
Svijet3 dana agoUKRAJINA JE ZAVRŠENA PRIČA? Tramp poručio Zelenskom “IMATE ROK DO 27. NOVEMBRA”
-
Hronika2 dana ago“TO JE BUDUĆI SILOVATELJ” Učiteljica prijavila policiji učenika prvog razreda ZBOG PIPKANJA
-
Politika19 sati agoHOĆE LI NAJVEĆI GRAD PRESUDITI? Blanuša ubjedljivo vodi u Banjaluci
-
Politika21 sat agoPrvi rezultati izbora za predsjednika Republike Srpske
