Connect with us

Banjaluka

Banjaluka obilježava Dan pobjede nad fašizmom

Dan pobjede nad fašizmom danas će biti obilježen i u Banjaluci.

Programom je predviđeno formiranje kolone u parku “Petar Kočić”, a potom marš “Besmrtnog puka” sa Trga Krajine do Trga palih boraca. Biće položeni vijenci i cvijeće na Spomenik žrtvama fašizma na Trgu palih boraca.

Obilježavanju će prisustvovati predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik, predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske, Nenad Stevandić, gradonačelnik, Draško Stanivuković.

Gradonačelnik Banja Luke, Draško Stanivuković čestitao je 9. maj – Dan pobjede nad fašizmom, poručivši kako je upravo ovaj dan jedan od najsvjetlijih u istoriji cijelog čovječanstva.

-Ovaj dan jedan je od najvažnijih, najbolnijih a ujedno i najsvjetlijih datuma u istoriji cijelog našeg naroda, ali i u istoriji cijelog čovječanstva. Dan je to kada smo se oslobodili zla, ponosno pobjedivši, a ta pobjeda učinila je svijet mjestom gdje za okupatora više nije bilo mjesta. Naš narod je, kao i u svim drugim ratovima i u ovoj borbi podnio veliku žrtvu, a to nipošto i nikada ne smijemo da zaboravimo. Dužnost je da pamtimo, da se sjećamo i njegujemo uspomenu – kazao je on.

Dodao je da je zbog toga naša dužnost da čuvamo uspomenu na svakog pojedinca, svjesni žrtve koju je naš narod dao za slobodu.

-Zato tradicionalno, s ponosom svake godine korača Marš besmrtnog puka. Zato je važno da obilježavamo ovaj dan baš u centru našeg grada. Mi Srbi smo uvijek bili na braniku, na strani pravde i istine, zato i jesmo i snažni, zato i jesmo opstali. To je pokazala i naša Banja Luka u najtežim vremenima. Zato smo danas ponosan, slobodan, prkosan grad koji uživa slobodu. Istorija je učiteljica života, to stalno treba da ponavljamo. Srećan nam svima Dan pobjede nad fašizmom uz poruku da čuvamo našu slobodu svaki dan i da je cijenimo što više – istakao je Stanivuković.

Poručio je još jednom kako uspomenu na sve one koji su svoje živote hrabro položili u Prvom i Drugom svjetskom ratu, te u Odbrambeno – otadžbinskom ratu moramo da čuvamo, a da nas kao narod obavezuje da na buduće generacije sa ponosom pronosimo kulturu sjećanja na sve one koji su hrabro stali pred neprijatelja – za našu slobodu.

 

Banjaluka

SAMO JEDNA TAČKA! Vanredna sjednica Skupštine grada Banjaluka

Skupština grada Banjaluka sutra će održati vanrednu sjednicu sa jednom tačkom dnevnog reda – razmatranje novonastale političke situacije.

Republike Srpske, koju su nedavno usvojili, a tiče se aktuelnih političkih prilika.

-U narednom periodu očekuje se niz posebnih sjednica Skupštine grada Banjaluka, na kojima će biti obrađivana važna pitanja – poručio je Ninković.

Nastavi čitati

Banjaluka

ŠUKALO “„VELIKI POČETAK“ donosi trodnevnu zabavu za školarce u Banjaluci”

Ovogodišnje izdanje manifestacije „Veliki početak“ donosi sjajan trodnevni program, raznovrsne edukativne, sportske i zabavne sadržaje, kao i preko 500 poklona za naše školarce.

Poručila je ovo projekt menadžer Grada Milada Šukalo, istakavši da će centralni događaj ovogodišnje manifestacije biti održan 31. avgusta na platou ispred sportskog kompleksa u Parku „Mladen Stojanović“ sa početkom u 18.00 časova.

-Tokom posljednja tri dana avgusta naše školarce očekuje zaista zanimljiv program, a centralni događaj zakazan je za nedjelju, 31. avgust i to ćemo obilježiti uz tradicionalno puštanje balona i specijalnog gosta – jutjubera Bracu Gajića kojipriprema edukativne kvizove za školarce – istakla je Šukalo.

Dodala je da će u okviru programa biti organizovane besplatne dječije predstave, đački turnir u fudbalu, radionice o bezbjednosti u saobraćaju i još mnogo toga.

-Ove godine nam se pridružuje i Udruženje građana „Sabranje“, čiji učitelji i nastavnici pripremaju set edukativnih radionica za djecu – rekla je projekt menadžer Grada.

Ona je još jednom podsjetila da je u toku i isporuka besplatnih udžbenika u banjalučke osnovne škole, te da je uspješno realizovana isporuka očuvanih udžbenika u druge opštine i gradove širom zemlje.

Nastavi čitati

Banjaluka

DRINIĆ I BORENOVIĆ sa predstavnicima Fondacije „Dajana Paunović“ iz Srbije

Generalni sekretar i šef kluba odbornika PDP-a u Skupštini grada Banjaluka, Nebojša Drinić i član Predsjedništva PDP Branislav Borenović sastali su se u Banjaluci sa predstavnicima Fondacije „Dajana Paunović“ iz Srbije. Sastanku je prisustvovala i Dajana Paunović, idejni tvorac i osnivač Fondacije.
– Poslijepodne smo proveli u prijatnom druženju i razgovorima sa dragim prijateljima iz Srbije. Razmijenili smo mišljenja i iskustva o temama od velikog društvenog značaja. Ovi sjajni ljudi sprovode brojne aktivnosti na prostoru Kosova i Metohije, te smo razgovarali i o izazovnom trenutku za srpski narod, kao i o važnosti očuvanja našeg nacionalnog identiteta i međusobne solidarnosti – rekao je Drinić.
Fondacija „Dajana Paunović“ je sprovela mnogo značajnih humanitarnih aktivnosti, poput renoviranja škola, vrtića, bolnica, podršci višečlanim porodicama, te pomoći pri školovanju i liječenju.
– Radujemo se svakoj budućoj saradnji koja će doprinijeti očuvanju naših zajedničkih vrijednosti – istakao je Drinić nakon sastanka.

Nastavi čitati

Aktuelno