Banjaluka
Bolji uslovi za mještane Starčevice: Ogranak Tuzlanske ulice i Ulice srpskih ustanika uskoro u novom ruhu (FOTO)

U toku su radovi na rekonstrukciji i modernizaciji ogranka Tuzlanske ulice, kao i dijela Ulice srpskih ustanika u naselju Starčevica.
Tako će na radost mještana ovog dijela našeg grada, ova ulica uskoro biti u novom ruhu, što će značajno olakšati svakodnevicu i poboljšati uslove života stanovnika ove ulice, ističu iz Gradske uprave.
Kako je rekao gradonačelnik Banjaluke, Draško Stanivuković, trenutno se vrše svi neophodni pripremni radovi, nakon čega će se pristupiti asfaltiranju.
-U toku su pripremni radovi za asfaltiranje ogranka Tuzlanske ulice u dužini od 100 metara, kao i Ulice srpskih ustanika u dužini od 300 metara – rekao je Stanivuković.
У току су припремни радови за асфалтирње огранака улица Српских устаника и Тузланске на Старчевици које деценијама чекају на модернизацију.
Заједно са овим пројектима током године на Старчевици смо асфалтирали преко 2 километра саобраћајница и ту се не планирамо зауставити.… pic.twitter.com/A2Xkuc9RC5— Драшко Станивуковић (@Stanivukovic_D) July 1, 2023
Podsjetio je i na to da su u toku radovi na izgradnji dječijeg igrališta na uglu ulica Save Ljuboje i Rajka Bosnića.
Tako će uskoro najmlađi sugrađani na Starčevici dobiti uređen kutak za igru sa ljuljaškama, klackalicama i toboganima i dječije igralište za odbojku. U okviru ovog prostora biće postavljen i betonski sto za stoni tenis, a kompletan prostor biće obogaćen i pratećim mobilijarom.
- FOTO:Grad Banjaluka
Banjaluka
ŠTA NAS ČEKA U NAJLUĐOJ NOĆI: Poznato ko će zabavljati Banjalučane za doček nove godine

Nataša Bekvalac pjevaće u Banjaluci za doček nove godine, a dan kasnije za reprizu, Banjalučane i turiste će zabavljati Aco Pejović, odlučeno je u Gradskoj upravi.
Grad je raspisao javni poziv za organizovanje novogodišnjeg programa i dočeka nove 2026. godine, a u tu svrhu planira potrošiti 100.000 maraka.
Agencija koja bude angažovana biće zadužena da organizuje i nastup lokalnih bendova.
U javnom pozivu se ne navodi na kojoj lokaciji će biti organizovan doček. Prošle godine su za doček nastupali Senidah, Đorđe David i Ivana Peters.
Banjaluka
Nezapamćeno interesovanje: Aca Lukas rasprodao prvu noć i zakazao drugo veče u New Lake!

Nakon što je rasprodao prvu noć, kralj splavova Aca Lukas otvara i drugo veče u potpuno renoviranom prostoru New Lake (nekadašnji restoran Jezero, Trn – nadomak Banja Luke) u subotu, 11. oktobra 2025.
Uz Acu Lukasa na sceni nastupa Folk House Band.
Zbog ogromne potražnje i nezapamćenog interesovanja publike, odlučeno je da Banja Luka dobije dva dana spektakla zaredom. Atmosfera kakvu grad ne pamti – dva uzastopna VIP Party-ja, dva puta više energije, emocije i Lukasovih najvećih hitova.
Cijene ulaznica ostaju iste:
• VIP Gold zona – 50 KM (sledeća mjesta)
• Silver zona – 30 KM (viseći stolovi)
Broj mjesta je ograničen, a interesovanje nikad veće!
Požurite po svoje karte dok ih još ima!
Informacije & rezervacije: 066/433-000
Banja Luka će ovog oktobra živjeti u ritmu Luke – dvije noći, jedan spektakl za pamćenje!
Banjaluka
SVI ZA BAZEN I LJUBO NINKOVIĆ PROTIV! Jedini politički subjekt koji se nije složio sa SVIMA OSTALIMA

Svi predstavnici političkih blokova i gradska uprava u skupštini grada Banjaluka su se javno oglasili da Gradski olimpijski bazen pod hitno mora početi sa radom obezbjedjivanjem potrebnih sredstava relokacijom, a uporedo da se pokrene inicijativa za dugoročno rješenje funkcionisanja JP Aquana, saopštili su iz Vaterpolo kluba Borac.
– Jedini politički subjekt koji se nije složio sa svima ostalima je predsjednik skupštine grada Banjaluka Ljubo Ninković, koji uslovljava navedeni proces ili će biti po njegovom ili bazen neće raditi – navodi se u saopštenju i dodaje:
Nije normalno da građani našeg grada (na prvom mjestu djeca) budu koleteralna šteta funkcije koju obavlja Ljubo Ninković, a da pri tome niko i nije protiv “sređivanja” stanja u JP Aquana ali sa bazenom u pogonu i na raspolaganju građanima, a ne uslovljavanjem. Pozivamo javno predsjednika skupštine grada Banjaluka Ljubu Ninkovića da sazove skupštinu grada, te da omogući odbornicima iz svih političkih blokova da pokažu (kao što već i jesu) da su djeca i građani na prvom mjestu – zaključuje se.
-
Politika3 dana ago
Dodik prijeti “Suprotstaviću se SARAJEVSKOJ ČARŠIJI, NEĆU JOJ DOZVOLITI DA DIŠE”
-
Hronika2 dana ago
IMALI SU FANTOMKE! “Tukli su me nogama i rukama u policiji u Laktašima”
-
Svijet1 dan ago
IZRAELSKE SNAGE OTELE STUDENTA IZ SRBIJE: Ognjen poslao poruku (VIDEO)
-
Politika2 dana ago
“DA NIJE BILO SNSD, KO ZNA GDJE BI RS BILA”: Da li Milorad Dodik štiti Republiku Srpsku ili sebe
-
Politika2 dana ago
HAOS U TUZLI! Sveštenika ćemo preobratiti na islam, a KRST ZAMIJENITI MJESECOM I ZVIJEZDOM (FOTO)
-
Uncategorized2 dana ago
ŠTA PIŠE U REFORMSKOJ AGENDI: Cijene struje u BiH usklađuju sa EU
-
Društvo1 dan ago
BRANKA BRANKOVIĆ, dugogodišnja novinarka iz Banjaluke, PREMINULA JE JUTROS u Univerzitetskom kliničkom centru u Banjaluci
-
Politika1 dan ago
SDA TVRDI DA JE STVARNOST DRUGAČIJA! “Dodik u dva dana dva puta pobijedio “trojku”, OHR i pravosuđe”