Connect with us

Region

Budva GORI od atmosfere: Ljetnja sezona otvorena uz DINA MERLINA i hiljade GOSTIJU!

Ljetna turistička sezona u Budvi otvorena je ceremonijom u tom gradu, a direktorka Turističke organizacije opštine Budva Ana Vujošević navela je da opština u novu sezonu ulazi sa puno gostiju.

“Iz Turističke organizacije Budva smo više nego zadovoljni čitavom ceremonijom koju smo oraganizovali. Mislim da je ovo bio nezapamćen doživljaj ovog tipa u Budvi. Sve je počelo sa nastupom Gradske muzike i Gradskog hora 23. maja u 13 časova, nakon toga u večernjim satima naši gosti su uživali u prelepom izvođenju Marijane Zlopaše i čarobnog Saše Kovačevića. Program drugog dana smo počeli sa nastupom Stevana Anđelkovića, a nastavljen je spektaklom Dina Merlina koji je poseban izvođač i jednostavno muzički čarobnjak”, rekla je Vujošević.

Rekla je da Budva u novu turističku sezonu ulazi nikad bolje, sa puno osmeha, dobre atmosfere, dobrih vibracija, puno gostiju i ljudi koji su uživali u ceremoniji i koji će poneti prelepe uspomene iz Budve.

Na značaj ceremonije otvaranja sezone, koju tradicionalno organizuju Turistička organizacija opštine Budva i Opština Budva, ukazao je i predsjednik Opštine Budva Nikola Jovanović.

“Iako je formalno početak turističke sezone obeležen tradicionalnim karnevalom gde smo imali preko 2.500 učesnika i 71 internacionalnu grupu, ovo je standard u našoj letnjoj turističkoj sezoni i veliko nam je zadovoljstvo što imamo priliku da ugostimo velike regionalne zvezde kao što je Dino Merlin. Mislim da je njegov koncert privukao veliki broj gostiju, pogotovo iz regiona, te da je Budva potvrdila svoj imidž prestonice turizma i kraljice Mediterana”, poručio je Jovanović.

Jovanović dodaje da Budva spremno dočekuje veliki priliv gostiju tokom ljetne sezone.

“Grad je više nego ikad pripremljen, sve naše nadležne službe su u funkciji, potpuno kadrovski i resorno spremne da odgovore svim izazovima i tu neće biti nikakvih problema. Takođe, infrastrukturni projekti su završeni. Veoma smo optimistični da će ova turistička sezona biti veoma uspješna, te da će Budva kao i prethodnih godina biti perjanica turizma i činiti sigurno oko 50 posto ukupnog turističkog prometa u Crnoj Gori”, naglasio je predsjednik Opštine.

Nakon uspješno organizovane ceremonije otvaranja sezone, iz TO Budve ističu da i za naredni period pripremaju atraktivan program manifestacija, kao i da se nadaju lijepom vremenu, atmosferi i momentima koje će gosti ponijeti iz Budve.

Region

MISTERIOZAN POMOR STOKE U HRVATSKOJ! Za deset dana ostao bez 11 krava

Mještani sela u blizini Vrlike, u Hrvatskoj, uznemireni su nakon što su na pašnjacima planine Svilaje pronađene desetine uginulih krava.

Sumnje i strah od zarazne bolesti ili trovanja sve su veći, dok zvanične institucije još uvijek ne daju konačne odgovore.

Prema informacijama koje su dospjele u javnost, riječ je o stoci sa područja Radinja, na izlazu iz Gornjih Maovica. Zadruga Hrvatski krški pašnjaci objavila je alarmantni apel na društvenim mrežama, navodeći da je pod Svilajom uginulo više desetina grla, navodno čak oko 50 krava. “Ko se ne bi bojao? U posljednjih deset dana ostao sam bez jedanaest krava, dvanaestu smo jutros našli mrtvu. Pet ih je uginulo u jednom danu. Ne znamo šta se dešava. Neki spominju trovanje, drugi ne isključuju neku zaraznu bolest”, kaže stočar Nikola, jedan od pogođenih mještana.

Zabrinjava i to što stoka ne strada samo jednom domaćinstvu, već i na drugim mjestima sa istog područja. Kako tvrdi Nikola, osim njegovih sinova, i drugi čobani ostaju bez stoke gotovo svakodnevno. Kamioni firme “Agroproteinka” redovno dolaze da preuzmu leševe i obave njihovo neškodljivo uklanjanje.

“Bojim se da ćemo ostati bez svega. Veterinari ćute, lovci isto. Dobili smo zabranu prodaje teladi, što je u redu, niko normalan ne bi prodavao životinju bez mišljenja struke. Ali niko ništa konkretno ne preduzima, a krave nam svakodnevno ginu”, apeluje Nikola.

Kontaktirani su i nadležni, ali se Ministarstvo poljoprivrede još se nije oglasilo, a iz Državnog inspektorata stigla je zvanična potvrda da su uzeti uzorci i da su sprovedene analize.

“Veterinarska inspekcija Državnog inspektorata sprovela je nadzor i uzela uzorke uginulih krava radi ispitivanja eventualne zarazne bolesti. Na osnovu rezultata analiza, utvrđeno je da se ne radi o zaraznoj bolesti”, navode iz Inspektorata za 24sata.hr.

Takođe dodaju da su o slučaju obavijestili Ministarstvo unutrašnjih poslova, odnosno nadležnu policijsku upravu.

I dok se čeka više informacija i konkretni koraci nadležnih, stočari iz podnožja Svilaje strahuju da bi bez hitne reakcije mogli ostati bez cjelokupnog stada.

Nastavi čitati

Region

“PREVARENI SMO!” Grlić Radman “Hrvati NE BI POTPISALI DEJTON da su znali da neće biti ravnopravni”

Hrvatski ministar inostranih poslova Gordan Grlić Radman izjavio je da politički lideri u BiH trebaju da izmijene Izborni zakon s ciljem obezbjeđivanja ravnopravnosti Hrvata, naglasivši da bez tog načela hrvatska strana nikada ne bi potpisala Dejtonski sporazum.

Grlić Radman je naveo da je namjera Dejtonskog sporazuma, kojim je okončan rat u BiH, bila da obezbijedi ravnopravnost tri konstitutivna naroda i onemogućiti dominaciju bilo kojeg od njih.

“Da su Hrvati tada znali da se načela Dejtonskog sporazuma neće primjenjivati u praksi, nikada ne bi potpisali taj sporazum zato što sada nisu ravnopravni”, rekao je Grlić Radman na Dubrovnik forumu.
Moderator panela novinar FAZ-a Mihael Martens pitao je Grlić Radmana o koncertu Marka Perkovića Tompsona u Zagrebu sa fokusom na izvođenje pjesme “Bojna Čavoglave” koja sadrži ustaški poklič “Za dom spremni!”.

Grlić Radman je rekao da je potrebno “razlikovati korištenje pokliča zavisno od konteksta”, odnosno da ga treba osuditi u kontekstu Drugog svjetskog rata i ratnih zločina koje je počinila NDH-a, prenose hrvatski mediji.

On tvrdi da je potpuno različito koristiti taj poklič u kontekstu devedesetih godina i proteklog rata, te odbacio teze o fašizmu na koncertu Tompsona kao potpuno suprotstavljene realnosti.
Linker
Hrvatski evroparlamentarac Davor Ivo Stier uporedio je korištenje ustaškog pokliča “Za dom spremni!” u kontekstu proteklog rata sa pokličem “Slava Ukrajini” koji se koristi u Ukrajini tokom rata protiv Rusije

Nastavi čitati

Region

VUČIĆ SE OBRUŠIO NA OPTUŽBE BEĆIROVIĆA: “Ovo neće stati na lažima”

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da bošnjački član Predsjedništva BiH Denis Bećirović proizvodi mržnju prema Srbiji i da laže da je Srbija izvela napad u Srebrenici i da za to postoji presuda.

Vučić je istakao da laž jedna drugu sustiže i da će nastaviti da ih ponavljaju.

-Valjda će jednom doći i neko pametan ko će hteti da rešavamo ozbiljne probleme -rekao je Vučić.

Predsjednik Srbije je naveo da Bećirović ima izuzetno antisrpske stavove, te da je zastrašujuća njegova teza koju je iznio u svojim knjigama o navodna četiri genocida koja su Srbi počinili nad muslimanima od Prvog srpskog ustanka.

On je istakao da bošnjački političari u Sarajevu imaju jedan dodatni kompleks i da im smeta Srbija koja ne da Republiku Srpsku.

-Sve Bećirovićeve optužbe koje je izrekao na skupu u Potočarima tiču se Srbije. Prvi razlog je što ne mogu svojim biračima da opravdaju da ne mogu da izađu na kraj sa, pod znacima navoda, malenom i slabašnom Republikom Srpskom- rekao je Vučić za TV “Informer”.

Vučić kaže da oni govore da je vrijeme za drugo poluvrijeme, dok on bježi od toga i neće nikakve sukobe.

-Međutim, oni proizvode mržnju prema Srbiji. Bećirović laže otvoreno da je Srbija izvela napad u Srebrenici, laže da za to postoji presuda. Oni neće stati sa lažima- rekao je Vučić.

Nastavi čitati

Aktuelno