Svijet
Demokrate se plaše Trampovog povratka
Popularnost predsjednika Džoa Bajdena značajno je porasla u odnosu na njegovu najnižu tačku prije nekoliko mjeseci, ali brige o njegovom upravljanju privredom i dalje postoje, prema novom istraživanju javnog mnijenja.
Podrška Bajdenu oporavila se s najnižih 36 odsto u julu na 45 odsto, velikim dijelom podstaknuta oporavkom podrške demokrata samo dva mjeseca prije međuizbora u novembru, prema “Associated Pressu” i Centru za javne poslove NORC-a Istraživanje.
Tokom nekoliko tmurnih ljetnih mjeseci kada su cijene goriva dostigle vrhunac, a političari zapeli, demokrate su se suočile s mogućnošću velikih gubitaka od republikanaca.
Čini se da su njihovi izgledi bolji nakon niza zakonodavnih uspjeha koji su doveli do toga da je više Amerikanaca spremno suditi o predsjedniku prema njegovim preferiranim uslovima.
Bajdenov rejting i dalje je ispod “površine vode”, s 53 odsto odraslih Amerikanaca koji ga ne odobravaju, a privreda je i dalje Bajdenova slabost. Samo 38 odsto odobrava njegovo privredno vođstvo dok se zemlja suočava s tvrdoglavo visokom inflacijom, a republikanci pokušavaju staviti finansije domaćinstava u centar predstojećih izbora.
Republikanci su se takođe suočili s otporom otkako je Vrhovni sud poništio Ro protiv Vejda i njegovu zaštitu od pobačaja.
Bajden otvoreno prikazuje bivšeg predsjednika Donalda Trampa kao temeljnu prijetnju demokratiji, što je optužba koja je dobila odjek nakon što je FBI-eva pretraga Trampove kuće na Floridi pronašla povjerljive dokumente koji pripadaju američkoj vladi.
Svijet
Rajaner izgubio pravo za slijetanje na jedan aerodrom ZBOG KAŠNJENJA LETOVA!
Irska avio-kompanija “Rajaner” izgubila je dva svoja slota za slijetanje na aerodromu u Ajndhovenu zbog učestalih kašnjenja letova, saopštio je nizozemski list “Ajndhovens Dagblad”.
Koordinacija aerodroma Holandije (ACNL), tijelo koje dodjeljuje slotske termine, utvrdila je da je “Rajaner” kasnio na letove u ponedjeljak uveče iz Sofije i u četvrtak uveče iz Pize, prenio je Rojters.
Kao posljedica toga, avio-kompanija je isključena iz dva slota u sljedećem ljetnjem rasporedu, kaznu koja se rijetko izriče, naveo je list.
ACNL i “Rajaner” nisu odgovorili na zahtjeve za komentar.
Svijet
PREDSJEDNIK FINSKE OTVORENO: “Evropa će prije ili kasnije morati direktno pregovarati sa Rusijom!”
Evropa će prije ili kasnije morati direktno da pregovara sa Rusijom, izjavio je predsjednik Finske Aleksander Stub.
“Kad god dođe taj trenutak, koji će doći nekad, to će morati da bude koordinisano”, ogovorio je Stub na pitanje “Politika” da li Evropa treba da se uključi u direktne pregovore sa predsjednikom Rusije Vladimirom Putinom, prenosi Srna.
Premijer Mađarske Viktor Orban nazvao je u oktobru oklijevanje EU da pregovara sa Rusijom “katastrofalnom greškom”, jer smatra da će zbog toga drugi odlučivati o budućnosti Evrope.
Svijet
TAJLAND TRESE AFERA! Porez od 542 miliona dolara ruši nekada najmoćnijeg političara!
Vrhovni sud Tajlanda naložio je bivšem premijeru zemlje, Taksinu Šinavatri, da plati 542 miliona dolara poreza od prodaje akcija iz 2006. godine, saopštili su danas visoki zvaničnici.
Taksin je 2006. prodao akcije telekomunikacione kompanije “Shin Corp” singapurskoj firmi “Temasek”, što je izazvalo zabrinutost zbog sukoba interesa i navode o utaji poreza, prenio je Rojters.
Prodaja je izazvala proteste u Bangkoku i dovela do svrgavanja Taksina vojnom intervencijom kasnije te godine.
Ministar finansija Tajlanda Ekniti Nititanprapas rekao je da “ta stvar mora da bude nastavljena na osnovu presude” i da Ministarstvo prihoda ispituje detalje naplate poreza.
Presuda predstavlja novi udarac za polarizujućeg milijardera, koji trenutno izdržava jednogodišnju zatvorsku kaznu za drugi slučaj.
Njegovi predstavnici nisu komentarisali odluku suda.
U okviru drugih slučajeva u porodici, Taksinova ćerka Paetongtarn Šinavatra suočila se sa sudskim nalogom u avgustu, dok je njegovoj sestri, bivšoj premijerki Jinglak Šinavatri, u maju naloženo da plati 305 miliona dolara odštete zbog neuspješne šeme sa pirinčem.
Ona je osuđena na pet godina zatvora u odsustvu za isti slučaj 2017. godine i živi u inostranstvu kako bi izbjegla zatvor.
-
Politika2 dana ago(NE)SPOSOBNI MINISTAR! Dok je Karan vodio MUP RS presuđeni PEDOFILI POBJEGLI policiji pred nosom!
-
Hronika2 dana agoBRUTALNOM UBISTVU PRETHODILE PRIJETNJE! Djevojka bježala od ubice, on utrčao za njom u toalet hotela i ubio je
-
Hronika3 dana ago“NIJE SAV SVOJ KAD POPIJE, SA SVIMA SE POSVAĐAO ZBOG OVACA” Predsjednik mjesne zajednice otkrio detalje o čovjeku koji je ubio oca i sina u Babušnici
-
Politika3 dana agoVelika Britanija šalje vojsku u BiH, EVO ZBOG ČEGA!
-
Društvo2 dana agoNOVI UDAR NA GRAĐANE! ERS traži poskupljenje struje za 20 odsto
-
Društvo2 dana agoNESREĆA MOGLA ZAVRŠITI TRAGIČNO! Policajac spasio život Danijelu (15) iz Prijedora, SEKUNDE SU BILE U PITANJU
-
Svijet3 dana agoMAĐARSKA ĆE BLOKIRATI sve odluke EU koje eskaliraju sukob
-
Region3 dana agoVUČIĆ GRAĐANIMA “Po svaku cijenu IZBJEĆI OTIMANJE RUSKE IMOVINE u NIS-u”
