Hronika
EVO KAKVA KAZNA čeka Mirnesu iz Busovače

Nakon višemjesečne potrage Mirnesa Bešlić je zbog krađe milion evra uhapšena na aerodromu u Štutgartu, a za njom je čak bila raspisana potjernica i nagrada od 37.500 evra.
Mirnesa je preko svog advokata obavijestila njemačke vlasti da želi da se preda, poslije čega su je uhapsili istražitelji sa saveznom policijom.
O visini njene kazne se dosta nagađalo, a advokat Edin Koca koji radi u Njemačkoj, istakao je da se ovo što je ona uradila smatra običnom krađom.
“Vrsta kazne ne zavisi od toga koliko je ukrala, već koji tip krađe je u pitanju. Odnosno, postoji obična krađa i teška krađa”, ističe Koca.
Dodaje i to da za kvalifikaciju kazne nije važna cifra, niti količina novca.
“Na to se gleda da li je ona to uradila da bi sebe izdržavala, ali se to nikada neće moći dokazati”, navodi Koca za Avaz.
Koca ističe i to da ako je ona imala pristup tom novcu, bez obzira na to što je riječ o velikoj cifri, na situaciju će se gledati drugačije.
“Ako novac nije bio zaključan, odnosno ako je ona imala pristup i uzela ga, za to će dobiti maksimalnu kaznu od pet godina zatvora. Teška krađa je deset godina, dok ako je organizovana krađa onda slijedi kazna od 15 godina zatvora. Ali koliko sam ja čuo, takvo nešto se još nikada nije dokazalo u Njemačkoj”, istakao je Koca.
Ukoliko ona ne vrati novac, advokat Koca smatra da neće ležati ni pet godina koliko je obično kazna, već do tri godine.
Pravosuđe u Njemačkoj će, prema mišljenju advokata dosta stvari prebaciti i samoj firmi.
“Ako je firma dozvolila da ona sama bude s tolikim novcem, onda će se i to gledati, jer u takvim slučajevima uvijek mora dvoje da bude prisutno”, navodi Koca.
On je istakao i to da još nije čuo da je ukradena tolika suma, bez upotrebe sile, jer je i u svojoj karijeri imao klijente koji su ukrali do 50.000 evra, ali su prošli samo s uslovnom kaznom.
Hronika
HAOS U LOPARAMA! Policajac dobio batine u kafani

Policajac je povrijeđen u napadu u ugostiteljskom objektu u Loparama, a zbog sumnje da ga je napao, uhapšen je mještanin V.B.
“Pripadnici Policijske stanice Lopare u subotu su uhapsili V.B. iz Lopara, osumnjičenog za napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti”, saopštili su iz Policijske uprave Bijeljina.
Kako su dodali, V.B. je osumnjičen da se u ugostiteljskom obektu na području opštine Lopare oglušio o naređenje policajca da prestane sa narušavanjem javnog reda i mira. “Zatim ga je fizički napao nanijevši mu povrede”, naveli su iz policije.
Policajci su osumnjičenog V.B. danas predali dežurnom tužiocu Okružnog javnog tužilaštva u Bijeljini.
Kako je potvrđeno “Nezavisnim novinama”, u Republici Srpskoj je prošle godine zabilježeno 56 napada na policajce, što je više za 30,2 odsto nego godinu ranije. U tim napadima, jedan policajac je teško povrijeđen, 65 ih je lakše povrijeđeno.
Hronika
NOVA TRAGEDIJA POTRESLA SVIJET! Fudbaler teško povrijeđen, njegova sestra poginula

Fudbalski svijet ponovo je zavijen u tugu.
Nakon šokantne smrti Dioga Jote i njegovog brata, nova teška tragedija potresla je evropski fudbal.
Mladi napadač Ksawery Jezewski (17), član U-17 tima Legije iz Varšave i poljske reprezentacije, teško je povrijeđen u saobraćajnoj nesreći u kojoj je poginula njegova starija sestra.
Vozilo udarilo u drvo
Do nesreće je došlo u blizini grada Piocka, kada je automobil sletio s kolovoza i udario u drvo. Hitne službe brzo su reagovale, ali nažalost, djevojci nije bilo spasa — preminula je na licu mjesta. Jezewski je prevezen u bolnicu i trenutno se nalazi u teškom stanju, potvrdili su iz kluba.
Policija još istražuje okolnosti nesreće. Preliminarni podaci ne ukazuju na visoku brzinu kao uzrok, a još nije poznato ko je upravljao vozilom.
Poruke podrške iz Legije i fudbalske zajednice
Iz Legije su uputili saopštenje:
“On se nalazi u bolnici u teškom stanju nakon tragične nesreće u kojoj je poginula njegova sestra. Uprava, osoblje, saigrači i treneri Akademije izražavaju najdublju saučešće njegovoj porodici i dijele njihovu bol”.
Trener o Jezevskom: Talentovan, vrijedan i posvećen
Trener U-17 ekipe Legije, Rafal Matusiak, podijelio je riječi tuge i ponosa:
“On je profesionalan, vrijedan, pouzdan i ambiciozan. Vrlo talentovan mladić koji je prošao kroz sve naše selekcije. U posljednjim ligaškim utakmicama postigao je 17 golova i bio je naš najefikasniji igrač”.
Fudbalska zajednica ujedinjena u boli
Ova tragedija još jednom podsjeća na krhkost života, bez obzira na karijerne uspjehe i sportski talent. Mladi Jezevski, koji je bio na putu da postane novo veliko ime poljskog fudbala, sada se bori za život, dok njegova porodica tuguje za nenadoknadivim gubitkom, prenosi N1.
Hronika
HOROR U MEĐIMURJU! Majka ubijena, otac se bori za život

U mjestu Pleškovec u Međimurju rano jutros jedna je žena ubijena, a muškarac je povrijeđen i bori se za život.
Kako piše Međimurski.hr, radi se o majci i ocu te se sumnja da je došlo do sukoba u porodici.
Policija je saopštila da je jutros u 5.25, zaprimila dojavu o dvije teško povrijeđene osobe u porodičnoj kući u Pleškovcu. Na mjestu događaja pronađena je 49-godišnja žena koja je preminula od zadobijenih povreda, dok je 59-godišnji muškarac s povredama opasnim po život prevezen u Županijsku bolnicu Čakovec.
Policija je saopštila da je jutros u 5.25, zaprimila dojavu o dvije teško povrijeđene osobe u porodičnoj kući u Pleškovcu. Na mjestu događaja pronađena je 49-godišnja žena koja je preminula od zadobijenih povreda, dok je 59-godišnji muškarac s povredama opasnim po život prevezen u Županijsku bolnicu Čakovec.
Istraga i uviđaj su u toku, a Međimurski.hr navodi da se sumnja kako je počinilac netko iz porodice, no to zasad nije službeno potvrđeno.
Policija navodi da će više informacija o okolnostima zločina biti poznato po okončanju uviđaja.
Povrede je navodno zadobio i njihov sin.
-
Svijet3 dana ago
HAOS U NJEMAČKOJ! Srbin zbog sina napao tri vaspitačice u vrtiću
-
Društvo2 dana ago
“SVIJET DA VIDI I SRPSKE ŽRTVE”: Postavljene fotografije stradalih uz put Bratunac – Srebrenica
-
Politika2 dana ago
POTVRĐENO! Dodik dobrovoljno pristupio, ne postoje razlozi za ranije mjere
-
Politika1 dan ago
DŽUVO JE BIO “DODIKOVA GARANCIJA”: Šef OBA lično odvezao Dodika do Suda BiH
-
Društvo1 dan ago
PODRINJE I BIRAČ PAMTE ZVJERSKI UBIJENE SRBE: 33 godine od zločina
-
Politika2 dana ago
SVE JE POGAZIO: Stanivuković najavio krivičnu prijavu protiv Dodika zbog “KAPITULACIJE” pred Tužilaštvom BiH!
-
Banjaluka3 dana ago
STANIVUKOVIĆ ČESTITAO 99. ROĐENDAN FK „BORAC“: „Danas slavimo istoriju, identitet i duh Banjaluke!“
-
Region1 dan ago
PJEVAO PJESMU O KLANJU SRBA, policija nije reagovala