Connect with us

Banjaluka

GRADONAČELNIK PRISUSTVOVAO obilježavanju KRSNE SLAVE Boračke organizacije grada Banjaluke

Gradonačelnik Draško Stanivuković prisustvovao je obilježavanju krsne slave Boračke organizacije grada Banje Luke, Svetog velikomučenika Dimitrija – Mitrovdana.

U ime Grada i u svoje ime, gradonačelnik je čestitao današnju slavu svim borcima i boračkim organizacijama grada i cijele Republike Srpske.

– Danas smo odali dužnu poštu i počast prema svim borcima Vojske Republike Srpske, njih skoro 24.000, koji su za otadžbinu dali ono najvrednije, svoje živote. Mi smo njihovi dužnici na način da i danas štitimo i branimo Republiku Srpsku, da čuvamo Pravoslavlje, da čuvamo ustanove i institucije, da gradimo naše svetinje – kazao je gradonačelnik.

Kako je istakao, zajedno sa Boračkom organizacijom četvrtu godinu zaredom dočekuje Mitrovdan, zadajući ciljeve i prioritete.

– Sjećam se onog Mitrovdana kada nam je bio cilj da završimo Centralno spomen – obilježje i evo ovaj Mitrovdan dočekujemo uz Centralno spomen-obilježje koje je skoro gotovo u svom punom sjaju – kazao je gradonačelnik i dodao da je na ovaj Mitrovdan rekao da Banja Luka, između ostalog, treba da obnovi odnosno da vrati status srpskog pravoslavnog vrtića.

Banjaluka

MIRNA SAVIĆ–BANJAC: „SNSD preuzima ulogu institucija – odluke o Banjaluci ne mogu se donositi u stranačkim prostorijama“

Gradski menadžer Mirna Savić–Banjac poručila je da je neprihvatljivo da se važne odluke za Banju Luku donose u stranačkim prostorijama, umjesto u zvaničnim institucijama koje su za to nadležne.

Ona je istakla da Gradska uprava juče do 16.00 časova nije dobila poziv za održavanje sjednice Kolegijuma Skupštine Grada, te da je informaciju o zakazivanju sjednice dobila tek – preko privatnog medija.

– Gradski odbor SNSD-a preuzeo je ulogu svih institucija. Ako dobijemo zvaničan poziv (možda i od Gradskog odbora?), naša obaveza je da se odazovemo i radimo. Ali pokušaj da se politička organizacija predstavi važnijom od zvaničnih institucija zauvijek će ostati samo pokušaj – izjavila je Savić–Banjac.

Naglasila je da ovakva praksa nije uobičajena niti prihvatljiva:

– Ovo nije normalno i nije prihvatljivo. Nadam se da će i sam Gradski odbor pomenute partije to što prije shvatiti – zaključila je gradska menadžerka.

Nastavi čitati

Banjaluka

STANIVUKOVIĆ ČESTITAO SLAVU HILANDARU: “Neka ovaj sveti dan donese mir, snagu i blagoslov”

Gradonačelnik Banjaluke i predsjednik PSS-a i PDP-a, Draško Stanivuković uputio je čestitku povodom slave Svetе carske srpske lavre – manastira Hilandar, Vavedenja Presvete Bogorodice.

Stanivuković je poželio blagoslov i duhovnu snagu bratstvu Hilandara, uz poruku da ova svetinja ima neizmjerno mjesto u srcima vjernog naroda.

“Upućujem najiskrenije čestitke visokoprepodobnom arhimandritu Metodiju i cijelom bratstvu ove velike svetinje. Neka ovaj sveti dan donese mir, snagu i blagoslov svima koji Hilandar nose u srcu, a bratstvu ove carske lavre neka podari zdravlje i mudrost u službi koju obavljaju na dobrobit cijelog našeg naroda”, naveo je Stanivuković.

Čestitku je završio tradicionalnim riječima:

“Srećna slava i na mnogaја ljета!”

Nastavi čitati

Banjaluka

KREATIVNI VIKEND U “ZIMZOBALU”: Radionice za najmlađe i muzički nastupi

Za najmlađe u subotu i nedjelju od 11 do 13 časova biće održane kreativne radionice, a u nedjelju 7. decembra od 14 časova moći će da pogledaju pozorišnu predstavu „Veselo putovanje“.

U večernjim časovima od 19 do 22 časa u Parku „Petar Kočić“ prisutne će zabavljati domaći muzički bendovi.

Nastavi čitati

Aktuelno