Politika
HAOS U SKUPŠTINI! Stevandić izbacio sve poslanike SDS-a
Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić je, nezadovoljan diskusijom Mirjane Orašanin (SDS), iznio niz uvreda na račun ove poslanice i njene stranke, a potom sve poslanike SDS udaljio iz sale.
Nakon incidenta novinarima su se obratili i poslanici SDS i Stevandić.
– I ovdje trpimo torturu četiri dana. Kada me Stevandić udaljio sa zasjedanja, doživio sam da me jedan portir, koji me je izvodio, kaže: “Sram vas bilo, na ovaj dan”. Usred skupštine jedan portir vrijeđa mene, predsjednika Kluba poslanika stranke koja je osnovala Republiku Srpsku – rekao je Ognjen Bodiroga.
Dok je trajla njegova izjava, radnik obezbjeđenja je dobacivao da on “nije portir, nego obezbjeđenje”.
Bodiroga je istakao da “preletačevići, koji štite Dodika” vode Republiku Srpsku u propast i nestajanje.
– Osvijestite se ljudi, srljamo u propast, kao da smo budale, nije ovo 1992. da imamo iza leđa Srbiju i Crnu Goru. Nazivaju nas izdajnicima i dezerterima. Ko je ovdje dezerter, otac nacije ili poslanici opozicije koji su ili demobilisani borci VRS ili djeca poginulih boraca – rekao je Bodiroga.
On je dodao da oni koji “guraju” novi Ustav i srljaju u avanturističku politiku, misle samo na svoj džep i da je Stevandić diktator i najgori predsjednik u istoriji Narodne skupštine Republike Srpske.
Mirjana Orašanin je rekla da je, dok je ona iznosila stavove svoje stranke, Stevandić “kolutao očima”, a potom je vrijeđao, ne navodeći kontraargumente.
Nenad Stevandić tvrdi da je Orašaninova u svojoj diskusiji, kada je govorila o usvajanju prvog Ustava Republike Srpske, “zloupotrijebila imena Radovana Karadžića i Nikole Koljevića” – ne pitajući članove njihovih prodica šta misle o tome.
– Kada sam ih na to upozorio počeli su da galame. Oni hoće da stvore nered, kao opozicija u Skupštini Srbije, kako bi pokazali da u Republici Srpskoj nema jedinstva, a sve to zarad nekoliko fotelja u Sarajevu. Ali, dok sam ja predsjednik parlamenta, ovdje neće biti dimnih bombi i nereda – rekao je Stevandić.
Politika
OGLASIO SE ĐOKIĆ “Odmah osigurati rad u termoelektranama Ugljevik i Gacko”
Ministar energetike i rudarstva Republike Srpske Petar Đokić zahtijeva da zavisna preduzeća Rudnik i Termolektrana Ugljevik i Gacko osiguraju proizvodnju u obje termoelektrane, kao i da se u Ugljeviku obezbijedi rudarska proizvodnja.
Đokić je istakao da je njihova uloga i nadležnost takva da su zaduženi da organizuju proizvodnju, da proizvode ugalj i da proizvode električnu energiju.
“To je njihova statutarna nadležnost i obaveza. Zahtijevam da oni osiguraju proizvodnju i u jednoj i drugoj termometrani”, rekao je Đokić Srni. okić je podsjetio da ova dva zavisna preduzeća o svim svojim poslovnim aktivnostima moraju da informišu matično preduzeće i da, ako se pojavi problem, zajedno pronalaze rješenja.
On je naveo da je u Termoelektrani Gacko zastoj iz tehničkih razloga jer je došlo do pucanja na cijevnom sistemu što se može stanirati.
Napomenuo je da je Termoelektrana bila duži period bez zastoja i da je moguće da se pojavi tehnički problem, što se i javilo i da će oni to prevazići.
Đokić je naveo da Uljevik već duže vrijeme nema dovoljne količine uglja na zalihama i da rudarska proizvodnja u kontinitetu nije bila takva da je osiguravala dovoljne količine za nesmetan rad termoelektrane.
“Ono što bih ja očekivao i što svakako svi zahtijevamo da se obezbijede rudarska proizvodnja na normalan način, a da sve one obaveze koje postoje prema radnicima uprave preduzeća osiguraju sredstva i da izvrše isplate kako bi radnici mogli normalno pristupiti radu”, zaključio je Đokić.
Politika
MINIĆ ZAPRIJETIO DIREKTORIMA ERS-a! “Dosta je skrivanja i prebacivanja odgovornosti”
Predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić očekuje da se oglase direktori “Elektroprivrede Republike Srpske” i rudnika i termoelektrana Ugljevik i Gacko zbog stanja u termoelektrana, naglasivši da u suprotnom slijede ozbiljne mjere.
“Očekujem da će se generalni direktor ERS, direktori zavisnih preduzeća RiTE Ugljevik i Gacko, ali i resorni ministar danas obratiti javnosti zbog stanja u termoelektranama. Ukoliko se to ne desi, slijede ozbiljne mjere”, napisao je Minić na Iksu.
Kako je istakao, dosta je skrivanja i prebacivanja odgovornosti. U Termoelektrani “Gacko” jutros je došlo do kraćeg zastoja u proizvodnji jer je pukla cijev na kotlovskom postrojenju, a povratak na mrežu očekuje se večeras ili u najskorijem periodu, izjavio je Srni direktor Maksim Skoko
Politika
MINIĆEVE OZBILJNE NAJAVE: Ministar i direktori pred ultimatumom – OVO moraju da urade DANAS
Očekujem da će se generalni direktor ERS, direktori zavisnih preduzeća, RITE Ugljevik i Gacko, ali i resorni ministar danas obratiti javnosti zbog stanja u termoelektranama.
Poručio je ovo predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić, upozoravajući da slijede “ozbiljne mjere”, ukoliko se to ne desi
Очекујем да ће се генарални директор ЕРС-а, директори зависних предузећа, РИТЕ Угљевик и Гацко, али и ресорни министар данас обратити јавности због стања у термоелектранама.
Уколико се то не деси, слиједе озбиљне мјере!
Доста је скривања и пребацивања одговорности.— Саво Минић (@minic_savo) November 1, 2025
–Dosta je skrivanja i prebacivanja odgovornosti – kategoričan je Minić.
Radnici Rudnika Ugljevik su od sinoć u štrajku. Razlog za to je nedostatak uglja, što je, kako su upozoravali, prijetnja po samo preduzeće, ali i energetski sistem Republike Srpske. U Termoelektrani Gacko jutros je došlo do kraćeg zastoja u proizvodnji, jer je pukla cijev na kotlovskom postrojenju.
-
Hronika2 dana agoU NESREĆI KOD BANJALUKE POGINULI OTAC I SIN: Tužilaštvo se oglasilo o okolnostima
-
Politika1 dan ago“NEPRISTOJNOST, NEKULTURA, BAHATOST”: Žestoka svađa Marinka Božovića i Gorice Dodik na društvenim mrežama
-
Politika2 dana ago“MOLIMO KOLEGINICU DA NE SJEDI U KRILU MINISTRA FINANSIJA”: Šokantna scena u Parlamentu Bosne i Hercegovine
-
Politika3 dana ago„ŠUMOVI“ IZMEĐU BEOGRADA I BANJALUKE: Da li je Dodik OKRENUO LEĐA Vučiću
-
Hronika2 dana agoNJIMA BI TREBALO DA VJERUJEMO! Policajci podvodili djevojčice iz DOMA ZA NEZBRINUTU DJECU
-
Politika3 dana agoOBJAŠNJENJE STATE DEPARTMENTA: Zašto su ukinute sankcije Miloradu Dodiku i ostalima
-
Estrada16 sati agoPROPALI MU NASTUPI! Poznati pjevač deportovan iz Švedske, NIJE IMAO DOZVOLU!
-
Politika2 dana agoPETROVIĆ NAPAO MIJATOVIĆA “Obogatili ste se i za deseto koljeno”
