Hronika
HOROR U KRALJEVU! Očuh danima zlostavljao bebu, pedijatar otkrio slučaj
Zbog sumnje da je počinio krivično djelo nasilje u porodici, nezapamćeno u gradu na Ibru, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Kraljevu uhapsili su A. K. (20) iz ovog grada.
Kako je saopštila Policijska uprava u Kraljevu, sumnja se da je on, koristeći odsustvo svoje supruge, tokom proteklih nekoliko dana, u porodičnom stanu u više navrata zlostavljao sedmomjesečnu pastorku.
Bebi je zbog zadobijenih teških tjelesnih povreda ukazana lekarska pomoć u kraljevačkoj Opštoj bolnici „Studenica“, nakon čega je prebačena na dalje liječenje na Univerzitetsku dječju kliniku u Tiršovoj u Beogradu.
Kako nezvanično saznajemo, slučaj je otkriven kada su majka (19) i očuh A. K. bebu doveli na sistematski pregled u kraljevački Dom zdravlja.
– Medicinska sestra je primjetila čudnu boju lica i kože bebe i posumnjala da nešto nije i redu. Uslijedili su detaljniji pregledi pedijatra i dječjeg hirurga i ubrzo je ustanovljena asimetrija ramena, prelom nadlaktice i lijeve ključne kosti, hematom na glavi i unutrašnje krvarenje. Beba u trenutku transporta u Tiršovu nije bila životno ugrožena – kaže naš izvor upoznat sa ovim slučajem koji je uznemirio Kraljevčane.
Prema nezvaničnim informacijama, majka je priznala da je očuh tukao bebu, a sedmomjesečna devojčica je, nakon što je noć provela zbrinuta u kraljevačkoj bolnici, upućena za Beograd.
Osumnjičenom očuhu A. K. određeno je zadržavanje do 48 sati i on će, uz krivičnu prijavu, biti priveden Osnovnom javnom tužilaštvu u Kraljevu. Osim toga, prema našim saznanjima, reagovao je i Centar za socijalni rad u Kraljevu, pa nema sumnje da nadležne institucije povodom ovog slučaju čekaju pune ruke posla narednih dana.
Novosti
Hronika
DIREKTOR NAKON POŽARA U TREBINJSKOJ BOLNICI: Nije prvi put da se ovako nešto dešava
Najvjerovatnije da je uzrok požara koji je sinoć, 2. decembra, izbio u Bolnici Trebinje kvar na instalacijama, kazao je za “Nezavisne novine” Nedeljko Lambeta, direktor ove zdravstvene ustanove.
Ističe da ovo nije prvi put da se ovako nešto dešava.
“I proljetos smo imali problem kada je dvije trećine bolnice bilo bez struje nekoliko sati”, rekao je Lambeta.
Prema njegovim riječima, svih 13 pacijenata je na vrijeme evakuisano i sve je odrađeno zahvaljujući medicinskom osoblju, vatrogascima i volonterima.
“Kompletan drugi sprat je evakuisan, očišćena su sva odjeljenja i sve je vraćeno u prvobitno stanje, tako da jutros sve funkcioniše, osim neurološkog odjeljenja gdje se narednih 10 dana neće moći raditi. Pacijenti će u međuvremenu biti prebačeni na drugo odjeljenje“, rekao je Lambeta.
Dodao je da je požar izbio u ljekarskoj sobi.
Podsjetimo, u Bolnici Trebinje, sinoć , 2 decembra, izbio je požar na odjeljenju za Neuorologiju.
Hronika
UBILA MUŽA KOJI JU JE ZLOSTAVLJAO! Sud rekao “Devet i po godina zatvora”
Irena Karić osuđena je na devet godina i šest mjeseci zatvora zbog ubistva supruga Nijaza, saznaje portal “Avaza”.
Podsjetimo, Vrhovni sud Federacije BiH krajem jula ove godine poništio je raniju presudu Kantonalnog suda u Sarajevu, kojom je Karić bila osuđena na devet i po godina zatvora. Ipak, Vijeće Kantonalnog suda u Sarajevu danas je donijelo istu presudu kao i ranije.
Tragičan događaj desio se 19. maja 2023. godine u sarajevskom naselju Sedrenik. U porodičnoj kući, Irena Karić je sjekirom nanijela povrede suprugu Nijazu, koji je kasnije preminuo.
Na suđenju je ispričala da je godinama bila izložena porodičnom nasilju i zlostavljanju.
Svjedoci su potvrdili da je dugo trpjela maltretiranje i ponižavanje, među njima i njen sin Gabrijel Đoković. On je svjedočio da mu je Nijaz slao poruke i fotografije na kojima se vidi kako je pretukao njegovu majku.
Prema iskazima svjedoka, Nijaz je Irenu tukao i zbog novca – uzimao joj platu i trošio je na kocku.
Avaz
Hronika
UGRIZAO KOMŠIJU Svađa eskalirala u fizički napad
Kantonalno tužilaštvo Zeničko-dobojskog kantona podiglo je optužnicu protiv Z. D. za krivično djelo teške tjelesne povrede, a sudija Opštinskog suda u Zenici potvrdio ju je 28. novembra 2025. godine. Prema navodima iz optužnice, sukob se dogodio 21. jula 2025. oko 12:30 sati ispred prodavnice u Zenici, kada je S. R. prišao Z. D. i prigovorio mu zbog, kako je rekao, “traume koju je prethodne noći izazvao njemu i djetetu”. Verbalna prepirka ubrzo je eskalirala.
Optuženi je tada, navodi Tužilaštvo, izgovorio prijetnju:
– Ajde bježi tamo, nemoj da vas pobijem.
Nakon toga je zgrabio S. R. za ruke i udario ga pesnicom u lijevu stranu lica. Kada se oštećeni pokušao odbraniti, Z. D. ga je ugrizao za podlakticu i potom pokušao pobjeći. S. R. ga je ubrzo sustigao, ali je, prema optužnici, napad ponovo nastavljen – Z. D. ga je nogom udario u predjelu lijeve noge, pri čemu je bio svjestan da mu može nanijeti ozbiljne povrede.
Oštećeni je tom prilikom zadobio prelom pete donožne kosti, oguljotine lica, ugriznu ranu desne podlaktice i više povreda na rukama, što je ukupno okvalifikovano kao teška tjelesna povreda.
Optuženi Z. D. ranije nije osuđivan, a sudski postupak biće nastavljen pred nadležnim sudom, prenosi ATV.
-
Svijet17 sati agoPITANJE KOJE MUČI MNOGE! Zašto je Rusija prodala Aljasku Americi
-
Svijet16 sati agoVlada Bugarske povukla nacrt budžeta NAKON MASOVNIH DEMONSTRACIJA
-
Banjaluka16 sati agoU Banjaluci počeo “TURNIR PRIJATELJSTVA U16”
-
Banjaluka18 sati agoGIDEON GRAJF ODRŽAO PREDAVANJE o Holokaustu i genocidu u NDH studentima Banjaluke
-
Zanimljivosti17 sati agoSTIŽU VELIKE NOVOSTI! Meta zaustavlja krađu Rilsa
-
Politika3 dana agoDODIK I STEVANDIĆ BIJESNI NA LUKASA! Otkazan nastup na otvaranju sezone na JAHORINI
-
Politika3 dana agoDODIKOVO IMANJE I VOĆNJAKE U BAKINCIMA čuva cijela policijska stanica! ZAŠTO I OD KOGA?
-
Svijet19 sati agoNEMA VIŠE ŠALE “Ako Evropa počne rat, Rusija je SPREMNA NA TO ODMAH”
