Sport
JOKIĆ NIJE IGRAO ZA REPREZENTACIJU, ali je zato slavio sa njima, UZ NARODNJAKE I GO DO PASA (VIDEO)

Sportski heroji Srbije u popularnom beogradskom klubu sa svojim najbližima proslavili su noćas zajedno veličanstvene uspjehe na svetskoj sceni.
Nikola Jokic celebrating with the Serbian national basketball team 😅🔥
(via @_arhivator) pic.twitter.com/wcXv45Qass
— ClutchPoints (@ClutchPoints) September 13, 2023
Nakon veličanstvenog dočeka na platou ispred Gradske skupštine Beograda srebrnim “orlovima”, Novaku Đokoviću i zlatnim basketašima pridružio se i najbolji košarkaš na planeti Nikola Jokić.
Iako nije učestovao na Mundobasketu, Jokić je pokazao da je dio tima, bio je jedan od najveselijih na proslavi.
U jednom momentu skinuo je majicu, zagrlio Nikolu Milutinova i pao u trans i kako bi se žargonski reklo “krivio se” uz narodnu muziku, piše Kurir.
Sport
ĐOKOVIĆA PROGANJALA NOVINARKA U GRČKOJ Vidjelo se da mu je neprijatno, pa joj odgovorio: “Samo uživam sa porodicom…”

Novak Đoković trenutno se nalazi u Atini sa porodicom gdje će u novembru igrati na ATP turniru, što je jedino takmičenje na kome je potvrdio učešće do kraja godine.
Srpski as vrijeme koje provodi u prestonici Grčke koristi i za odmor sa svojom porodicom, ali jedna novinarka grčke televizije pomno ga je pratila tokom šetnje sve dok joj nije odgovorio na pitanja.
Po Novakovom izrazu lica i gestikulaciji vidjelo se da mu je neprijatno i da ne želi da daje izjavu. Međutim, iako joj je najbolji teniser svih vremena to ljubazno objasnio, novinarka nije odustajala pa ga je upitala: “Kako ste?”
“Sa sinom sam ovdje…”, rekao je Novak pokušavajući da pobjegne.
Potom je uslijedilo pitanje da li će se preseliti u prestonicu Grčke, a bilo je i više nego jasno koliko je Novaku neprijatno.
“Ne znam, ne znam. Samo uživam u vremenu sa porodicom. Biću ovdje za turnir”, odgovorio je Đoković.
Kao da to nije bilo dovoljno, pokazala mu je fotografiju Stefanosa Cicipasa i njenog kolege sa televizije, ali je Đoković šmekerski reagovao:
“Mislim da ga je Stefanos pustio da pobijedi”, rekao je Novak i bukvalno pobjegao iz ove neprijatne situacije.
Sport
ČOVIĆ POTVRDIO! Svetislav Pešić više neće biti selektor Srbije!

Predsjednik Košarkaškog saveza Srbije Nebojša Čović govorio je o statusu Svetislava Pešića.
Kako je poručio Čović, selektor Srbije definitivno neće ostati na toj poziciji nakon što mu istekne ugovor 30. septembra.
Istakao je da Savez nije pronašao zamjenu. “Izvjesno je da Pešić neće više biti selektor, dogovorili smo se da on bude tu do 30. septembra. Cirkulišu neka imena, traži se neki ekskluzivitet, ali mi ni sa jednim od potencijalnih kandidata nismo razgovarali”, rekao je Čović gostujući u “Jutarnjem programu” “TV Prva”.
Predsednik KSS je svjestan da su navijači razočarani učinkom na Eurobasketu.
“Kompletna Srbija je razočarana jako lošim rezultatom na Evropskom prvenstvu, ali to je sport. Upozoravao sam još 28. avgusta da nemamo pravo da bilo koga potcenjujemo, što se i pokazalo”, naveo je Čović. Linker
Demantovao je navode da je bilo problema u timu tokom Evrobasketa.
“Nikakvih svađa o kojima su neki pisali nije bilo, jedino ako su igrači to vešto krili”, zaključio je Čović.
Sport
STANIVUKOVIĆ PODRŽAO ŽKK „ORLOVI“: Grad izdvaja više od 80.000 KM za šampionke

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković posjetio je trening Ženskog košarkaškog kluba „Orlovi“, ponosa Banjaluke i cijele Republike Srpske, te im uručio sredstva za nastavak uspješnog rada.
„Ove djevojke brane dvostruku krunu prvaka i Kupa BiH, a godinama se takmiče u WABA ligi, donoseći slavu našem gradu. Zato ih stalno podržavamo“, poručio je Stanivuković.
Tokom ove godine Grad je izdvojio skoro 50.000 KM, a do kraja godine Klubu će biti isplaćeno više od 80.000 KM.
Gradonačelnik je ohrabrio igračice za nove pobjede, uz uvjerenje da će i dalje predstavljati Banjaluku i Republiku Srpsku na najbolji način.
„Orlovi, samo naprijed – po nove pobjede i titule!“, dodao je Stanivuković.
-
Svijet3 dana ago
SUZE NJEMAČKOG KANCELARA: “Želim da kažem koliko me je stid svega”
-
Politika2 dana ago
ŠULIĆ ZADOVOLJAN STANJEM?! Ministar tvrdi da se više kupuje
-
Hronika2 dana ago
U Banjaluci UHAPŠEN DIREKTOR poznate zdravstvene ustanove
-
Politika2 dana ago
BORCI ISMIJANI: Povećanje boračkog dodatka – svega 0,5 KM!
-
Politika2 dana ago
STANIVUKOVIĆ “PDP jača u svim opštinama Republike Srpske”
-
Politika3 dana ago
CRNADAK PORUČUJE: Vrijeme je da Dodik ode, Srpsku moramo povesti DRUGIM PUTEM
-
Politika13 sati ago
HAOS U SARAJEVU “Potpisao sam odluku, Amidžić KRIJE PEČAT”
-
Svijet3 dana ago
UN SE HITNO OGLASIO: “Izrael u Gazi sprovodi genocid nad Palestincima”