Connect with us

Sport

KADA NOVAK IGRA FINALE I KO GA ČEKA? Spremni za još jedan spektakl? Đoković i te kako jeste

Biće to sigurno meč od kojeg staje dah – za titulu!

Novak Đoković pobijedio je Karlosa Alkaraza u polufinalu Završnog Mastersa u Torinu i zakazao finalni duel protiv Italijana Janika Sinera za nedjelju od 18 časova, na istom mjestu! Nole je dominantno ušao u meč za prestižni trofej, koji je osvojio i prošle godine i još pet puta ranije, pa u tome drži rekord zajedno sa Rodžerom Federerom, takođe šestostrukim prvakom.

Interesantno je to da je Janik Siner već mogao da izbaci Novaka Đokovića sa ovog turnira, da u posljednjem kolu grupne faze nije pobijedio Danca Holgera Runea poslije prave drame u tri seta. Sa već izborenom kartom za polufinale, u kojem je pobijedio Danila Medvedeva, Italijan je ipak odigrao pošteno i do kraja protiv borbenog Danca, za koga nije imao milosti, već ga je izbacio sa turnira, a Novaka zadržao u Torinu. I ta drama kao da je dala dodatnu snagu i energiju Đokoviću da u subotu počisti sa terena Karlosa Alkaraza i da uđe u finale. Biće to pravi spektakl.

Đoković i Siner sretali su se do sada četiri puta, Novak je slavio u tri duela, a Italijan u jednom – baš na aktuelnom turniru u Torinu, u grupnoj fazi, u kojoj je slavio u tri seta i tako zakomplikovao Noletov put ka završnici, do koje je ipak stigao. Novak je prethodno slavio protiv trenutno četvrtoplasiranog tenisera svijeta na Vimbldonu ove i prošle godine, kao na Mastersu u Monte Karlu 2021. godine. Neka tako bude i u nedjelju, na još jednom velikom okršaju dvojice velikih tenisera.

Sport

SRPKINJE LETJELE U SLOVENIJI! Ivana i Angelina donijele BODOVE SPASA, Belgijanka slavila zbog jednog skoka!

Srpske atletičarke osvojile su danas dva druga mjesta na Evropskom ekipom prvenstvu u Mariboru.

Poslije Ivane Španović u troskoku, važne bodove Srbiji u borbi za plasman u Prvu diviziju obezbjedila je i Angelina Topić.

Sjajna skakačica u vis zabilježila je rezultat 1,93, koliko je imala i Marel Mes iz Belgije – ali iz manje pokušaja, pa je njoj pripalo prvo mjesto.

“Angelina je sjajno skakala sve do visine od 1,91 m, gde je imala prve probleme. Rušila je oba puta, a tu je stala i Kipranka Elena Kuličenko, koja je završila kao treća. Ipak, usledio je ispravan za Angelinu u momentu kada više nije imala pravo na grešku, pa se granica pomerila na 1,93 metra”, piše “Telegraf”.

“Belgijanka Merel Mes je sjajno skočila i iz prve je imala ispravan skok, što joj je bio najbolji lični rezultat u karijeri. Angelina je ponovo bila pod pritiskom, ali je iz drugog pokušaja savladala ovu visinu i granica je onda pomerena na 1,95. Tu su oborile i Merel Mes, ali i Angelina Topić. Pošto je ovo takmičenje specifično i računaju se prethodna rušenja, Angelina Topić je imala samo jedan pokušaj za 1,95, ali je srušila, pa je Belgijanka došla do pobede”.

Angelina Topić je ovim drugim mjestom donijela reprezentaciji 15 bodova na Evropskom prvenstvu druge divizije.

Srbija je ovim bodovima obezbjedila opstanak u Drugoj diviziji kao prva “iznad crte” kada je u pitanju ispadanje u treći rang. Lošije su bile ekipe Kipra, Bugarske i Letonije.

Nastavi čitati

Sport

SAOBRAĆAJNA NESREĆA: Vlade Divac hitno operisan!

Otkriveni novi detalji nakon saobraćajne nesreće u Crnoj Gori.

Proslavljeni srpski košarkaš Vlade Divacdoživio je saobraćajnu nesreću u četvrtak kada je u bližini Luštice u Crnoj Gori pao sa motora. Jedan od najboljih evropskih košarkaša svih vremena nije mogao da ustane zbog zadobijenih povreda, a prema informacijama do koji je stigao “Informer.rs” Divac je doživio prelom kuka.

Nakon što je odmah hospitalizovan, srpskom košarkašu je u Crnoj Gori odrađena hitna operacija i Divac je dobio vještački kuk.

Nije tajna da Vlade Divac često boravi u Crnoj Gori na primorju. Prošle godine je imao i društvu pošto je u Boka Kotorskoj ugostio jednog od najboljih košarakaša svih vremena – Medžika Džonsona.

Divac je jedan od najboljih srpskih košarkaša u istoriji, a karijera mu je trajala 22 godine, od Sloge iz Kraljeva, preko Partizana do NBA lige, gde je igrao za LA Lejkerse, Šarlog Hornetse, a onda i Zvezdu tokom lokauta, pa se vratio u NBA u Sakramento i završio karijeru u Lejkersima 2005. godine.

Nastavi čitati

Sport

JEDAN OD NAJBOLJIH FUDBALERA! Mbape hospitalizovan!

Francuski fudbaler Kilijan Embape hospitalizovan je zbog akutnog gastroenteritisa i zadržan radi daljih testiranja.

“Naš igrač Kilijan Mbape ima akutni gastroenteritis i hospitalizovan je radi dodatnog testiranja i tretmana”, navedeno je u saopštenju.

Real i Mbape se trenutno nalaze u SAD, gde su u prvom kolu FIFA Svetskog klupskog prvenstva remizirali sa Al Hilalom.

Mbape nije bio deo tog meča zbog povrede, odnosno bolesti, a sada je otkriveno i tačno kakve.

Realov sledeći meč na programu je u nedelju uveče protiv Pačuke, ali je veliko pitanje da li će Francuz biti spreman za taj duel.

Nastavi čitati

Aktuelno