Connect with us

Banjaluka

KUVALJA BAŠ NE ZNA IZABRATI PRAVO VRIJEME! Nakon prozivki zbog NEPISMENOSTI, danas objavio “NOĆ KADA SU PALILI KNJIGE”

Direktor Tehinčke škole Banjaluka Vladimir Kuvalja baš nema sreće. Ni sa gramatikom, ni sa ophođenjem prema ženama, a izgleda ni sa “tajmingom”. Nakon što su ga juče mediji i tviteraši razapeli zbog potpuno gramatički neispravnog teksta i tužne činjenice da ne barata ni znanjem iz osnovne škole, Kuvalja je danas objavio novi status koji je od srca nasmijao čitaoce jer izgleda kao njegov odgovor na sve što se dešavalo juče. Naime direktor je na poklon dobio knjigu zanimljivog naziva “Noć kada su palili knjige” i sve to objavio.

Banjaluka

BANJALUKA IMA NAJJEFTINIJU VODU! Gradonačelnik najavio poskupljenje!

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković najavio je poskupljenje vode u gradu, navodeći da je funkcionisanje “Vodovoda” neodrživo sa sadašnjom cijenom vode.

Moraće doći do korekcije – rekao je Stanivuković novinarima u Banjaluci.

On je objasnio da je ova mjera uslovljena i poskupljenjem električne energije.

– To je uticalo na “Vodovod”. Izgubljen je i prihod od mjernog mjesta i sistem postaje neodrživ. Izgradili smo 250 kilometara vodovodne mreže. Sve to ima svoju matematiku –  rekao je Stanivuković, prenosi Srna.

Nastavi čitati

Banjaluka

SNSD SE SVETI BANJALUCI: Skupština skoro 10 mjeseci bez redovne sjednice

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković poručio je da je blokada rada Skupštine grada „najjasniji pokazatelj osvete SNSD-a prema Banjaluci“.

„Skupština grada Banjaluka već skoro 10 mjeseci održala je samo tri sjednice. Od toga – jedna je bila ustavna, jedna za imenovanje povjerenstva, a samo jedna je bila redovna, na kojoj se raspravljalo o važnim pitanjima za naš grad“, istakao je Stanivuković.

On je naglasio da dok sve druge opštine i gradovi u Srpskoj redovno održavaju sjednice, Banjaluka zauzima posljednje mjesto u Republici Srpskoj po broju održanih sjednica.

„To nije slučajnost, već namjerna blokada rada Grada. Nijedan politički cilj nije vrijedan destruktivnog ponašanja prema vlastitom gradu“, dodao je gradonačelnik.

Stanivuković je najavio da će sutra u 09.30 sati održati sastanak s rukovodstvom Skupštine i šefovima odborničkih klubova, kako bi se postavilo jedno ključno pitanje:
„Kada će konačno biti zakazana redovna sjednica Skupštine grada Banjaluka?“

Nastavi čitati

Banjaluka

ŠANSA ZA BANJALUČKE PREDUZETNIKE! Besplatne obuke iz oblasti knjigovodstva i marketina

Gradska razvojna agencija Banjaluka organizuje besplatne obuke za preduzetnike koji žele da unaprijede svoje poslovanje i steknu praktična znanja iz oblasti knjigovodstva i marketinga.

– Obuka iz knjigovodstva biće održana 10., 11. i 12. novembra 2025. godine, od 16.30 do 21.00 čas. Program je namijenjen samostalnim preduzetnicima koji žele samostalno voditi knjige, početnicima u knjigovodstvu, kao i svim preduzetnicima koji žele da steknu osnovna znanja iz knjigovodstva radi boljeg praćenja finansijskog poslovanja u svojim djelatnostima – saopštili su iz Agencije.

Dodali su da će tokom obuke polaznici savladati osnovna znanja i vještine iz oblasti finansijskog knjigovodstva, te se upoznati sa najvažnijom knjigovodstvenom dokumentacijom.

– Obuka iz marketinga namijenjena je preduzetnicima, menadžerima, zaposlenima i svima koji žele da unaprijede svoje komunikacijske i prodajne vještine. Održaće se 13., 14., 18. i 19. novembra 2025. godine, od 16.30 do 21.00 čas – istakli su iz Agencije.

Dodali su da je obuka namijenjena zaposlenima, menadžerima, preduzetnicima i svima koji rade s ljudima i žele da unaprijede svoje komunikacijske i prodajne sposobnosti, a sve u cilju jačanja kapaciteta ljudskih resursa.

Istakli su da će obuke biti održane u prostorijama Agencije, u ulici Josifa Pančića broj 8. a broj mjesta je ograničen.

– Rok za prijavu je 6. novembar za obuku iz knjigovodstva, odnosno 11. novembar za obuku iz oblasti marketinga. Zainteresovani mogu da se prijave putem telefona 051/433-460 – naveli su iz Gradske razvojne agencije.

Nastavi čitati

Aktuelno