Connect with us

Hronika

Masovna tuča ispred pekare u Banjaluci: Šest osoba završilo iza rešetaka – svi bili pijani

U masovnoj tuči ispred pekare u Bulevaru vojvode Stepe Stepanovića u Banjaluci noćas je povrijeđeno četvoro Banjalučana, a šest je potom uhapšeno, uključujući i dvije djevojke.

Uhapšene su osobe inicijala A.B., D.K., R.Đ., V.D., M.G., i B.D. zbog počinjenog prekršaja „Tuča i fizički napad“ iz člana 12. Zakona o javnom redu i miru.

“Oko 03,05 časova, nadležnoj policijskoj stanici prijavljeno je da je ispred pekare u Banjaluci, došlo do narušavanja javnog reda i mira tučom između više lica. Izlaskom na lice mjesta, policijski službenici su utvrdili da je došlo do fizičkog sukoba između više lica, te da su četiri lica zadobila tjelesne povrede, ali su isti odbili ukazivanje medicinske pomoći. Navedena lica su podvrgnuta ispitivanju na prisustvo alkohola, kojom prilikom je utvrđeno kod lica A.B. 1,48 g/kg, D.K. 1,22g/kg, R.Đ. 0,68 g/kg, V.D. 0,53 g/kg, M.G. 1,11 g/kg i B.D. 1,52 g/kg alkohola u organizmu”, saopšteno je iz PU Banjaluka.

Hronika

SAM BOG GA SAČUVAO! Dječak (7) pao sa 5. sprata zgrade – evo šta mu je spasilo život

Grad još bruji o sinoćnoj nesreći koja se srećom nije završila tragično. Sedmogodišnji dječak pao je sa petog sprata stambene zgrade “Hari Trade” u samom centru Novog Pazara, ali je, nevjerovatnim spletom okolnosti, preživio.

Kako saznaje redakcija Sandžaka Danas, dječak je u trenutku nesreće bio potpuno sam u stanu. Još uvijek nije poznato kako je došlo do pada, ali se nezvanično navodi da je dijete samo otvorilo prozor ili balkon i izgubilo ravnotežu.

Međutim, dječak je pao na naslagane kartone i travnatu površinu, što mu je – kako ljekari tvrde, vjerovatno spasilo život. U tom trenutku, nekoliko žena koje su se zatekle u blizini pritrčalo je u pomoć. Dječak je bio svjestan i komunikativan, iako je imao vidljive ogrebotine po nogama i posjekotinu na glavi. Prebačen za BeogradHitna pomoć je brzo reagovala i prevezla dječaka u Opštu bolnicu u Novom Pazaru, gdje su mu ljekari pružili prvu pomoć i izvršili neophodne dijagnostičke preglede.

Dječak je kolima Hitne pomoći transportovan za Beograd na dalje posmatranje i neurološke analize.

Prema informacijama iz bolnice, transport ka Beogradu obavljen je nešto iza ponoći. Dječak je tokom cijelog procesa bio stabilan i pri svijesti. U međuvremenu, čitav Novi Pazar šalje poruke podrške. Na društvenim mrežama šire se fotografije i riječi ohrabrenja, a jedna poruka posebno se izdvojila:

“Svi smo uz tebe, molimo Boga da ozdraviš i da se što prije vratiš svojim drugarima na igralište.”

Stanari zgrade “Hari Trade”, kao i građani koji su se zatekli u blizini, i dalje su pod utiskom. Mnogi kažu da ovakve situacije treba da budu opomena roditeljima i društvu koliko je važan nadzor nad djecom, ali i fizička sigurnost stanova, balkona i prozora.

Nastavi čitati

Hronika

HALIDU MUSLIMOVIĆU LJUBAVNICA “DOŠLA GLAVE!” Mora da isplati ogromnu sumu novca

Folk pjevač Halid Muslimović ponovo je izgubio sudski spor protiv bivše partnerke Sonje Bašić. Presuda koju je donio Osnovni sud u Prijedoru nalaže mu da isplati 139.897 KM, uključujući 117.152 KM glavnice, 5.847 KM zateznih kamata i 16.898 KM sudskih troškova.

Sonja Bašić, koja je porijeklom iz BiH, a koja živi u Australiji, tužila je pjevača zbog prevare u iznosu od 400.000 dolara tokom njihove veze između 2015. i 2018. godine, a tvrdila je i da ju je brutalno pretukao. Tužba je pokrenuta 2019. godine, a sud je već jednom presudio u njenu korist, ali je Muslimović podnio žalbu, prenosi Avaz.

Vrhovni sud RS vratio je predmet na ponovljeno suđenje, ali epilog je ponovo bio isti. Muslimović je odustao od vještačenja potpisa, što je dovelo do potvrde prethodne presude.

Uz to, pjevač se suočava s drugim pravnim problemima, jer je sud presudio u korist Azi Handžić iz Prijedora, kojoj mora platiti 45.000 evra. Handžić je Muslimovića tužila 2020. godine zbog nevratnog novca, a konačna presuda odredila je da pjevač duguje 89.462 KM.

Nastavi čitati

Hronika

POGIBIJA ŽOTE I NJEGOVOG BRATA! Objavljeni stravični snimci sa mjesta tragedije

Strašne vijesti stigle su ovog jutra. Fudbaler Liverpula i reprezentativac Portugalije, Diogo Žota, poginuo je u saobraćajnoj nesreći sa svojim bratom Andreom (26).
Prema riječima svjedoka, nesreća se dogodila u proviciniji Samora, u blizini opštine Palasios de Sanabrija. Vozilo u kojem su bili DIogo Žota i njegov brat je sletjelo s puta, a onda je izbio požar, javila je španska Marka.

Svjedoci su pozvali službu za hitne slučajeve, ali je automobil brzo uhvatio požar, koji se proširio i na obližnje rastinje.

Diogo Žota je imao 28 godina, bio je jedan od najboljih fudbalera Portugalije, a u Liverpulu je od 2020. godine. Prije toga je igrao za Pasoš Fereiru, Atletiko Madrid, Porto i Vulverhempton. Za reprezentaciju Portugalije odigrao je 49 mečeva i dao 14 golova.

Nema sumnje, njegov prerani odlazak je veliki udarac za fudbal i sport.

Sada su se pojavile i prve fotografije i snimci sa mjesta tragedije u kojoj su živote izgubili fudbaler Liverpula i reprezentativac portugala Diogo Žota, te njegov mlađi brat Andre.

Nastavi čitati

Aktuelno