Connect with us

Politika

NEČASNO, NEPOŠTENO-JELENA! Najuticajniji članovi Narodnog fronta KUPOVALI DIPLOME, DONOSIMO VAM SPISAK!

Iako je 2019. godine Jelena Trivić pompezno najavila da će zvati fakultete i provjeravati diplome svih zaposlenih u javnim službama u Republici Srpskoj ovo obećanje dato građanima nikad nije ispunila.
“Tražiću informaciju sa stručnom spremom i podacima iz diplome. U svakoj diplomi stoji ustanova na kojoj je diploma stečena, mjesto i datum diplomiranja. Imam nekih sumnji u određene ljude da imaju krivotvorene diplome i onda ću preduzeti naredne korake. U skladu sa informacijama nazivaću fakultete i provjeravati da li je diploma validno stečena. U ovu strategiju uključiću više ljudi”, tvrdila je Trivićeva.
Ona je tada rekla da mnogi u svome okruženju imaju ljude koji su završili neke kurseve za godinu dana i da je to životna tema koja boli građane i da je pravi trenutak da se pokrene. “Ovo ne radim radi sebe nego zbog svih drugih, većine koji trpe teror manjine, koji su im šefovi i nadređeni ili obavljaju najveće funkcije u državi”, navela je Trivićeva.
Razlog zbog kojeg nikad nije realizovala svoje obećanje lične je prirode i zato se Trivićeva ućutala i tako obmanula građane Banjaluke i cijele Republike Srpske.

Umjesto da provjeri diplome Jelena Trivić je osnivajući novu stranku NF 2023. godine oko sebe okupila baš one ljude čije je diplome trebala da provjeri. I tu se završila njena borba protiv lažnih diploma.
Kada je Trivićeva napustila PDP počela je da traži preletače u narodu poznatije kao papke. Prvi među njima je Radislav Dončić koji je mandat dobio na listi PDP-a, a potom preletio kod Trivićeve. Kažu da je cijena ovog transfera bila 100 hiljada KM u kešu. Dončić koji je je iz Gradiške, svoj radni vijek proveo je radeći sa srednjom stručnom spremom, a onda se 2008. godine dokopao fakultetske diplome Više škole za poslovne sekretare i menadžment u Sremskim Karlovcima. Ovu diplomu pod nazivom ekonomista – operativni menadžer je stekao u 46 godini života. I to u školskoj ustanovi koja više prema zvaničnoj evidenciji i ne postoji. Pretragom na internetu postoji samo Visoka škola strukovnih studija za menadžment i poslovne komunikacije registrovana u Novom Sadu i Beogradu. Pitanje je da li je ova visokoškolska ustanova čiju diplomu Dončić posjeduje ikad i postojala i kako je Dončić živeći i radeći u Gradišci stigao do Sremskih Karlovaca.


Drugi poslanik, Željko Dubravac koji je iz DNS-a preletio kod Jelene Trivić je Željko Dubravac koji je navodno diplomirao 2009. godine na Privrednoj akademiji – samostalnom i nedržavnom Univezitetu u Novom Sadu. Tada je imao 41 godinu. Pretragom je moguće pronaći ovu školsku ustanovu koja je prema dostupnom podacima osnovana 2000. godine. Dubravac je rođen i živi u Čelincu, nadomak Banjaluke koja ima 17 fakulteta sa 93 studijska programa. Ni jedan od njih nije bio po volji ni Dončiću ni Dubravcu već su se odlučili za studiranje u Sremskim Karlovcima i Novom Sadu gdje nikad nisu živjeli. Još jedan preletač u NF se okitio kupljenom diplomom ekonomiste iz Srbije -Dijana Ješić koja je postala odbornik na listi PDP-a, a potom otišla pod skute Jelene Trivić. Ješićeva svoju diplomu krije kao zmija noge predstavljajući se kao stručnjak za sve i svašta. Svoj mandat odbornika prelaskom kod Jelene završila je klimanjem glavom u pozadini na svim konferencijama Trivićeve.

Još jedan preletač iz PDP-a u NF je Nemanja Kondić, vječiti student ekonomije koji već ima 27 godina. U nadi da će mu Jelena pomoći da napokon završi fakultet Kondić je napustio PDP i priklonio se NF-u preko kojeg se diplome brže i lakše stiču.

I tako se Trivićeva, koja se zaklinje u poštenje pod sloganom “hrabro i časno” okružila ljudima koji su diplome kupili na benzinskim pumpama u poodmaklim godinama svog života. Umjesto mladih i ljudi koji su se redovno školovali na državnim univerzitetima Jelena Trivić odabrala je kompromitovane ljude, bez znanja, željne samo vlasti i novca. Tako je pokušala sa prevari i građane i potencijalne simpatizere koji su možda bili u početku i nasjeli na njenu priču o moralu i dostojanstvu dok nisu uvidjeli ko su njeni najbliži saradnici i preletači koji će nakon ovih izbora preletiti u neke druge režimske stranke i udomiti se s lažnim diplomama. A Trivićeva će umjesto prijetnji otkazima čestitim radnicima u Banjaluci svoju karijeru završiti 6. oktobra okaljanog obraza blateći i optužujići opet druge za svoj izborni poraz. Od sujete i mržnje prema gradonačelniku Banjaluke Drašku Stanivukoviću zaboravila je da zaviri u vlastito dvorište i ostala dužna građanima odgovor na pitanje koji tajkuni je finansiraju i šta je bio njihov krajnji cilj osim otimanje Banjaluke od Banjalučana. Uzalud je bio sav njen trud da omalovaži rezultate sadašnjeg rukovodstva Gradske uprave, uzalud i potrošen tuđi novac i brojne laži. Građani će u nedjelju glas dati onom iza koga ostaju DJELA i kazniti one koji su činili nedjela.

Banjaluka24

Politika

KOŠARAC SE OBRUŠIO NA KONAKOVIĆA “On je u diplomatiji kao SLON U TAKLARSKOJ RADNJI”

Elmedin Konaković se u politici i diplomatiji snalazi kao slon u staklarskoj radnji, izjavio je zamjenik predsjedavajuće Savjeta ministara i član Predsjedništva SNSD-a Staša Košarac.

– Njegova izjava da je „spreman za dijalog, ali ne sa (Miloradom) Dodikom i njegovim SNSD-om’ obična je laž i blijedi izgovor kojim pokušava da prikrije svoj strah i nemoć, te da se opravda svojim zapadnim nalogodavcima – istakao je Košarac.

On je naglasio da se “Trojka” svojim podaništvom i sluganstvom Majklu Marfiju i Kristijanu Šmitu sama dovela u bezizlaznu situaciju – naprijed ne mogu, a nazad ne smiju.

Pitanje je samo, kaže on, da li se više plaše Poljina ili Laktaša u utakmici u kojoj igraju van svoje lige i kapaciteta.

– Konaković ne može birati ko u dijalogu o BiH predstavlja Srpsku! To je izbor naroda Republike Srpske, koji dvije decenije daje jasan odgovor, a to je Milorad Dodik i SNSD. Znamo da je izbor „Trojke“slabašna opozicija (u) Srpskoj, koja je spremna da trguje interesima Srpske i srpskog naroda za sitne sinekure. No, na žalost Sarajeva, kapacitet opozicije (u) Srpskoj još je manji od kapaciteta ‘Trojke’ – napisao je Košarac na “Instagramu”.

Ako sarajevska “Trojka” neće da razgovara sa SNSD-om, poručio je Košarac, slobodno neka razgovara sa “trojkašima” iz Srpske.

– Neka zajedno prave ‘šestorke’, pišu platforme, formiraju vlade u sjeni ili u hladu. Neka dvije ‘Trojke’ rade šta god im padne na pamet, samo neka prestanu da se pretvaraju da su ozbiljan faktor. Izgubili su svaku vjerodostojnost! – konstatovao je Košarac.

Nastavi čitati

Politika

Djeca crtala, ali nagrade odlučivao bingo: Pisarić kritikovao organizaciju “Festivala porodice”

Umjesto da promoviše porodične vrijednosti i dječiju kreativnost, događaj pod nazivom “Festival porodice” izazvao je burne reakcije roditelja i građana. Kako tvrdi Mirko Pisarić, član Gradskog odbora PDP-a Gradiška, centralni dio sinoćnjeg programa umjesto nagrađivanja djece za trud i likovne radove, pretvorio se u – dječiji bingo.

— “Od sinoć sam sebe više puta pitam, da li je u redu organizovati događaj pod nazivom ‘Festival porodice’ na kojem umjesto da se promovišu porodične vrijednosti, promovisan je ‘dječiji bingo’, odnosno sva prisutna djeca juče su mogla da nauče kako se igraju igre na sreću?” – poručuje Pisarić.

On ističe da su djeca u predškolskim i školskim ustanovama prethodnih dana vrijedno crtala porodične crteže, ne znajući da njihova kreativnost neće biti kriterijum za nagradu.

— “‘Kada ću biti na bini i zašto nisam na bini?’ je pitanje na koje sinoć niti jedan roditelj nije imao odgovor. Djeca su saznala da nagrada ne zavisi od rada, truda ili maštovitosti, već isključivo od igre na sreću. I to ih je zbunilo, ali i duboko razočaralo.”

Pisarić je izrazio zabrinutost zbog mogućeg dugoročnog uticaja ovakvih sadržaja na djecu:

— “Moje drugo pitanje i najveća bojazan u svemu, jeste – da li će djeca dobitnici od sinoć u budućnosti poželjeti da dožive isti osjećaj sreće? Da li će sledeći put, umjesto crteža porodice, poželjeti da ulože budući zarađeni novac kako bi doživjeli istu satisfakciju?”

On poziva nadležne da preispitaju koncept ovakvih događaja i spriječe promociju igara na sreću među najmlađima.

— “Pozivam nadležne, koji su organizovali ovaj bingo skandal i nazvali ga ‘Festival porodice’, da odustanu od ove prakse i promocije igara na sreću među djecom, te da sledeće godine organizuju ovaj događaj na jedan pedagoški usklađen i koristan način, u skladu sa duhom i tradicijom naše porodice.”

Na kraju, Pisarić je pohvalio sve mlade koji su nastupili sa muzičkim i plesnim tačkama, ističući da je to pravi duh festivala kakav želimo i kakav Gradiška zaslužuje.

Nastavi čitati

Politika

NEBOJŠA DRINIĆ U LOPARAMA! “Imamo cilj – naći ćemo put!”

Podrška Partiji demokratskog progresa (PDP) u Republici Srpskoj svakog dana je sve snažnija, a to se posebno osjetilo tokom posjete opštinskom odboru ove stranke u Loparama, poručio je generalni sekretar PDP-a Nebojša Drinić.

– Podrška PDP-u u Republici Srpskoj svakog dana raste, a to smo osjetili i u našem opštinskom odboru Lopare. Brojnost članova i simpatizera stranke, koji su došli da nas pozdrave, jasna je poruka da smo na pravom putu i veliki motiv da nastavimo dalje još snažnije – izjavio je Drinić.

On je istakao da okolnosti u kojima PDP djeluje nisu nimalo jednostavne, ali da upravo to daje dodatnu težinu svakom rezultatu koji se postigne.

– Okolnosti u kojima radimo nisu jednostavne, ne ostavljaju vremena za opuštanje i prostora za nesnalaženje. Zato rezultati PDP-a imaju još veću vrijednost – naglasio je Drinić.

Poručio je da PDP ima jasan cilj i da ne sumnja da će naći put kako bi zajedno sa narodom nastavio da gradi, kako kaže, „velika djela“.

– Dokazali smo da, zajedno sa našim narodom, znamo i možemo graditi velika djela. Imamo cilj, naći ćemo put! – poručio je generalni sekretar PDP-a.

Nastavi čitati

Aktuelno