Connect with us

Politika

Nešić: Glas za DNS je glas za podršku domaćem i sigurnu budućnost

“Potkozarje je simbol vrijednog rada i dobrih domaćina. Podrška domaćem, podrška našim poljoprivrednicima i radnicima je ulaganje u sigurnu budućnost”, rekao je kandidat DNS za člana Predsjedništva BiH, Nenad Nešić.

Predsjednik DNS obišao je Potkozarje i razgovarao sa ljudima o uslovima za život i programu DNS za podršku domaćim proizvođačima.

“Čitav svijet trenutno govori o energetici i hrani dok se kod nas političari bave samo svojim stranačkim interesima. DNS je ozbiljna stranka kojoj je uvijek interes naroda iznad stranačkog interesa i stranka koja razumije ozbiljnost trenutka u kom se kampanja odvija. Zato mi pričamo o planu, o mjerama koje će dovesti do rasta BDP od 5%, prosječnih plata na 2000КM i penzija na 1000КM, i koje će povećati kupovnu moć stanovništva.”, istakao je Nešić.

Radislav Jovičić, kandidat DNS-a za predsjednika Republike Srpske istakao je da DNS ima realan plan za obnovu Republike Srpske, a ne prazne priče.

„Glas za Treći put DNS-a je glas za jedinstvo, za razvoj Republike Srpske i glas za ostanak naroda na našim ognjištima. Кonkrentim mjerama koje nudimo stvorićemo uslove da njive, koje su neiskorištene zbog nebrige aktuelne vlasti i jako lošeg odnosa prema našem seljaku, koji nas je hranio u toku rata i koji je sa nama rame uz rame stvarao i branio Republiku Srpsku, već sljedeće godine budu prepune domaćih plodova koje će hraniti i Srpsku, ali i region“ poručio je Jovičić.

Politika

LUKAS PITA ELEKA: Zašto si poslao poklon Oriću (VIDEO)

Folk pjevač Aca Lukas uputio je žestoke uvrede i prozvao je predsjednika Nadzornog odbora Olimpijskog centra Jahorina Nedeljka Eleka.

To je uslijedilo nakon što je Lukasu otkazan koncert na Jahorini. Tokom video obraćanja, Lukas je rekao kako je Elek desna ruka lidera SNSD-a Milorada Dodika i njegov prvi operativac na Jahorini.

– Upravo je on otkazao nama koncert na Jahorini, naravno uz pomoć svog velikog predsjednika. To je jedna lopurda koja je zvala mog menadžera i pokušala da ga potkupi za novac, da on pošalje nekog drugog pjevača, a da te karte koje su kupljene za mene ostanu ljudima za nekog drugog pjevača. To je klasična krađa. To mu neće proći i za to ćemo ih tužiti – poručio je Lukas.

Ipak, dodao je da ima ispričati nešto drugo što je, kako je naveo, mnogo bitnije.

– Elek, reče tvoj šef da sam ja duboko povrijedio osjećanja naroda u Republici Srpskoj zato što se Naser Orić slikao sa mnom. Da li bi tom duboko povrijeđenom narodu objasnio, ti koji glumiš patriotizam, šta znači poklon sutradan Naseru Oriću poslan po kuriru u obliku najskupljeg Macallana, starog 18 godina, i nekoliko kubanskih cigareta u znak prijateljstva. Da li bi Elek objasnio narodu zašto si ti sutradan poslao svom prijatelju, a ja stvarno podržavam prijateljstva među ljudima, ali samo objasni koji je povod i to je sve super. Kaži ‘to je moj drug, prijatelj’. Pošto si zbog slike s istim čovjekom Aci Lukasu otkazao koncert – rekao je Lukas.

– Samo objasni kako je isti taj čovjek sutradan dobio skupocjeni poklon od tebe u znak prijateljstva, što je meni ok. Samo objasni. I da li ti to zna šef? A, ja znam da on to zna, pošto ti ne smiješ da mrdneš gu*icom bez njega, jer si jedna ulizica i pi**urina. To sam ti i rekao preko telefona prije dva dana kad si mi htio da se opravdaš što si mi otkazao koncert. Rekao si mi ‘gdje si brate’, pa sam ti rekao koji, bre, brat, pi*ko jedna, go**no jedno, što ti i sad kažem. Mrš – rekao je Lukas.

Nastavi čitati

Politika

KRESOJEVIĆ U BRISELU: Susret sa predsjednicom Evropskog parlamenta Robertom Meco­lom – „Diplomatija, a ne hazarderstvo, jača poziciju Republike Srpske“

Član Sigurne Srpske i narodni poslanik PDP-a, Bojan Kresojević, sastao se sa predsjednicom Evropskog parlamenta Robertom Mecom tokom trodnevne posjete Briselu u okviru Evropskog molitvenog doručka.

Kresojević je poručio da je posjeta bila prilika za razgovor sa brojnim evropskim parlamentarcima, kao i poslanicima nacionalnih parlamenata evropskih država, te da je posebno važno što je imao priliku da razgovara upravo sa prvom osobom Evropskog parlamenta.

„Bila je ovo prilika da predstavimo Republiku Srpsku u najboljem svjetlu. Isključivo kvalitetnim diplomatskim radom možemo zadržati čvrstu poziciju Republike Srpske u okviru Bosne i Hercegovine“, kazao je Kresojević.

Naglasio je da za Republiku Srpsku „nema mjesta za hazardersku politiku“, te da Pokret Sigurna Srpska gradi stabilnu i sigurnu poziciju Srpske kroz odgovorne političke poteze i snažno prisustvo na međunarodnoj sceni.

Nastavi čitati

Politika

VUKOMANOVIĆ PITA VLADU RS: Hoće li nakon osam godina povećati materski dodatak od 406 KM?

Da li će Vlada Republike Srpske konačno povećati iznos materskog dodatka, koji već skoro osam godina ostaje na nivou od 406 KM, pitanje je koje je ponovo otvorila Tanja Vukmanović, član Pokreta Sigurna Srpska i zamjenik šefa Kluba poslanika PDP-a u Narodnoj skupštini Republike Srpske.

Vukmanović ističe da bi materski dodatak trebalo izjednačiti sa iznosom minimalne plate u Republici Srpskoj, naglašavajući da je ova mjera prvobitno zamišljena kao snažna pronatalitetna podrška, ali da je danas, zbog više godina inflacije, svedena na socijalno davanje koje više ne ispunjava svoju svrhu.

„Proteklih godina cijene roba i usluga su rasle, ništa više ne košta isto kao 2017. ili 2018. godine. Kako je moguće da materski dodatak ostane isti? Republika Srpska ima negativan prirodni priraštaj više od 20 godina, zašto Vlada još uvijek nije upalila alarm?“, poručuje Vukmanović.

Ona podsjeća da su poslanik Bojan Kresojević i ona još početkom godine podnijeli inicijativu za povećanje ovog iznosa, ali tada nisu dobili podršku.

„Neophodno je da naredna godina bude godina u kojoj će institucije posvetiti stvarnu pažnju porodici, jer Republika Srpska ima ozbiljan demografski problem koji zahtijeva da pronatalitetna politika bude prioritet“, naglasila je Vukmanović.

Nastavi čitati

Aktuelno