Connect with us

Sport

NOLE KAO VINO, ŠTO STARIJI TO BOLJI! Đoković napredovao na ATP listi

Srpski teniser Novak Đoković nalazi se na šestom mjestu na najnovijoj ATP listi, u vrhu iste nema promjena.

Đoković je u polufinalu predao meč Aleksanderu Zverevu poslije prvog seta, ali je zadržao 3.900 poena i zauzima šestu poziciju zahvaljujući Danilu Medvedevu koji je pao na sedmo mjesto.

Medvedev je učešće u Melburnu završio u drugom kolu zbog čega je izgubio 1.250 bodova zbog čega su napredovali Rud i Đoković.

Јanik Siner je odbranivši titulu na Australijan openu ostao prvi i sada ima 11.830 bodova, drugi je Zverev sa 8.135, treći je Španac Karlos Alkaraz sa 7.010, na četvrtoj je, uprkos gubitku od 300 bodova, ostao Tejlor Fric sa 4.160 bodova, Medvedev je poslije pada od dva mjesta sa 3.780 bodova sedmi i iza Đokovića je.

Aleks De Minor je na osmoj poziciji sa 3.735, iza njega je Tomi Pol koji je u Melburnu zaradio 300 bodova (3.495), dok je na 10. mjestu Andrej Rubljov sa 3.130.

Od srpskih igrača Miomir Kecmanović je na 55. mjestu sa 996 bodova, Dušan Lajović je 79. sa 717, dok je Hamad Međedović 94. sa 617.

Sport

PIKSI PREKRIŽIO SERGEJA MILINKOVIĆA-SAVIĆA! “Dok sam ja selektor, on više neće biti pozvan”

Dok sam selektor neću više pozivati u nacionalni tim Sergeja Milinković-Savića, izjavio je danas selektor Srbije Dragan Stojković.

Sergej Milinković-Savić, koji je član Al Hilala, se ne nalazi na spisku igrača selekcije Srbije za duele protiv Albanije i Andore, a Piksi je objasnio razloge.

“Razgovarali smo, mislim pet puta. Poslednji koji je bio je da je završena Liga nacija, plej-of, da nam predstoji etapa i ciklus, koji je vrlo kratak, pet, šest meseci. On je ostao pri stavu da psihički nije spreman. Što se mene tiče, dok sam ja selektor, on više neće biti pozvan. Mislim da više nema smisla da se gubi vreme. Igrao on ili neigrao, ja ga i dalje izuzetno cenim. Njegov stav je da psihiloški nije spreman. Priznaćete, posle pet razgovora, ne bi trebalo više govoriti na tu temu. Ponovio bih da to nema veze sa mnom. Nikakva svađa, zamolio bih ljude da ne prave nepotrebne priče. Nemam želje ni energije da nekoga ubeđujem ako neće”, istakao je selektor Srbije.

Na Stojkovićevom popisu nema ni golmana Torina Vanje Milinković-Savića, a selektor je objasnio i tu situaciju.

“Sa Vanjom je situacija takva da u momentu kada smo krenuli Ligu nacija, on se žalio na povredu kuka. Branio je sve utakmice u Torinu, ja sam poštovao takvu odluku. Mi smo završili ciklus u Ligi nacija, došli do toga da se borimo za opstanak i uspeli smo da pobedimo možda bolju reprezentaciju Austrije. On je propustio godinu dana, mi smo nastavili na toj poziciji. Ja dvojicu golmana ne mogu da stavim, malo je glupo. Svi oni koji su odbijali šansu su opravdali poverenje. Nisu vrata zatvorena, da li se do kraja oporavio videćemo”, naveo je Stojković.

Nastavi čitati

Sport

FK BORAC SPREMIO NOVITET ZA NAVIJAČE! Od danas u prodaji album sa sličicama (FOTO

FK Borac spremio je novitet za sve svoje pristalice-album sa samoljepljivim sličicama za sezonu 2024/25.

Album je od danas u prodaji, a one koji se budu uhvatili u koštac sa izazovom da ispune čitav album čekaju sličice igrača svih takmičarskih selekcija koji su u sezoni 2024/25 nosili Borčev dres.

Cijena albuma je 5 KM, paket sa pet sličica je 1 KM, a za prvih sto navijača koji dođu u Zvaničnu klupski prodavnicu na platou kod Narodnog pozorišta album je besplatan.

Nastavi čitati

Sport

“NOVAČE, DA LI ZAVIDIŠ RODŽERU I RAFI?”: Đoković čuo pitanje, pa dao odgovor koji će da oduševi Pariz

Novak Đoković je na konferenciji za medije dobio pitanje i o finalu Lige šampiona, uz spominjanje Federera i Nadala. Od izvještača MONDA sa Rolan Garosa Nemanje Stanojčića.

Novak Đoković nastavlja pohod ka 25. grend slem tituli. U trećem kolu Rolan Garosa je bez većih problema pobijedio Filipa Mišolića i zakazao okršaj sa Kameronom Norijem u osmini finala. Poslije trijumfa je razgovarao sa novinarima u miks zoni i dobio je jedno dosta zanimljivo pitanje.

Novinara je zanimalo da li Novak možda zavidi Rodžeru Federeru i Rafaelu Nadalu što su mogli da gledaju finale Lige šampiona između Intera i PSŽ-a i ubjedljivu pobedu francuskog kluba? On to nije mogao da uradi, jer je u tim momentima bio na terenu.

“Ne, ne, ne zavidim uopšte nikome. Da nisam bio na rasporedu gledao bih fudbal, ali sam sa druge strane imao osjećaj kao da sam pratio, jer je publika bila toliko unešena u televizore, pratili su rezultat, dosta je to remetilo naš meč. Razumijem uzbuđenje, Pariz je prvi put dobio prvaka Lige šampiona, vjerujem da će da ‘gori’ grad”, nasmijao se Đoković i tako oduševio Parižane.

Novak je molio organizatore da ga ne stave u večernji termin, jer voli fudbal i htio je da gleda okršaj iz Minhena. Nisu ga poslušali, stavili su ga u taj termin, pa je savladao Mišolića u manje-više isto vrijeme kada je PSŽ deklasirao Inter (5:0) i počeo da slavi osvajanje “ušatog pehara”.

Nastavi čitati

Aktuelno