Connect with us

Sport

NOLE OTVORIO DUŠU “Dolazim iz Srbije, nisam imao ništa od toga”

Novak Đoković ne odustaje od svoje borbe za što bolje uslove za sve tenisere. Kao prvi čovjek udruženja tenisera koje je sam osnovao, Srbin koristi svaku šansu da ukaže na to da teniserima moraju biti obezbijeđeni bolji uslovi i da je veoma mali broj onih koji mogu da se bezbrižno bave svojim poslom, bez strepnje od toga da li će imati novca da organizuju sezonu, putovanja, platu za svoje saradnike…

U najnovijem izlaganju na tu temu, koju su prenijeli i poznati svjetski mediji, Đoković je govorio otvoreno kao i uvijek.

“Bio sam u njihovim cipelama. Razumijem njihovu muku. Shvatam probleme sa kojima se suočavaju i znam kako je teško sa plaćanjem troškova putovanja ako nemate podršku snažnog saveza, koju 90 odsto ili više igrača širom svijeta nema. Uz to, znam i kako je kada nemate budžet da platite trenere i fizioterapeute. Dolazim iz Srbije, u kojoj nisam imao ništa od toga. Sada posjedujem uticaj, imam moć i želim da se borim za bolje uslove”.

Novak je nedavnim osvajanjem US Opena osvojio rekordnu nagradu od čak tri miliona dolara, koliko je dobila i pobjednica u ženskoj konkurenciji, Koko Gof. Poraženi u oba finala zaradili su po 1,5 miliona dolara, polufinalisti po 775.000 dolara, četvrtfinalisti po 455.000 dolara.

“Toliko pričamo o tome koliko novca osvajači US Opena osvajaju, ali ne pričamo o tome koliko igrača živi od ovog sporta, u muškoj i ženskoj konkurenciji, u singlu, dublu, sve zajedno… To je manje od maksimalno 400 igrača u ovom sportu, koji je super-globalan i jedan je od najgledanijih na svijetu. To je loše. To je neuspjeh našeg sporta”, rekao je Đoković, a prenio američki medij “ESPN”.

Novakovim navijačima dobro je poznato koliku je žrtvu podnosila njegova porodica da bi Novak imao šansu da uspije. Njegov otac Srđan Đoković išao je kod zelenaša i jednu od tih užasnih epizoda nikad neće moći da izbaci iz glave. “Krv bih mu popio da je bilo za mene”, govorio je Đoković senior o tom sastanku i uzimanju novca da bi odveo sina u Ameriku na turnir.

Đoković sada želi da pomogne svim teniserima, posebno onim slabije rangiranim i s tim u vezi već je organizovao i izvodio akcije u vrijeme korone, ali tu naravno ne želi da stane, već će se i narednih godina boriti za dobrobit svojih kolega. I zato je Novak tako veliki.

Sport

PROBLEMI ZA BIVŠEG IGRAČA PARTIZANA! Uhapšen zbog posjedovanja VEĆE KOLIČINE oružja i municije

U Višem tužilastu u Užicu određen je pritvor Simonu Vukčeviću do 30 dana zbog nedozvoljenog nošenja vatrenog oružja i municije.
Kod bivšeg fudbalera Partizana Simona Vukčevića prilikom redovne kontrole na graničnom prelazu Gostun pronađen je pištolj i 126 metaka, saznaje Informer.

On je priveden u subotu, a ponedjeljak je nekadašnjem reprezentativcu Crne Gore određen pritvor od 30 dana.

Simon Vukčević je u periodu od 2003. do 2006. godine nosio dres Partizana, a potom je nastavio karijeru u inostranstvu.

Od značajnih angažmanu trebalo istaknuti njegov period u lisabonskom Sportingu, nakon toga je nosio dres engleskog Blekburna.

Za reprezentaciju Crne Gore je nastupio 45 puta, a postigao je dva gola. Karijeru je okončao 2018. godine.

Nastavi čitati

Sport

NEOČEKIVAN POTEZ POZNATOG TENISERA! Kirjos otvorio OnlyFans nalog

Nekadašnji 13. teniser svijeta, Nik Kirjos, šokirao je pratioce novom objavom na svom nalogu na mreži “X”.

Naime, kako je saopštio, on od sada ima nalog na popularnoj mreži OnlyFans. Iako ova mreža nudi pronografski sadržaj, Nik je objasnio da to nije njegov slučaj odnosno šta će tamo objavljivati.

“Upravo je postalo mnogo luđe… Pridružite mi se na OnlyFans -u. Besplatno je za sve! Sve od iza kulisa do terena i svakodnevnog života. Vidimo se tamo. Link je u biografiji”, napisao je Kirjos.

Inače, Nik Kirjos je tokom 2023. godine imao velikih problema sa povredom i u međuvremenu je čak i nestao sa ATP liste. Međutim, dobra stvar po njega je što ima zaštićen renking i moći će da igra ATP turnire kad se vrati na teren, prenosi B92.

Nastavi čitati

Sport

FENOMENALNA Lana Pudar osvojila evropsku BRONZU

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u plivanju u malim bazenima u rumunskom Otopeniju u disciplini 200 metara delfin.

Mlada Mostarka zauzela je u finalnoj trci zauzela treće mjesto sa vremenom 2:04.55 što je za sekundu bilo brže od onog u polufinalu ali ipakj nedovoljno za više od bronze.

Takođe, to je novi juniorski evropski rekord u disciplini 200 metara delfin.

Zlato je osvojila Njemica Angelina Koler koja je ovu dionicu preplivala za 2.03.30 minuta dok je srebro otišlo u ruke Dankinji Heleni Rozendal Bah sa vremenom 2.03.86.

Lana će na ovom prvenstvu nastupiti i u disciplini 100 metara delfin, a kvalifikacije za ovu disciplinu su u petak ujutro.

Nastavi čitati

Aktuelno