Connect with us

Hronika

OKRŠAJ U NOVOM GRADU! Nožem i čašom “isjekli” goste u kafani

Braća Žarko B. i Marko B. iz Novog Grada uhapšeni su zbog sumnje da su počinili krivično djelo nasilničko ponašanje i tjelesna povreda, saznaje „Glas Srpske“.

Iz Policijske uprave Prijedor saopštili su da je policiji slučaj prijavljen u subotu tri časa iza ponoći.

-Policijskoj stanici Novi Grad prijavljeno je da je u ugostiteljskom objektu u ulici Miloša Obilića došlo do fizičkog sukoba više lica te da su tri lica zadobila tjelesne povrede – saopšteno je iz policije.

Dodaju da je kriminalističkom obradom utvrđeno da je osumnjičeni Ž.B. počinio krivično djelo nasilničko ponašanje nanijevši nožem povrede u vidu posjekotina na štetu dva lica iz Novog Grada, dok je osumnjičeni M. B. nanijevši povrede staklenom čašom licuiz NovogGrada počinio krivično djelo tjelesna povreda.

-O svemu je obavješten dežurni tužilac Okružnog tužilaštva Prijedor kojem će nakon kompletiranja predmeta protiv Ž. B. i M. B. biti dostavljeni izvještaji započinjena krivična djela – saopšteno je iz policije.

Hronika

DILER IZ PAKLA! U kući u Sarajevu krio 100 KILA DROGE, arsenal oružja i 26.000 ekstazija!

Opštinski sud u Sarajevu potvrdio je optužnicu protiv Harisa Mujčinovića kojeg terete da je skrivao oko 100 kilograma droge, s namjerom prodaje.

Tužilaštvo Kantona Sarajevo tereti ga zbog krivičnih djela neovlaštene proizvodnje i stavljanja u promet opojnih droga, te nedozvoljenog držanja oružja ili eksplozivnih materija.

Mujčinović se tereti da je u kući na Mošćanici u Sarajevu skrivao oko 100 kilograma droge, s namjerom daljnje prodaje a prilikom pretresa stana u februaru ove godine, istražitelji MUP-a Kantona Sarajevo pronašli su oko dva kilograma kokaina, više od četri kilograma speeda, 86 kilograma marihuane, 26.158 tableta ekstazija i oko 31 litar amfetaminskog ulja.

“Takođe, u stanu su pronađene i zaplijenjene dvije puške, pet pištolja, dva prigušivača za pištolj i oko 400 metaka različitog kalibra”, navode iz Tužilaštva KS.

Postupajući tužilac predložio je sudu produženje pritvora optuženom.

“Za glavni pretres predloženo je saslušanje šest svjedoka, četiri vještaka i izvođenje više od 40 materijalnih dokaza”, dodaje se u saopštenju.

Nastavi čitati

Hronika

NASILJE U JAVNOSTI! Ženu pretukao pred prodavnicom – završio u LISICAMA!

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Negotinu uhapsili su D. J. (36) iz okoline tog grada, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično djelo nasilničko ponašanje.
On se sumnjiči da se juče u večernjim satima, ispred jedne prodavnice, najprije raspravljao sa 36-godišnjom ženom, a zatim je udario više puta rukama po licu i tijelu, dok žena nije pala na zemlju, nakon čega je nastavio da je udara rukama i nogama, prenosi Tanjug.

Povrijeđena žena je zbrinuta u zdravstvenom centru u Negotinu.

Po nalogu nadležnog Osnovnog javnog tužilaštva u Negotinu, osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 sati, nakon čega će biti priveden tužiocu.

Nastavi čitati

Hronika

AKCIJA MUP-a RS: Osmoro uhapšenih zbog dječije pornografije, MEĐU NJIMA I DVOJE MALOLJETNIKA

U nastavku akcije “Sistem” pripadnici MUP-a RS uhapsili su osam osoba, među kojima i dvoje maloljetnika, a koji se sumnjiče za krivično djelo iskorištavanje djece za pornografiju.

Uhapšeni su A.I. iz Кljuča, M.B. i jedna maloljetna osoba sa područja Banjaluke, M.К. sa područja opštine Кotor Varoš, D.M. i S.P. iz Bijeljine, B.P. iz Doboja i jedna maloljetna osoba sa područja grada Zvornika.

Akciju su realizovali službenici Uprave kriminalističke policije u saradnji sa policijskim upravama Banjaluka, Doboj, Bijeljina i Zvornik koji su postupajući po naredbama nadležnih sudova, izvršili pretrese na jedanaest lokacija za koje se utvrdilo da ih koriste osobe koje se dovode u vezu sa izvršenjem ovih krivičnih djela.

“Prilikom pretresa pronađena su i oduzeta sredstva izvršenja krivičnog djela i to računari, tableti, mobilni telefoni, memorijske kartice, SIM kartice i ostali uređaji za čuvanje digitalnih podataka, kao i drugi predmeti koji se mogu dovesti u vezu sa izvršenjem krivičnog djela. Nakon završene kriminalističke obrade protiv navedenih će nadležnim tužilaštvima biti podnesen izvještaj”, saopšteno je iz policije.

Nastavi čitati

Aktuelno