Region
“ON JE KRIV JER MU JE DAO PIŠTOLJ U RUKE”! Otac dječaka-ubice iz Ribnikara BESTIDNO tvrdi da su za masakr krivi svi OSIM NJEGA!
Okrivljeni je i juče tokom suđenja u Višem sudu u Beogradu pokušavao da dokaže da su svi krivi osim njega, a ime svog sina, koji je počinio masakr, ni jednom nije izgovorio
Otac dječaka-ubice, koji je 3. maja prošle godine u OŠ “Vladislav Ribnikar” ubio devetoro djece i čuvara škole, juče je odgovarajući na više od 200 pitanja glavnog javnog tužioca Višeg tužilaštva u Beogradu, Nenada Stefanovića, izjavio da “ne zna ko je kriv” za masakr u školi! Kada mu je postavljeno ovo pitanje, kako Kurir saznaje, otac kome se sudi za teško djelo protiv opšte sigurnosti, prvo je ćutao, a kada je pitanje “ko je kriv za masakr” ponovljeno, kratko je odgovorio “ne znam”.
Taktika odbrane
– Na konkretno pitanje ko je odgovoran za ono što se dogodilo, okrivljeni je ćutao, a onda samo kratko rekao “ne znam”. Nije čak izgovorio ni ime svog sina, iako se dobro zna da je trinaestogodišnjak počinio jeziv zločin – kaže izvor Kurira i dodaje da je optuženi, koji je u četvrtak iznio svoju odbranu u kojoj je negirao da je kriv zbog toga što je sina vodio u streljanu i učio ga da puca iz njegovih pištolja koje je kobnog dana dječak i poneo u školu, mijenjao raspoloženje tokom ispitivanja.
Ono što je uznemirilo, zaprepastilo i šokiralo sve u sudnici, jeste to što okrivljeni pokušava da dokaže da su svi krivi sem njega.
– On je pokušao da krivicu svali na vlasnika streljane u koju je vodio sina, pokušavajući da ubjedi sudsko vijeće i sve prisutne da je čovjek iz streljane “dao njegovom sinu pištolj u ruke”, iako postoje dokazi da je maloljetnik gađanje vežbao iz očevog pištolja, koji je otac ponio od kuće i kojim je kasnije počinio zločin. Jasno je da je taktika odbrane, ali i samog oca da sve druge, pa i vlasnika streljane predstave kao krivce za ono što je njegov sin učinio – dodaje izvor.
Njegovu odbranu i odgovore na pitanja glavnog tužioca sa knedlom u grlu i u nevjerici sve vrijeme su slušali roditelji devetoro ubijene djece i sestra ubijenog čuvara Dragana Vlahovića.
Pokazao pravo lice
– Ništa se u ponašanju oca nije promijenilo od prvog dana, kada je iznosio odbranu i rekao da nije kriv. Jasno je da on i njegovi branioci za 3. maj prošle godine pokušavaju da okrive sve osim njih samih. I tokom prvog dana suđenja, pošto je iznio odbranu i rekao da je oružje i municiju obezbjedio u stanu po propisima i zakonu, na pitanje glavnog tužioca Stefanovića da objasni kako je onda njegov sin iz njegovih pištolja počinio strašan zločin i podsjetio ga koliko je ljudi ubijeno, optuženi je pokazao svoje pravo lice i iz smirenog prešao u agaesivno stanje i obratio se sudu rečima “Molim da mi se tužilac obraća s poštovanjem, ja sam cijenjeni doktor” – otkriva sagovornik.Jučerašnje suđenje, kako dodaje, obilježio je i skandal zbog kog je sudsko vijeće donijelo rješenje kojim se advokat koji zastupa oca i majku, Borivoje Borović, opominje zbog ponašanja.
– Dok je tokom drugog dana suđenja oca ispitivao glavni javni tužilac, advokat Borović ga je više puta prekidao, upadao mu u riječ i vrijeđao ga, zbog čega je predsjednik sudskog vijeća donio rješenje kojim se advokat opominje zbog nedoličnog ponašanja u sudnici – otkriva nam izvor i objašnjava da poslije opomene, ukoliko Borović nastavi sa takvim ponašanjem, može da bude i novčano kažnjen.
Oštećeni roditelji juče su u Viši sud ušli svi zajedno, jer su se prethodno okupili iza zgrade suda i pojavili se zagljeni.
– Roditelji su dostojanstveno saslušali sve što je okrivljeni otac ispričao, ali atmosfera je bila više nego mučna. Očevi dvije ubijene djevojčice nisu mogli da dočekaju pauzu na suđenju i izletjeli su iz sudnice kako bi se umili, smirili i mogli da nastave da slušaju čovjeka čije je trinaestogodišnje dijete ubilo njihove mezimice – kaže izvor Kurira.
Region
NEPRIJATNO IZNENAĐENJE NA ODMORU: Meduze preplavile Jadran (VIDEO)
More u Istri puno je meduza, a stručnjaci kupače mole na oprez.
U moru na zapadnoj obali Istre neugodno iznenađenje. Veći broj kompas meduza pomutio je planove kupača.
“Bojim se da”, rekla je Danica iz Pule, prenosi Dnevnik.hr.
I to s razlogom. Jer svojim dugim pipcima prepunih žarnjaka može opeći, izazvati bol, crvenilo i otok.
“Meduza ako peče može biti problem, ali za sada ništa”, rekao je Silvio iz Pule.
Puno ih je more, ali i sami su ih kupači izbacili na obalu. Ali i tu valja biti na oprezu. Mogu opeći i tada, pa ih je najbolje izbjegavati u širokom luku.
Razlog
“Sve meduze se pojavljuju u ciklusima. Razlog tome je povećana temperatura u ovo proljeće, ali izrazito povećana temperatura, zatim imamo sigurno puno više hrane s kojom se hrane”, rekla je Milena Mičić iz Aquariuma Pula.
Ova situacija s ovako velikim brojem opasnih meduza, napominje, ne bi trebala dugo trajati.
Do ozbiljnije sezone kupanja i gužva u plićaku one će se povući zbog završetka životnog ciklusa.
“Mislim da se ne moramo bojati da će ostati, one će otići za jednu dvije sedmice. Kompas meduza mislim da neće biti”, nadodaje Mičić.
Rebraši
Uz njih pojavile su se i veće nakupine rebraša.
Invazivne vrste koja je balastnim vodama stigla u naše hrvatsko more i tu pronašla idealne uslove za život i razmnožavanje. Za očekivati je, kažu naučnici da ćemo se s njima u moru susretati cijelo ljeto.
“Najviše ih ima da u tom sjevernom djelu, do Cresa, tamo u južnom Jadranu ih nema. Vidimo ih preko zime i ljeta i od toga zavisi koliko će biti hrane, ako ima više fitoplanktona oni više filtriraju i više rastu i brže se razmnožavaju i takođe temperature”, rekla je Daniela Marić Pfannkuchen iz rovinjskog Centra za istraživanje mora Instituta Ruđer Bošković.
Nisu opasni za ljude, ali mute vodu ekosistemu.
“Zato jer koriste isti izvor hrane kao mala plava riba i ostali naši domaći poželjni organizmi. Oni su u jednoj kompeticiji”, nadodaje Marić Pfannkuchen.
Panici mjesta nema, ali kad je u pitanju kompas meduza oprez je nužan. Barem još ovo kraće vrijeme za koje se pretpostavlja da će remetiti kupanje.
Hronika
TRAGEDIJA KOD BIJELOG POLJA: Poginuo načelnik granične policije
Načelnik granične policije pri Policijskoj upravi Prijepolje Danilo Femić poginuo je u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila sinoć kod Bijelog Polja.
“Nesreća se dogodila u mestu Bijelo Polje, na putnom pravcu od Gubavča prema Bistrici. U ovoj tragediji, kako se nezvanično saznaje, život su izgubile dve osobe, među kojima je i Danilo Femić. Okolnosti pod kojima je došlo do nesreće za sada nisu zvanično saopštene, a nadležni organi sprovode istragu koja bi trebalo da utvrdi sve detalje ovog tragičnog događaj”, kaže izvor upoznat sa slučajem za RINU.
Femić je nedavno postavljen na dužnost načelnika granične policije pri Policijskoj upravi Prijepolje. Tokom svoje karijere važio je za profesionalnog, odgovornog i posvećenog policijskog službenika koji je uživao veliko poverenje kolega i pretpostavljenih.
Njegove kolege opisuju ga kao čestitog i poštenog čoveka, odanog službi i uvek spremnog da pomogne drugima. Upravo zbog takvog odnosa prema poslu i ljudima bio je cenjen i poštovan među saradnicima.
Nezavisne
Hronika
SPRJEČENA LIKVIDACIJA? Zagrebačka policija uhapsila državljanina Srbije
Policija u Zagrebu uhapsila je državljanina Srbije (25) jer je planirao ubistvo muškarca u glavnom gradu Hrvatske.
Kako je saopšteno iz Policijske uprave zagrebačke srpski državljanin uhapšen je u srijedu 27. maja na Trešnjevci u hotelskoj sobi.
Šta je policija pronašla prilikom hapšenja?
Kod sebe je imao napunjen pištolj, navode iz Policijske uprave zagrebačke i dodaju da je tako spriječena planirana likvidacija.
“U srijedu u popodnevnim satima, na području Trešnjevke u hotelskoj sobi, policijski su službenici na osnovu operativnog rada ciljano pronašli muškarca bez dokumenata. Izjavio je da je 25-godišnji državljanin Srbije te da je u Hrvatsku ušao ilegalno prije nekoliko dana”, objašnjavaju iz Policijske uprave zagrebačke da je u pištolju u okviru bilo sedam metaka, te da je sa oružje uklonjen fabrički broj.
Šta je pokazala istraga?
Dalje navode da je istragom utvrđena sumnja da je državčjanin Srbije došao u Zagreb kako bi, prema prethodnom dogovoru putem komunikacijske aplikacije, organizovao ubistva muškarca.
“Navedeno oružje je pribavio protivno odredbama Zakona o nabavi i posjedovanju oružja građana, pa je tako neovlašteno posjedovao oružje, streljivo i dijelove oružja čije je posjedovanje građanima zabranjeno. Po dovršenom kriminalističkom istraživanju osumnjičeni je, uz krivičnu prijavu, u zakonskom roku, predan pritvorskom nadzorniku”, navode iz Policijske uprave zagrebačke.
Nezavisne
-
Politika2 dana agoPETROVIĆ I PANDUREVIĆEVA KOŠTALI SDS OVJERE: Zbog neplaćenih kazni prijava odbijena
-
Društvo3 dana agoBOLESNI U ZAČARANOM KRUGU: Umjesto penzije, PIO ih ponovo šalje na liječenje
-
Politika3 dana agoNAKON BANJALUKE, CIVILNI ROK I U BIJELJINI? „Ako želimo zdravo društvo, moramo se baviti mladima“
-
Hronika2 dana agoOBRT U ISTRAZI: Grafite „Ubij balije“ i „VRS“ ispisao maloljetni Bošnjak
-
Politika3 dana agoZADUŽENJE ZA ZADUŽENJEM: Vlada RS planira novu emisiju vrijednu 50 miliona KM
-
Politika3 dana agoDODIKOV POTPIS ZA CIK NIJE PREPREKA: Ovjerena kandidatura SNSD-a za izbore
-
Svijet2 dana agoKOLONE NA GRANICI SA GRČKOM: Na prelazima čeka čak 65 autobusa, putnici satima zaglavljeni!
-
Hronika3 dana agoSPRJEČENA LIKVIDACIJA? Zagrebačka policija uhapsila državljanina Srbije
