Banjaluka
OSTAJEMO ZA NERADNU NEDJELJU, ne date da se o tome raspravlja na Skupštini
Nama je cilj da se na početku radi do 16.00 časova, pa nakon toga do 14.00 časova, pa da za pola godine u potpunosti uvedemo neradnu nedjelju – rekao je Draško Stanivuković.
Ovo je već otprilike deseti put da se Odluka o neradnoj nedjelji treba naći na dnevnom redu, da raspravljamo o tome i vi to ne dozvoljavate, rekao je ovo gradonačelnik Draško Stanivuković, komentarišući Odluku o neradnoj nedjelji, koju su, kako je naglasio, nekoliko puta uputili u proceduru, ali ona nikada nije došla na dnevni red pred odbornike.
– Želimo da vidimo kako će tržište da reaguje kada je riječ o neradnoj nedjelji. Nije istina da će doći do manje radnih mjesta, da će ljudi ostati bez posla. Istina, biće prilagođavanja na tržištu koje će trajati oko dva mjeseca. Moram da kažem da je neradna nedjelja humana i plemenita stvar. Ja kažem, hajde da probamo pola godine da sprovedemo ovo. Mi smo tu odluku prilagodili i razgovarali sa predstavnicima velikih marketa – rekao je on.
Poručio je kako je želja gradske administracije da Odluka o neradnoj nedjelji se realizuje postepeno.
– Nama je cilj da se na početku radi do 16.00 časova, pa nakon toga do 14.00 časova, pa da za pola godine u potpunosti uvedemo neradnu nedjelju. Sve to će nam dati dovoljno vremena da vidimo sa kakvim izazovima se nosimo. Sproveli smo anketu, radnici su za neradnu nedjelju – rekao je Stanivuković.
Naglasio je kako je u mnogim zemljama nedjelja neradni dan, te da tu odluku predlažu već nekoliko puta, ali ona nikako da dođe na dnevni red kako bi svi sugrađani čuli šta odbornici zapravo misle o neradnoj nedjelji.
Banjaluka
“BANJALUČKO MORE” POSTAJE STVARNOST: Grad dobija šest kilometara novog šetališta uz Vrbas
Veliki projekat uređenja obale Vrbasa ulazi u završnu fazu, a plan je da novo šetalište bude produženo sve do parka kod Delta Planeta.
Banja Luka bi u narednih 60 dana trebalo da dobije čak šest kilometara kontinuiranog i uređenog šetališta uz rijeku Vrbas, najavio je gradonačelnik Draško Stanivuković, poručivši da projekat „Banjalučko more“ postaje stvarnost.
Prema njegovim riječima, završetkom ovog projekta građani će dobiti potpuno novi prostor za rekreaciju, šetnju i boravak u prirodi, a planovi Gradske uprave tu se ne završavaju.
– Naš sljedeći korak je da ovo prelijepo šetalište nastavimo graditi i povežemo ga sve do novog gradskog parka kod TC „Delta Planet“ – poručio je Stanivuković.
On je istakao da moderni gradovi svoj razvoj grade upravo uz rijeke i njihove obale, te da Banja Luka želi u potpunosti iskoristiti potencijal Vrbasa.
– Spuštamo Banjaluku do Vrbasa, otvaramo nove vidike i stvaramo prostore u kojima će porodice, djeca, mladi i naši najstariji uživati u prirodnom bogatstvu koje imamo – rekao je gradonačelnik.
Projekat „Banjalučko more“ jedan je od najvećih infrastrukturnih zahvata kada je riječ o uređenju obala Vrbasa, a cilj je stvaranje novog sadržaja koji će dodatno unaprijediti kvalitet života građana i turističku ponudu najvećeg grada Republike Srpske.
Banjaluka
SVI PUTEVI VODE U GOMIONICU! Vidovdanska svečanost uz glas koji topi srca i veliki sabor u Banjaluci!
Povodom Vidovdana, jednog od najznačajnijih datuma u srpskoj istoriji i duhovnoj tradiciji, Banjaluka i ove godine biće domaćin niza sadržaja posvećenih očuvanju kulturnog, duhovnog i nacionalnog nasljeđa.
Pridružite se Vidovdanskom saboru manifestaciji koja već tradicionalno okuplja veliki broj građana kroz program ispunjen muzikom, igrom i duhom zajedništva. Sabor u organizaciji Udruženja „Baštionik – srbsko sabranje“ biće održan u subotu, 27. juna sa početkom u 20.00 časova u porti Hrama Hrista Spasitelja, a posjetioce očekuju nastupi etno sastava „Fenečki biseri“, mladog vokalnog soliste Luke Živkovića i KUD-a „Manasije Conić“, koji će predstaviti tradicionalne igre i pjesme inspirisane bogatom srpskom narodnom baštinom.
Obilježavanje Vidovdana biće nastavljeno i u nedjelju, 28. juna u Manastiru Gomionica, jednom od najznačajnijih duhovnih centara Krajine. Program počinje večernjim bogosluženjem u 18.00 časova, dok je od 19.00 časova u amfiteatru kod manastira planiran kulturno-umjetnički program.
Centralni dio večeri biće nastup Danice Crnogorčević, čije izvođenje duhovnih, etno i rodoljubivih pjesama godinama okuplja brojnu publiku i svjedoči o snazi duhovnog i kulturnog nasljeđa srpskog naroda.
Vidovdanski program u Banjaluci i Gomionici prilika je da se kroz molitvu, muziku, tradiciju i druženje još jednom podsjetimo trajnih vrijednosti koje ovaj praznik simbolizuje, te da zajedno sačuvamo sjećanje na istorijsko i duhovno nasljeđe našeg naroda.
Ulaz na sve programske sadržaje je slobodan
Banjaluka
PSS: „Tri decenije nisu riješili vodu, a danas dijele lekcije“
Gradski odbor PSS-a Banjaluka poručio da oni koji su godinama bili dio problema nemaju pravo kritikovati projekte koji bi trebalo da trajno riješe vodosnabdijevanje.
Gradski odbor Pokreta Sigurna Srpska (PSS) Banjaluka oštro je kritikovao političke protivnike zbog, kako navode, višedecenijskog neuspjeha da riješe pitanje vodosnabdijevanja u najvećem gradu Republike Srpske.
Iz PSS-a ističu da je „posebna sramota“ što pojedine političke stranke i njihovi koalicioni partneri iz SNSD-a za više od 30 godina vlasti nisu uspjeli trajno riješiti jedno od najvažnijih životnih pitanja građana.
„Čak i kada su pokušavali da rješavaju ovaj problem, radili su to pogrešno, bez vizije i bez dugoročnog plana. Upravo su njihove decenije nerada i loših odluka dovele do situacije sa kojom se građani danas suočavaju“, saopštili su iz Gradskog odbora PSS-a.
„Stanivuković pokrenuo sistemska rješenja“
Iz ove stranke tvrde da je predsjednik PSS-a i gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković pokrenuo konkretne projekte koji bi u narednim mjesecima trebalo da omoguće trajno rješavanje problema vodosnabdijevanja.
„Za razliku od njih, Draško Stanivuković je pokrenuo konkretne projekte i sistemska rješenja koja će omogućiti da građani konačno riješe pitanje vodosnabdijevanja“, navode iz PSS-a.
„Nemaju moralno pravo da drže lekcije“
Iz Gradskog odbora PSS-a poručuju da oni koji su, kako tvrde, tri decenije bili dio problema, danas nemaju ni moralno ni političko pravo da kritikuju one koji pokušavaju pronaći rješenja.
„Oni koji su tri decenije bili dio problema danas nemaju ni moralno ni političko pravo da dijele lekcije onima koji problem rješavaju. Čega se čestit i odgovoran čovjek stidi, time se oni godinama ponose“, zaključuje se u saopštenju.
Pitanje vodosnabdijevanja posljednjih mjeseci jedno je od ključnih političkih tema u Banjaluci, posebno nakon problema s urednim snabdijevanjem pojedinih naselja i međusobnih optužbi vlasti i opozicije o odgovornosti za stanje u vodovodnom sistemu.
-
Politika2 dana ago“ZABORAVLJUJU ŠTA SU OSTAVILI IZA SEBE”! Drinić optužio SNSD za svjesno širenje netačnih informacija
-
Politika3 dana agoVIŠKOVIĆ NA DJELU! „Autoputevi RS“ se zadužuju po kamati od 7,8 odsto
-
Politika1 dan agoNOVI UDAR ZA VUKANOVIĆA: Bivši saradnik tvrdi da su ljudi u Listi za pravdu i red „potrošna roba“
-
Banjaluka2 dana agoPOVODOM VIDOVDANA! Danica Crnogorčević u Manastiru Gomionica
-
Društvo2 dana agoLOŠE VIJESTI ZA RADNIKE U NJEMAČKOJ! Vlasti spremaju novi zakon, u penziju će se ići znatno kasnije!
-
Hronika2 dana agoHOROR NA RADNOM MJESTU! Poštara izujedao pas, hitno prevezen u bolnicu
-
Društvo1 dan agoUPALJEN ALARM ZA REPUBLIKU SRPSKU! Vrelina i sparina okovale zemlju, a najgore nas čeka tek od OVOG DANA!
-
Politika2 dana agoSNAŽNO I ODLUČNO! Stanivuković okupio ključne ljude iz izbornih jedinica 7 i 8 – spremni za važne korake!
