Connect with us

Hronika

OTAC DJEČAKA UBICE ŠOKIRAO JAVNOST! “Obraćajte mi se s poštovanjem, ja sam cijenjeni doktor”

U Višem sudu u Beogradu roditelj trinaestogodišnjaka koji je 3. maja 2023. ubio devetoro učenika i čuvara škole, poslije 10 minuta ispitivanja od strane glavnog javnog tužioca pokazao pravo lice

Otac dječaka-ubice, koji je 3. maja prošle godine u OŠ “Vladislav Ribnikar” ubio devetoro vršnjaka i čuvara škole, juče je pred Višim sudom u Beogradu koji vodi postupak protiv njega i njegove supruge izjavio da “nije kriv”, ali i da tužilac treba da mu se obraća s poštovanjem “jer je on cijenjeni doktor”.

Na početku izlaganja, optuženi je rekao i da ne želi i neće odgovarati na pitanja advokata koji zastupaju porodice ubijene dece i radnika obezbjeđenja škole.
Ponavlja da nije kriv

Sudsko vijeće, inače, usvojilo je predlog Višeg javnog tužilaštva da roditelji ubijene dece i sestra radnika obezbjeđenja nemaju status svedoka i da im se dozvoli da sede u sudnici i tokom iznošenja odbrane okrivljenog.

“Na početku suđenja, na koje je doveden iz pritvora u kom je od dana kada se stravičan masakr počinio, otac dječaka-ubice izjavio je da nije kriv za krivično delo teško delo protiv opšte sigurnosti i da je on sve uradio po propisima i zakonu. Rekao je prvi put i da mu je žao zbog svega što se dogodilo, ali potpuno neuvjerljivo. Cijelo iznošenje odbrane trajalo je dvadesetak minuta, i opšti utisak je da on žali samo sebe i da je čak i da mu je žao rekao samo zato što smatra da je za njega dobro da to kaže, jer su u sudnici prisutni i roditelji djece koju je ubio njegov sin, kao i sestra čuvara škole”, kaže izvor Kurira.

Kako otkriva, otac ubice tokom dvadesetak minuta koliko je trajalo njegovo iznošenje odbrane, trudio se da djeluje mirno i staloženo. Međutim, prema njegovim riječima, eksplodirao je i pokazao pravo lice kada je glavni javni tužilac Višeg tužilaštva u Beogradu Nenad Stefanović počeo da mu postavlja pitanja.

“Rekao je da je sve obezbijedio po propisima, i da je oružje i municiju čuvao u stanu po zakonu. Međutim, tužilac Stefanović ga je pitao kako onda objašnjava da je njegov sin, iz njegovih pištolja počinio tako strašan zločin i podsjetio ga da je ubijeno desetoro ljudi, od čega devetoro djece. Na to pitanje, iz faze smirenosti, optuženi otac dječaka ubice prešao je u fazu agresije i poslije svega 10 minuta ispitivanja od strane glavnog tužioca pokazao je svoje pravo lice. Obratio se sudu i to riječima: “Molim da mi se tužilac obraća s poštovanjem, ja sam cijenjeni doktor”, otkriva sagovornik Kurira i dodaje da su tek tada roditelji, koji su dostojanstveno slušali, negodovali u sudnici.

Sa suzama izašli

Nakon svega, roditelji ubijene djece napustili su sudnicu zagrljeni i sa suzama u očima.

“Dosta je, zaista, dosta…”, jedino je što je za Kurir uspeo da izusti Branko Anđelković, otac ubijene djevojčice Mare.

“Prvi je iz sudnice izašao otac ubijene Sofije, Slobodan Negić koji je bio uzrujan, a onda se vratio da zagrli svoju bivšu suprugu i tako su zajedno izašli iz suda”, kaže izvor.

Podsjetimo, optužnicom mu je na teret stavljeno i da je sina u streljani obučavao da puca, iako je on imao tek 13 godina, ali je prema riječima sagovornika Kurira krivicu za to otac juče u sudnici pokušao da svali na instruktora u streljani u koju je vodio sina. Inače, vlasnik i instruktor, takođe su optuženi, za davanje lažnog iskaza. Optužnicom je, podsjetimo, obuhvaćena i majka dečaka-ubice koja se sumnjiči za nedozvoljeno držanje municije i ona bi odbranu trebalo da iznosi pošto njen muž završi sa odgovaranjem na pitanja.

Hronika

STRAVIČNA NESREĆA! U Minhenu poginuo Banjalučanin, iza sebe ostavio suprugu i bebu

U stravičnoj nesreći u Minhenu poginuli Ognjen Marković (21) iz Banjaluke i Safet Šahinović (48) iz Bužima.

Neki mediji navode da nastradali Marković, koji je porijeklom iz Bronzanog Majdana kod Banjaluke, iza sebe je ostavio suprugu i 15-mjesečnu bebu.

Osim njega u toj stravičnoj nesreći poginuo je i Safet Šahinović (48) iz Bužima, koji već godinama živi u Minhenu.

Treća osoba iz vozila, u kojem su bili nastradali, je teško povrijeđena i nalazi se pod medicinskim nadzorom, a radi se o Ognjenovom bratu.

Kako pišu njemački mediji, nesreću je skrivio vozač poršea, koji je prošao kroz crveno svjetlo velikom brzinom, i udario u reno u kojem su život izgubili državljani BiH, koji su imali 21 odnosno 48 godina.

Fotografije ove teške nesreće možete pogledati OVDJE.

Prema navodima policije, nešto poslije 20 sati 19-godišnji mladić iz Minhena vozio je porše macan u smjeru izlaza iz grada. Na suvozačkom mjestu sjedila je 19-godišnja djevojka, takođe iz Minhena. Iz suprotnog smjera dolazio je 27-godišnji muškarac iz Augsburga u reno meganu. S njim u vozilu bila su još dvojica muškaraca, starih 48 i 21 godinu, obojica iz Minhena. Vozač renoa je, na raskrsnici namjeravao skrenuti lijevo. Kada mu je, prema navodima policije, strelica za skretanje pokazala zeleno, skrenuo je i tada se sudario s nadolazećim poršeom.

– Porše se pri tome prevrnuo i ostao na krovu. Od ukupno pet osoba u dva automobila, svi su – osim 19-godišnjeg vozača poršea – povrijeđeni. Dvojica putnika iz renoa zadobila su teške povrede od kojih su tokom subotnje večeri preminuli u bolnici – piše Sueddeusche Zeitung.

Policija je, prema vlastitim navodima, oduzela vozačku dozvolu vozaču poršea, a testovi na drogu i alkohol kod mladića bili su negativni. Oba vozila su zaplijenjena radi osiguranja dokaza i odvučena s mjesta nesreće.

Nastavi čitati

Hronika

NAPAD NA DIJETE U BANJALUCI? Više patrola i Hitna na licu mjesta!

U naselju Ada u Banjaluci trenutno se nalazi više policijiskih vozila, a prema riječima sagovornika “Nezavisnih” došlo je do sukoba između građana.

Iz Policijske uprave Banjaluka potvrdili su za “Nezavisne novine” da je policija na terenu, te da je jedna osoba uhapšena.

“Neko je napao dijete”, kazao je jedan od očevidaca.

Na licu mjesta je i Hitna pomoć.

Nastavi čitati

Hronika

PLJUNUO GA U LICE, PA VUKAO PO ASFALTU! Optužen za premlaćivanje pred pekarom

Opštinski sud u Visokom potvrdio je optužnicu protiv N.S. koja ga tereti da je usred dana, ispred pekare, premlatio H.S.

Kako je potvrđeno “Nezavisnim novinama”, N.S. je osuđivan već osam puta, a ovu optužnicu protiv njega je podiglo Kantonalno tužilaštvo Zeničko-dobojskog kantona, koje ga tereti za nasilničko ponašanje.

Pljunuo ga u lice
N.S. je optužen za napad koji se dogodilo 4. februara 2025. godine oko 11.10, ispred pekare, nakon prethodnih nesuglasica sa H.S.

“Izašao je iz vozila i prišao parkiranom vozilu gdje je na mjestu vozača bio H.S., te po izlasku H.S. pljunuo ga je u lice, obrativši mu se riječima ‘Šta glumiš, što se ne javljaš na telefon?'”, navedeno je u optužnici.

Potom je N.S., kako ga terete, udario lijevom rukom u desni dio glave H.S. i potom još nekoliko puta nogom u tijelo H.S.

Vukao ga po asfaltu
Kako je istaknuto u optužnici, nakon što je oborio H.S. na asfalt, nekoliko puta ga je udario rukom u glavu, nakon čega hvata lijevu nogu H.S. i vuče ga po asfaltu, te mu zadaje šest udaraca nogom u nogu i tijelo, od kojih jedan u leđa i jedan u glavu.

“Nakon što je H.S. ustao, prema njemu je krenuo i zadao mu još jedan udarac lijevom rukom u glavu, nakon čega se udaljio prema obližnjem parkiranom vozilu u koje je sjeo i otišao u nepoznatom pravcu”, naglašeno je u optužnici.

U svom “bogatom” dosijeu, N.S. ima brojne presude, te je uglavnom osuđivan na zatvorske kazne, a u nekim slučajevima i uslovno.

Kako je potvrđeno “Nezavisnim novinama”, jedna od zatvorskih kazni, od godinu dana, zamijenjena mu je radom za opšte dobro na slobodi u trajanju od 90 radnih dana.

Nastavi čitati

Aktuelno