Connect with us

Banjaluka

OVAKO ĆE IZGLEDATI NAJNOVIJA KRUŽNA RASKRSNICA! Stanivuković “Snovi o Banjaluci kao evropskom gradu postaju realnost”

očela je izgradnja kružne raskrsnice između „Ekvatora“ i tvrđave Kastel, uz izgradnju parka. Saobraćaj će se kružno odvijati ulicama Zdravka Čelara, Teodora Kolokotronisa, Tržnička i Kralja Petra I Karađorđevića.

-Ovo će biti najveća kružna raskrsnica i prelijepi park, peti koji gradimo u ovom mandatu. U parku, koji će se nalaziti između tvrđave Kastel i knjižare “Kultura, biće postavljen spomenik srpskom vladaru Tvrtku I Kotromaniću, trajno i sa svim potrebnim dozvolama. Ovo će biti  nova Banja Luka – poručio je gradonačelnik Draško Stanivuković.

Istakao je da će za samo 45 dana biti završena kružna raskrsnica, a u narednim mjesecima i ovaj veličanstveni park.

-Snovi o Banjoj Luci kao evropskom gradu postaju realnost – zaključio je gradonačelnik.

Ovo je jedna od niza mjera i aktivnosti za poboljšanja odvijanja saobraćaja u centralnoj gradskoj zoni. U okviru ovih mjera u toku je i izgradnja kružne raskrsnice na ukrštanju ulica Kninska – Bulevar cara Dušana. Navedeni radovi predstavljaju početak implementacije mjera na uspostavljanju jednosmjernog režima odvijanja saobraćaja u centru grada.

Video pogledajte OVDJE.

Banjaluka

STANIVUKOVIĆ ČESTITAO SLAVU HILANDARU: “Neka ovaj sveti dan donese mir, snagu i blagoslov”

Gradonačelnik Banjaluke i predsjednik PSS-a i PDP-a, Draško Stanivuković uputio je čestitku povodom slave Svetе carske srpske lavre – manastira Hilandar, Vavedenja Presvete Bogorodice.

Stanivuković je poželio blagoslov i duhovnu snagu bratstvu Hilandara, uz poruku da ova svetinja ima neizmjerno mjesto u srcima vjernog naroda.

“Upućujem najiskrenije čestitke visokoprepodobnom arhimandritu Metodiju i cijelom bratstvu ove velike svetinje. Neka ovaj sveti dan donese mir, snagu i blagoslov svima koji Hilandar nose u srcu, a bratstvu ove carske lavre neka podari zdravlje i mudrost u službi koju obavljaju na dobrobit cijelog našeg naroda”, naveo je Stanivuković.

Čestitku je završio tradicionalnim riječima:

“Srećna slava i na mnogaја ljета!”

Nastavi čitati

Banjaluka

KREATIVNI VIKEND U “ZIMZOBALU”: Radionice za najmlađe i muzički nastupi

Za najmlađe u subotu i nedjelju od 11 do 13 časova biće održane kreativne radionice, a u nedjelju 7. decembra od 14 časova moći će da pogledaju pozorišnu predstavu „Veselo putovanje“.

U večernjim časovima od 19 do 22 časa u Parku „Petar Kočić“ prisutne će zabavljati domaći muzički bendovi.

Nastavi čitati

Banjaluka

STANIVUKOVIĆ “Borci su bili i ostaju jedan od NAJVAŽNIJIH PRIORITETA Grada Banjaluka”

Pitanje boračke populacije za nas je i ostaje jedan od najvažnijih prioriteta, izjavio je danas gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković nakon sastanka sa Radanom Ostojićem, predsjednikom Boračke organizacije Republike Srpske, i njegovim saradnicima.

Tokom sastanka razgovarano je o realizaciji novčane podrške u iznosu od 20.000 KM, koja će biti uplaćena fondaciji “Pomoć”. Ovaj iznos namijenjen je borcima za podršku u sudskim procesima, troškovima liječenja, kao i za nesmetan rad Boračke organizacije.

Bilo je riječi i o formiranju organizacionog odbora za otkrivanje Centralnog spomen-obilježja, čiju izgradnju narod Republike Srpske čeka više od 30 godina.

„Ostajemo posvećeni tome da svaki borac bude uvažen, zaštićen i podržan, onako kako to zaslužuje. Naš dug prema njima nije i nikada neće biti zaboravljen“, poručio je Stanivuković.

Nastavi čitati

Aktuelno