Politika
PODNESENA KRIVIČNA PRIJAVA PROTIV JELENE TRIVIĆ! Obmanula javnost i KLEVETALA! (VIDEO)
Saopštenje Advokatska kancelarija Stevanović iz Bijeljine prenosimo u cjelosti
Advokatska kancelarija Stevanović iz Bijeljine Vam se obraća u ime gospodina Mila Radišića iz Banja Luke, vlasnika kompanije „Grand Trade“ d.o.o. Banja Luka.
Dana 27. aprila 2024. godine putem instagram profila „trivic_jelena“ , prof. dr Jelena Trivić objavila je video snimak kojim je teško oklevetala gospodina Mila Radišića iznoseći i pronoseći neistine koje se odnose na njegove lične i porodične prilike, odnosno dajući pogrešnu sliku o nekretnini ispred koje je nastao video. Naime, dr Trivić je istakla da je gospodin Radišić zajedno sa gospodinom Dodikom „dvojac koji je zgazio i oteo od naroda“, te je u nastavku video snimka istakla da je u toku gradnja za koju ne postoji adekvatno obavještenje na objektu o investitoru, datumu početka gradnje itd. Objekat koji je predmet njene opservacije nalazi se pored kafea „Kajak“.
Mile Radišić i njegova porodica sve svoje aktivnosti i poslovanje obavljaju u skladu sa postojećim propisima i niti jedna njihova aktivnost nikada nije bila usmjerena na kršenje zakona. Treba posebno imati u vidu da porodica Radišić neće dozvoliti da bilo kakva politička prepucavanja idu preko njenih članova, posebno imajući u vidu ranije probleme koje su pojedini predstavnici političkih elita pokušavali da uzrokuju našim klijentima, stvarajući ozbiljne probleme sigurnosne prirode.
Dr Jelena Trivić je svojim radnjama koje je učinila 27. aprila 2024. godine ponovo ugrozila sigurnost našeg klijenta, oklevetala ga, stavljajući mu metu na čelo svojim neistinitim objavama, te pokušavajući da svoju reputaciju izgradi stvarajući pogrešnu sliku o našem klijentu i njegovoj porodici. Shodno tome, Mile Radišić je putem ovog punomoćnika podnio krivičnu prijavu prof. dr protiv Jelene Trivić radi počinjenog krivičnog djela klevete iz člana 208a. Krivičnog zakonika Republike Srpske.
Ovim putem, porodica Radišić obavještava sve medije da je lokacija na kojoj se izvode radovi na snimku dr Trivić objekat za koji su uredno izdate sve građevinske dozvole, te da je u pitanju objekat za privatnu namjenu, ne i poslovnu, te da ne postoji niti jedna sporna pravna stvar po tom pitanju, posebno vodeći računa o tome da su sve dozvole pravosnažne i da je za sve uredno plaćena sva pripadajuća naknada koja je tražena pozitivnim propisima.
-Građenje bez istaknute ploče koja bi sadržavala broj građevinske dozvole i organ koji ju je izdao na lokaciji kod Kajak terase! Kod Kajak terase desila se najveća narodna izdaja, gdje ne da nisu rušeni temelji privatizovane države, nego se temelji privatizovane države dalje šire. Sada uz asistenciju i onih koji su se protiv toga navodno borili! “Sa nepravdom možeš cijeli svijet proći, ali se ne možeš natrag vratiti”. Narod izdaju ne prašta, napisala je Jelena Trivić na svom zvaničnom FB nalogu.
Dešavanja u Bijeljini
Izvor: desavanjaubijeljini.com
Politika
DODIK ZAPJEVAO NAKON “POBJEDE” KARANA: “Samo tako, samo tako…”
Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik zapjevao je sinoć, 23. novembra nakon pobjede kandidata ove stranke Siniše Karana na prijevremenim izborima za predsjednika Republike Srpske.
Slavlje u SNSD-u trajalo je do kasno u noć, a kolone vozila kretale su se ulicama Banjaluke uz sirene i trubljenje nakon objave prvih rezultata.
Dodik je u svom maniru u jednom trenutku uzeo mikrofon i zapjevao „Samo tako, samo tako…“, uz podršku okupljenih pristalica.
Милорад Додик никад веселији, издајник Вукановић никад тужнији! pic.twitter.com/XhlxnswOxx
— Саша Шарчевић (@saarcevic2901) November 23, 2025
Prema preliminarnim podacima, Karan je pobijedio sa tri procenta glasova više u odnosu na najvećeg protivkandidata, Branka Blanušu iz SDS-a.
Jovan Kalaba, predsjednik Centralne izborne komisije (CIK) BiH, kasno u nedjelju saopštio je preliminarne i nekompletne rezultate, prema kojim je kandidat SNSD-a Siniša Karan osvojio 200.116 glasova (50,89 odsto), a kandidat SDS-a Branko Blanuša 188.010 glasova (47,81 odsto).
Kalaba je rekao da su u pitanju glasovi sa 92 odsto biračkih mjesta.
Dragan Đokanović (Savez za novu politiku) osvojio je 1.684 glasa (0,43 odsto). Nikola Lazarević – Ekološka partija Republike Srpske ima 1.341 (0,34 odsto) glas.
Igor Gašević – nezavisni kandidat, osvojio je 1.172 glasa (0,30 odsto), a Slavko Dragičević – nezavisni kandidat 928 glasova (0,24 odsto).
Ranije u nedjelju uveče i izborni štab SNSD-a u Banjaluci, na čelu sa liderom te stranke Miloradom Dodikom, proglasio je pobjedu Karana.
S druge strane, Jovica Radulović, v.d. predsjednika SDS-a, rekao je da ne priznaju pobjedu Siniše Karana za predsjednika Republike Srpske.
CIK će danas objaviti nove podatke.
Politika
SNSD PROGLASIO POBJEDU Kovačević objavio da Karan vodi sa 8.500 glasova
Kandidat SNSD za predsjednika Republike Srpske Siniša Karan pobijedio je na prijevremenim izborima u Srpskoj. bjavio je ovo Radovan Kovačević, portparol SNSD koji ističe da Karan ima oko 8.500 glasova više u odnosu na protivkandidata iz SDS Branka Blanušu. – Na 95,61 odsto obrađenih biračkih mjesta Karan ima 208.988 glasova, a Blanuša 200.558 – kaže Kovačević.
On je istakao da će se uskoro obratiti i lider SNSD Milorad Dodik koji će proglasiti pobjedu. Kovačević je pozvao opoziciju da se uozbilji te je ponovio da pobjeda Karana znači pobjeda nad Kristijanom Šmitom i svih onima koji su radili protiv Srpske.
Kovačević kaže da vjeruje da će konačna razlika u korist Karana biti oko 15.000.
Srpskainfo
Politika
BABALJ “Branko, izađi na pred Palatu i sačuvaj volju naroda”
Napisao je ovo Darko Babalj (SDS), srpski član Kolegijuma Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH i dodao:
“Izađi pred Palatu predsjednika Republike u Banjaluci i pozovi narod da sa tobom proslavi pobjedu! Zaštiti pobjedu koju su ti građani danas dali!”
Ako ne odeš večeras, dodaje Bablj, oteće ti pobjedu kao što su je i dosad otimali, pod krinkom noći, izbornim prevarama i malverzacijama.
“Navikli su otimati godinama. Pokaži zube, Branko! Pobijedio si! Ovo je tvoja noć, noć pobjede SDS-a. Nema političkog komfora, ne smijemo dozvoliti da te pokradu!”, istakao je Babalj.

(BN)
-
Društvo2 dana agoHOROR NA UKC -u! Cijelu smjenu ostavljena GLADNA I ŽEDNA! Sin pacijentkinje ogorčen na osoblje! (VIDEO)
-
Politika3 dana agoIGOR DODIK ŠIRI UTICAJ? Tiha operacija preuzimanja Auto-Moto Saveza RS uzdrmala sektor, DEMOS gurnut u stranu
-
Politika3 dana agoĐAJIĆEV DILER KORISTAN ZA SISTEM! Đurovići godinama tvrde da je Radinković robijao umjesto Stanislava Čađe
-
Politika2 dana agoJOŠ JEDNA LAŽ REŽIMA! Ništa od povećanja penzija
-
Politika2 dana agoGORICA DODIK OPTUŽILA OPOZICIJU I VLAST DA RADE PROTIV DODIKOVIH?! Ko su “ONI” i da li su u Srbiji?
-
Politika2 dana agoČOVIĆ TVRDI “BiH može napredovati samo uz TRI ENTITETA”
-
Hronika2 dana ago“TO JE BUDUĆI SILOVATELJ” Učiteljica prijavila policiji učenika prvog razreda ZBOG PIPKANJA
-
Svijet2 dana agoUKRAJINA JE ZAVRŠENA PRIČA? Tramp poručio Zelenskom “IMATE ROK DO 27. NOVEMBRA”
