Connect with us

Sport

POHOD KA 100. PEHARU! Poznato kada igraju Đoković i Alkaraz!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković igraće u četvrtfinalu Australijan opena protiv Španca Karlosa Alkaraza.

Taj meč je zakazan kao posljednji na večernjem programu “Rod Lejver arene” u utorak, što znači da vjerovatno neće početi prije 10.30 po srednjoevropskom vremenu.

Novo poglavlje velikog rivalstva dvojice najreprezentativnijih predstavnika dvije teniske generacije biće ispisano u utorak u Melburn parku. Novak Đoković i Karlos Alkaraz prvi put će se sresti prije polufinala jednog turnira, prenosi RTS.

Biće to osmi međusobni duel Srbina i Španca, a u prethodnih sedam Đoković ima pobjedu više od 16 godina mlađeg rivala, trenutno trećeg igrača svijeta.

Dvojica sjajnih tenisera gledala su se posliednji put preko mreže u finalu Olimpijskih igara na pariskoj šljaci prošle godine, kada je Đoković poslije dva uzbudljiva taj-brejka osvojio dugo priželjkivanu zlatnu medalju.

Tek treći put će Đoković i Alkaraz odmjeriti snage na tvrdoj podlozi, koja, makar rezultati tako sugerišu, više prija srpskom teniseru. Bolji je bio u finalu mastersa u Sinsinatiju 2023, a i u polufinalu Završnog turnira u Torinu iste godine.

Još jedan rekord i pohod ka 100. peharu

Novak Đoković će u utorak 15. put igrati u četvrtfinalu Australijan opena i izjednačiti rekord Rodžera Federera, dok je Alkaraz tek prošle godine premijerno kročio među osam najboljih u Melburnu.

Špancu samo trofej iz Australije nedostaje da kompletira karijerni slem, a Đoković ih ima čak deset i ubjedljivo je prvi na vječnoj listi šampiona. Po četiri pehara manje osvojili su Roj Emerson i Rodžer Federer.

Od 2018. Srbin je samo jednom poražen u Melburnu – od Janika Sinera u polufinalu prošle godine, ali tek pošto je nanizao 33 pobjede i izjednačio dugo nedodirljivi rekord Monike Seleš iz devedesetih godina 20. veka.

Pohod ka jubilarnom 100. peharu i 25. grend slem tituli Đoković je na ovogodišnjem Australijan openu započeo pobjedom protiv Amerikanca Nišeša Basavaredija (3:1). Set mu je uzeo i Portugalac Žaime Farija u drugom kolu, što u naredna dva nisu mogli Česi Tomaš Mahač i Jirži Lehečka.

Alkaraz, osvajač 16 ATP titula, među kojima su četiri grend slema, izgubio je samo jedan set na putu do četvrtfinala. Savladao je redom Aleksandra Ševčenka (3:0), Jošihita Nišioku (3:0) i Nuna Borhesa (3:1), da bi mu Džek Drejper u osmini finala predao meč po završetku drugog seta.

Đokovića ili Alkaraza u polufinalu će sačekati bolji iz susreta Nijemca Aleksandar Zvereva i Amerikanca Tomija Pola.

Večernji program na najvećem teniskom stadionu u Melburnu u utorak će otvoriti u 9.00 časova četvrtfinalni okršaj Arine Sabalenke i Anastasije Pavljučenkove u konkurenciji dama.

Čim se taj meč završi, na teren će Novak Đoković i Karlos Alkaraz.

Sport

STANIVUKOVIĆ PODRŽAO ŽKK „ORLOVI“: Grad izdvaja više od 80.000 KM za šampionke

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković posjetio je trening Ženskog košarkaškog kluba „Orlovi“, ponosa Banjaluke i cijele Republike Srpske, te im uručio sredstva za nastavak uspješnog rada.

„Ove djevojke brane dvostruku krunu prvaka i Kupa BiH, a godinama se takmiče u WABA ligi, donoseći slavu našem gradu. Zato ih stalno podržavamo“, poručio je Stanivuković.

Tokom ove godine Grad je izdvojio skoro 50.000 KM, a do kraja godine Klubu će biti isplaćeno više od 80.000 KM.

Gradonačelnik je ohrabrio igračice za nove pobjede, uz uvjerenje da će i dalje predstavljati Banjaluku i Republiku Srpsku na najbolji način.

„Orlovi, samo naprijed – po nove pobjede i titule!“, dodao je Stanivuković.

Nastavi čitati

Sport

VELIKI ISPIT ZA “ORLOVE“: Englezi u grotlu “Marakane“

Fudbalska reprezentacija Srbije dočekaće večeras od 20.45 časova selekciju Engleske u utakmici grupe K kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Utakmica će se igrati na stadionu “Rajko Mitić” u Beogradu, a sve ulaznice su rasprodate.

“Morate da imate koncentraciju, svesni ambijenta u kojem ćete igrati. Stadion će biti pun, to me raduje na planu motivacije dodatno i pored imena protivnika će doneti neku prednost što se tiče naših igrača. Igrali su velike utakmice i na SP i EP. Veoma sam srećan što će Marakana biti ispunjena i što ćemo ostati dovoljno smireni i koncentrisani, da neke taktičke i strateške stvari dovedemo na nivo kakvim želim da izgledamo”, rekao je selektor reprezentacije Srbije Dragan Stojković.

On je naveo da očekuje borben i težak meč i dodao da njegova ekipa mora da bude koncentrisana.

“A što ne bismo pobedili? Da li je zabranjeno? Ja koliko znam, nije. Oni imaju isti cilj, dolaze da pobede. Za 90 minuta svašta može da se desi. Ne mogu da prognoziram. Mi ćemo pripremiti utakmicu, videćemo da li će biti dovoljno. Ne plašim se, briga me ko je protvnik. Imamo mi svoje adute, daćemo sve od sebe. Da biste bili dobar tim morate da pokažete zrelost, disciplinu, da igrate u dva pravca. To je timska slika. Priprema je potpuno normalna. U Rigi sam imao utisak da je utakmica bez adrenalina, a ovde je sasvim drugo”, izjavio je Stojković.

Fudbaler Srbije Nikola Milenković rekao je da će “orlovi” dati sve od sebe da obraduju naciju.

“Trebalo bi da zadržimo našu ambiciju, treba da verujemo u sebe i da se nadmećemo sa njima. Engleska ima dubinu u ekipi, mnogo dobrih igrača koje mogu da zamene one koji nisu tu. Ko god se nađe na terenu, biće velika opasnost. Ako uspemo da budemo superiorniji od njih, naše šanse rastu”, naveo je Milenković.

Engleska je prva u grupi sa 12 bodova iz četiri utakmice, dok je Srbija na drugoj poziciji sa sedam bodova poslije tri odigrana meča, prenosi tanjug.

Nastavi čitati

Sport

FIBA otkrila konačni poredak: Šokantna mjesta Srbije i BiH na Eurobasketu!

Nakon što su odigrane utakmice osmine finala Eurobasketa, FIBA je objavila zvaničan poredak od 9. do 16. mjesta.

Nakon debakla od Finske, košarkaši Srbije su u konačnici zauzeli 10. mjesto na Evropskom prvenstvu. Prvi favorit za zlato prije početka prvenstva se našao iza Francuske zbog koš razlike.

Reprezentacija BiH je zauzele 13. mjesto poslije poraza od Poljske u osmini finala. To je drugi najbolji plasman bh. košarkaša u istoriji. Na 11. mjestu se našla Italija, a iza nje je Letonija. BiH je iza sebe ostavila reprezentacije Izraela, Portugala i Švedske.

U utorak i srijedu na programu su mečevi četvrtfinala turnira, utorak:

Turska – Poljska (16:00), Litvanija – Grčka (20:00), srijeda: Finska – Gruzija (16:00), Njemačka – Slovenija (20:00), pišu Nezavisne.

Nastavi čitati

Aktuelno