Hronika
Pokušaj otmice Pakistanca na Ilidži, UHAPŠENO VIŠE OSOBA
Na području Ilidže sinoć se odvijala velika drama kada je grupa stranih državljana pokušala oteti Pakistanca.
Kako je potvrđeno za “Avaz” uhapšeni su Jaroslav Lano, Anastasija Makarenko, Dmitrij Dobiaš, Oleksandr Ihnatov i Jevheni Hulei.
Njih zastupa advokat Almir Bibić, a on je istakao da su uhapšene osobe državljani Ukrajine, Rusije i Gruzije.
“Oni su saslušani u toku noći i očekujem da će u toku dana, do isteka naredbe o zadržavanju, da će isti biti predati u Tužilaštvo, gdje ćemo ponovo dati iskaz pred postupajućim tužiocem”, kazao je Bibić.
Kako je saopšteno iz MUP-a KS, oko 15:40 sati je Policijska uprava Ilidža obaviještena da je na kružnom toku, u naselju Pejton na Ilidži, više osoba napalo jednog muškarca, kojeg su potom nasilno smjestili u vozilo kombi i uputili se u pravcu Blažuja.
“To je aktiviralo veliku policijsku potragu, a brojni policijski službenici su bili na terenu sinoć, na području Stojčevca, s obzirom na to da su intenzivno tragali za otmičarima, ali i radili na oslobađanju otete osobe, što su i uspjeli”, saopšteno je iz MUP-a KS.
Policijski službenici su izvršili pretres kuće u kojoj je žrtva otmice pronađena gdje su zatekli i vatreno oružje – jedan pištolj.
“Prethodno, policijski službenici su locirali objekat u kojem je protivpravno bio zadržan muškarac A. E. A., državljanin Sirije. Uz pratnju policijskih službenika, prebačen je na KCUS na ljekarski pregled, gdje su mu konstatovane lakše tjelesne povrede”, navedeno je.
Prema informacijama “Avaza” riječ je o organizovanoj grupi od sedam osoba, koje su došle iz Slovačke u BiH, a još uvijek su dvije osobe u bijegu.
Hronika
Jedan od pljačkaša u Kalesiji pronađen mrtav, IZBACILI GA IZ AUTA
U pucnjavi koja se rano jutros (19.novembra) desila u Kalesiji, ranjen je jedan od osumnjičenih za pljačku zlatare.
Kako saznaje “Avaz”, on je pronađen mrtav.
Nakon pokušaja pljačke zlatare, počinioci su zapucali na policajce i pobjegli s lica mjesta.
Preminulog pljačkaša navodno su iz automobila izbacili ostali počinioci.
U Kalesiji je trenutno opsadno stanje, brojne policijske snage su na terenu u potrazi za ostalim počiniocima.
Hronika
POZNATI NOVI DETALJI UBISTVA U MOSTARU! Predložen pritvor Anisu Kalajdžiću JER MOŽE PONOVITI KRIVIČNO DJELO
Kantonalno tužilaštvo Mostar danas, 18.novembra, je podnijelo prijedlog za određivanje pritvora Kantonalnom sudu u Mostaru, protiv osumnjičenog Anisa Kalajdžića (33), iz Mostara, zbog postojanja osnovane sumnje da počinio krivično djelo “Teško ubistvo ženske osobe” iz čl. 166. a) st. 1 Krivičnog zakona Federacije Bosne i Hercegovine, u stjecaju sa KD “Neovlašteno nabavljanje, držanje ili prodaja oružja ili bitnih dijelova za oružje” propisano čl. 65. st. 1. a) u vezi sa čl. 6. Zakona o oružju i streljivu HNK.
“Osumnjičeniku Anisu K. se stavlja na teret da je dana 16.11.2025. godine oko 18,00 sati, na autobusnoj stanici u Mostaru, Trg Ivana Krndelja bb, nakon što je prethodno nabavio pištolj na ilegalan način i kojeg je kod sebe neovlašteno posjedovao, ispred fitness centra sačekao oštećenu A.J. koja je tu trenirala, te joj prišao i više puta udarao u predjelu glave i grudi od čega se ona branila držeći ruke ispred sebe, da bi u jednom trenutku izvadio pištolj, pa je oštećena zbog straha za vlastiti život potrčala u pravcu hotela „T..“, Trg Ivana Krndelja bb u Mostaru, bojeći se za svoju sigurnost, građanima prolaznicima preplašeno govorila da zovu policiju jer je muškarac prati i prijeti joj pištoljem, da bi potom ušla u restoran „B..“ i mobitelom pozvala policiju, za koje vrijeme je osumnjičenik došao i oštećenu pronašao u toaletu dok je ona ponovno pokušavala pozivati u pomoć, pa joj je osumnjičenik prišao i pucajući iz pištolja u pravcu glave zadao joj smrtonosne ozljede od kojih je oštećena preminula na licu mjesta”, stoji u saopštenju Tužilaštva HNK.
Kako ističu, pritvor je predložen iz razloga jer naročite okolnosti opravdavaju bojazan da će ponoviti krivično djelo, a za koje se može izreći kazna zatvora u trajanju od tri godine ili teža kazna i zbog postojanja izvanrednih okolnosti s obzirom da je riječ o krivičnom djelu koje je posebno teško, a s obzirom na način počinjenja i posljedicu krivičnog djela, tako da bi puštanjem na slobodu osumnjičenika rezultiralo prijetnjom narušavanja javnog reda, budući da je u posljednje vrijeme učestalo vršenje najtežih krivičnih djela, ubistava na štetu žena.
Napominju i da u saradnji sa MUP-om HNK – Sektorom kriminalističke policije nastavljaju sa poduzimanjem istražnih radnji u ovom predmetu u cilju utvrđivanja svih činjenica i okolnosti pod kojima je počinjeno ovo krivično djelo.
Ponovili su da su ranije podigli optužnicu protiv Kalajdžića zbog produženog KD Ugrožavanje sigurnosti iz čl. 183. st.1. i st. 3. KZ FBiH, a sve u vezi s čl. 55. istog Zakona, koja je potvrđena u cijelosti dana 15.05.2025. godine od strane Općinskog suda u Mostaru, te je zakazano ročište radi izjašnjenja o krivnji optuženog.
Hronika
SKANDAL U PRIJEDORU! Vozio bez vozačke, bez registracije, bez imalo straha – sa 40.000 KM NEPLAĆENIH KAZNI!
Policija je od D.V. iz Prijedora oduzela vozilo KIA, jer je utvrđeno da nema vozačku, a ima gotovo 40.000 KM neplaćenih kazni.
Pripadnici Policijske stanice Oštra Luka su juče, u ponedjeljak, 17. novembra, od njega privremeno oduzeli automobil.
“Prethodno je kontrolom utvrđeno da upravlja prije sticanja prava na upravljanje i da vozilo na kojem se nalaze nepripadajuće registarske oznake nije registrovano”, naveli su iz Policijske uprave Prijedor.
Bojazan da će nastaviti
Utvrđeno je da se radi o višestrukom povratniku sa dugom po osnovu neplaćenih kazni od 39.800 KM.
“Vozilo je privremeno oduzeto zbog bojazni da će on ponoviti prekršaj, a protiv D.V. nadležnom sudu slijedi dostavljanje zahtjeva za pokretanje prekršajnog postupka”, naveli su iz policije.
Duguju 25 miliona KM
Ovaj vozač ne predstavlja rijedak primjer u BiH. Naprotiv. Prema podacima Agencije za identifikacione dokumente, evidenciju i razmjenu podataka BiH (IDDEEA), ukupan dug domaćih vozača, za neplaćene saobraćajne prekršaje od 1. januara do 30. septembra ove godine iznosi čak 24,8 miliona maraka.
Strani državljani na ime kazni u saobraćaju u ovoj godini duguju 215.800 KM. Taj dug lani je bio oko 138.000 KM.
-
Politika2 dana ago(NE)SPOSOBNI MINISTAR! Dok je Karan vodio MUP RS presuđeni PEDOFILI POBJEGLI policiji pred nosom!
-
Hronika2 dana agoBRUTALNOM UBISTVU PRETHODILE PRIJETNJE! Djevojka bježala od ubice, on utrčao za njom u toalet hotela i ubio je
-
Hronika3 dana ago“NIJE SAV SVOJ KAD POPIJE, SA SVIMA SE POSVAĐAO ZBOG OVACA” Predsjednik mjesne zajednice otkrio detalje o čovjeku koji je ubio oca i sina u Babušnici
-
Politika3 dana agoVelika Britanija šalje vojsku u BiH, EVO ZBOG ČEGA!
-
Društvo2 dana agoNOVI UDAR NA GRAĐANE! ERS traži poskupljenje struje za 20 odsto
-
Društvo2 dana agoNESREĆA MOGLA ZAVRŠITI TRAGIČNO! Policajac spasio život Danijelu (15) iz Prijedora, SEKUNDE SU BILE U PITANJU
-
Region3 dana agoVUČIĆ GRAĐANIMA “Po svaku cijenu IZBJEĆI OTIMANJE RUSKE IMOVINE u NIS-u”
-
Svijet3 dana agoIRAN NA IVICI KOLAPSA! Vode sve manje, moguća i EVAKUACIJA TEHERANA
