Hronika
POTRAGA JOŠ TRAJE! Prijatelji se opraštaju od policajca kojeg je odnijela nabujala Jala

Policajac Samir Mustafić još nije pronađen, nakon što ga je juče povukla nabujala rijeka Jala u Tuzli.
U centru Tuzle juče se odvijala prava drama, nakon što su tri policajca pokušala kroz potjeru savladati dvojicu muškaraca u prekršaju. Jedan od njih je u toku bijega ušao u korito nabujale Jale.
Za njim su u Jalu ušla i trojica policajaca. Među njima je bio Mustafić, koji je prvobitno htio spasiti bjegunca, ali ga je povukla vodena bujica i za njim, kao i za bjeguncem, se još uvijek traga.
Od Mustafića se opraštaju na društvenim mrežama.
Inače, svi oni koji su poznavali Mustafića imali su samo riječi hvale za ovog policajca koji je bio poznat po humanom ponašanju, prenosi Avaz.
Na društvenim mrežama je nedavno bio viralan snimak na kojem je zaustavio saobraćaj u izuzetno prometnom dijelu sjeverne saobraćajnice u Tuzli i pomogao starici da pređe ulicu.
Oglasila se Uprava policije MUP-a TK
Iz Uprave policije MUP-a TK su se juče oglasili saopštenjem u kojem su naveli sljedeće:
Policijski službenici Uprave policije MUP TK danas su oko 10:30 sati u Tuzli, nakon sto su uočili vozilo koje je svojim kretanjem ugrožavalo ostale učesnike u saobraćaju, isto pokušali zaustaviti prilikom čega su u vozilu uočili dva lica sklona vršenju krivičnih djela, koja su se oglušila na naredbu policijskih službenika da se zaustave i nastavila su svoje kretanje, zbog čega su se policijski službenici uputili za njima.
Dolaskom u blizinu OŠ “Novi grad”, jedno lice je napustilo vozilo i nastavilo bježati, te je ušlo u korito rijeke Jale.
Međutim zbog vodostaja i jake struje lice se na taj način izložilo opasnosti od utapanja zbog čega su policijski službenici u namjeri da lice izvuku iz korita rijeke ušli za njim u vodu koja ih je počela nekontrolisano nositi.
Uz pomoć jednog građanina dva policajca su uspjela izaći iz vode dok je jednog policajca i lice koje je bježalo odnijela nabujala voda i za istima se još uvijek traga. U akciji traganja su uključene sve jedinice Uprave policije, Vatrogasne jedinice, jedinice Civilne zaštite i Oružanih snaga, a pomoć im pružaju i građani.
Hronika
MONSTRUMI MEĐU NAMA! Uhapšen zbog sumnje da je iz lovačke puške ubio dva psa

Policija u Zrenjaninu, po nalogu glavnog javnog tužioca Osnovnog javnog tužilaštva u tom gradu, uhapsila je Z. K. (63) osumnjičenog da je kod jednog salaša u Mužljanskim ritovima u okolini Zrenjanina, iz lovačke puške koju ima u legalnom posjedu, a koju je nedozvoljeno koristio van lovišta, usmrtio dva psa koji su u vlasništvu četrdesetdvogodišnjeg muškarca, saopštio je danas MUP.
Kako je navedeno, on je osumnjičen da je juče u popodnevnim časovima izvršio krivična djela ubijanje i zlostavljanje životinja kao i nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija, prenosi Tanjug.
Z. K. je, uz krivičnu prijavu, priveden Osnovnom javnom tužilaštvu u Zrenjaninu.
Nezavisne
Hronika
NA SNAZI ZABRANA LOVA! Pohapšeni dok su čekali divljač na nišanu

U mjestu Duži, na području Trebinja, policija je zatekla više osoba u krivolovu.
Trenutno je na snazi zabrana lova na divljač na cijelom području Lovačkog udruženja “Leotar”.
Zbog sumnje da su počinili krivično djelo nezakonit lov, uhapšene su tri osobe, inicijala S.V., M.J. i A.I., potvrđeno je iz Policijske stanice Trebinje, prenosi Agroklub.
Obavljen je uviđaj na terenu, a potom i pretresi stambenih i pomoćnih objekata te vozila osumnjičenih.
Tom prilikom su pronađeni predmeti i tragovi koji bi mogli poslužiti kao dokazi u daljem postupku.
Iz Okružnog javnog tužilaštva u Trebinju potvrđeno je da se radi o krivičnom djelu “nezakonit lov”, te su naložene dodatne mjere u cilju potpunog rasvjetljavanja ovog slučaja.
Hronika
UHAPŠEN ODBJEGLI UBICA IZ BIH: Nakon 25 godina skrivanja imao 29 identiteta

Lionel Dumont (Dimon), osuđen za zločine u Bosni i Hercegovini, te Francuskoj, uhapšen je u Grčkoj.
Nakon više od 20 godina skrivanja po svijetu, dolijao je u Grčkoj.
Interpol je obavijestio vlasti Bosne i Hercegovine o hapšenju, te Ministarstvo pravde BiH priprema dokumentaciju za njegovo preuzimanje, saznaje Politicki.ba.
Dumont je porijeklom Francuz. Dolazi iz hrišćanske porodice ali je 90-ih godina prešao na islam. Došao je u BiH tokom rata i pridružio se odredu mudžahedina.
Koliko je stvarno bio “musliman” vidi se po njegovom više nego burnom kriminalnom životu.
Uz ostalo, ubio je policajca u BiH i za to je osuđen na 20 godina robije.
Uspio je, međutim, pobjeći iz sarajevskog zatvora 26. maja 1999. godine.
U Grčkoj ga je policija (slučajno) uhapsila.
Otkriveno je da je sada već 54 godine stari muškarac kod sebe imao čak 29 različitih identiteta i tri različita državljanstva.
Policija ga je uhapsila u gradu Heraklionu.
Postupajući po zahtjevu BiH, Interpol je za njim raspisao međunarodnu nakon što je ubio čovjeka, zaštitara prodavnice, tokom oružane pljačke 1996. godine.
Prema grčkoj policiji, muškarca su uhapsili službenici Poddirektoratskog odjela za istragu zločina u Heraklionu i Policijske uprave aerodroma Heraklion.
Protiv njega je izdata Interpolova crvena potjernica Interpola Bosne i Hercegovine zbog oružane pljačke i ubistva, a protiv njega su izrečene “Mjera posebne kontrole osoba iz razloga javne sigurnosti” i “Nacionalna administrativna mjera – Zabrana ulaska”.
2004. godine je uhapšen i zatvoren u Francuskoj i 2007. godine osuđen na 25 godina zatvora. Ali čak i iz tog zatvora, uspio pobjeći.
Od tada se kretao po svijetu. Jedno vrijeme živio je u Japanu.
Grčka policija kod njega je našla dokumente Francuske, Italije Tunisa…
-
Politika2 dana ago
VUKANOVIĆ “Nećemo podržati veto, SNSD NAS NEĆE KOPATI U SVOJE JAME”
-
Hronika1 dan ago
FORENZIČAR IZ SRBIJE TVRDI “Na Slavišu Krunića pucali u vozilu!?”
-
Svijet3 dana ago
Njemačka želi vratiti kontrole na granice, POGOĐENA I BIH
-
Svijet3 dana ago
POGLEDAJTE ŠTA SE DEŠAVA KOD FINSKE GRANICE! Putin gomila vojsku, podiže šatore i hangare (VIDEO)
-
Politika3 dana ago
GRANIČNA POLICIJA na prelazu Rača ZAUSTAVILA Dodikovu kolonu
-
Svijet2 dana ago
URSULA FON DER LAJEN PROGLAŠENA KRIVOM! Afera sa vakcinama, odgovorna za PRIKRIVANJE INFORMACIJA!
-
Svijet2 dana ago
MAKRON NAJAVIO mogućnost raspoređivanja francuskog NUKLEARNOG ORUŽJA širom Evrope
-
Politika2 dana ago
CRNADAK BEZ DLAKE NA JEZIKU “Cvijanović nanosi štetu Srpskoj, TRAŽI PODRŠKU DOK VRIJEĐA POSLANIKE”