Connect with us

Hronika

Potvrđena OPTUŽNICA protiv bijeljinskog biznismena DRAGANA NEŠKOVIĆA

Osnovni sud u Bijeljini potvrdio je optužnicu protiv bijeljinskog biznismena Dragana Neškovića, koja ga tereti da je na radu zlostavljao Bijeljinca Nebojšu Čvrgića.

Nešković je optužen da je to uradio 13. avgusta prošle godine u Bijeljini, Ulica Sremska, na benzinskoj pumpi njegovog preduzeća “Nešković”, gdje je u ugostiteljskom objektu u sastavu pumpe sjedio za stolom zajedno sa direktorom firme Jovicom Vučkovićem.

“U momentu kada je na poziv Vučkovića njihovom stolu prišao radnik istog preduzeća Čvrgić, koji je bio na probnom radu, i na pitanje Vučkovića ‘zašto nisi sipao gorivo mušteriji’, rekao je da pištolj za sipanje goriva nije popravljen, a osumnjičeni je obraćajući se Čvrgiću povišenim tonom rekao ‘nemaš šta meni da pričaš'”, navodi se u optužnici.

Kako se dodaje, kada je nakon tih riječi Čvrgić krenuo da izađe iz ugostiteljskog objekta, osumnjičeni je obraćajući se Čvrgiću povišenim tonom govorio da stane.

“Pošto se Čvrgić nije zaustavio, osumnjičeni je uzeo sa stola staklenu čašu i zamahnuvši iz ruke bacio u pravcu Čvrgića, koja je pala kraj Čvrgićevih nogu i razbila se, a dio stakla je udario u nogu Čvrgića”, ističe se u optužnici.

Nakon toga je Čvrgić, kako se dodaje, stao, a osumnjičeni mu je prišao.

“Uhvatio ga je rukom za majicu i za nju vukao, rekavši Čvrgiću ‘nećeš u mojoj majici, skidaj je’, nakon čega je Čvrgić skinuo majicu i dao mu, a osumnjičeni je nakon toga Čvrgiću rekao: ‘Marš odavde’, što je kod Čvrgića proizvelo osjećaj straha, nemoći, poniženja i narušavanja duševnog zdravlja”, navedeno je u optužnici.

Podsjetimo, kako se u prijavi protiv Neškovića navodi, radnik je, nesporno, radio za firmu “Nešković”, ali nije bio prijavljen, niti je s njim zaključen ugovor o radu.

Da je Čvrgić bio u pravu, utvrdila je inspekcija. Kako nam je potvrđeno iz Inspektorata, republička inspekcija rada izvršila je u septembru prošle godine kontrolu kod poslodavca “Nešković” d.o.o Bijeljina radi utvrđivanja radno-pravnog statusa radnika Nebojše Čvrgića.

“Kontrolom je utvrđeno da poslodavac sa imenovanim radnikom nije zaključio ugovor o radu, niti ga je prijavio u Jedinstveni sistem registracije, kontrole i naplate doprinosa, kao i da ne vodi uredno evidenciju o dnevnoj prisutnosti radnika na radu. Zbog utvrđenih nepravilnosti inspektor je izrekao novčanu kaznu pravnom licu u iznosu od 7.000 KM i odgovornom licu u pravnom licu u iznosu od 700 KM”, rečeno je ranije iz Inspektorata Srpske za “Nezavisne novine”.

Hronika

STRAVIČNA TRAGEDIJA U FRANCUSKOJ! Dječak se ugušio u vrtiću

Nesvakidašnja nesreća dogodila se u jednom francuskom vrtiću kada se dječak star 20 mjeseci ugušio nakon što je pojeo bananu, a njegov otac okrivio je ovu ustanovu za nemar, prenose danas francuski mediji.

Ubrzo nakon što je pojeo bananu, mali Brajan doživio je kardio-respiratorni zastoj, uprkos tome što je osoblje vrtića pokušalo da mu pomogne, a potom i vatrogasci koji su ubrzo stigli na lice mjesta, piše Figaro.

Dječak je hitno prevezen u bolnicu, a potom stavljen u indukovanu komu. Nakon nedjelju dana, uprkos maksimalnim naporima ljekara, on je preminuo.

Prema riječima dječakovog oca Lorana, tragedija je mogla da se izbjegne da osoblje vrtića nije bilo tako nemarno.

“Kada smo upisali dijete u vrtić mislili smo da će tamo biti bezbjedan. Vjerovali smo da će mu pružiti zaštitu i sigurnost. To nije smjelo da se desi”, kazao je on.

Tužilac okruga Val de Marn potvrdio je da nije otvorena istraga o uzrocima smrti dečaka, pošto nema bilo kakvih sumnjivih okolnosti, a njegovi roditelji nisu podnijeli tužbu, prenosi Tanjug.

Nastavi čitati

Hronika

SLUŽBENIM AUTOMOBILOM DILOVAO DROGU: Uhapšen vozač Zavoda za transfuzijsku medicinu FBiH

Policijski službenici Uprave policije MUP Kantona Sarajevo, pod nadzorom tužioca Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, realizovali su operativnu akciju kodnog naziva “Blood” u kojoj je uhapšen je Adnan Džuho (1983) iz Sarajeva.

Džuho je vozač Zavoda za transfuzijsku medicinu FBiH, koji je, kako saznaje Klix, koristio službeni kombi zavoda za dilanje.

On je uhapšen zbog postojanja osnova sumnje da je počinio krivična djela neovlaštena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.

– Akcija je realizovana s ciljem dokumentovanja neovlaštenog prometa opojnim drogama. U izvršenim pretresima na području Ilidže i Starog Grada, pronađena je i oduzeta određena količine suhe zeljaste materije koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu marihuanu, materije koja asocira na opojnu drogu spid, digitalna vaga, kao i drugi predmeti važni za istragu – saopšteno je iz MUP KS, piše Klix.

Nastavi čitati

Hronika

NA SREĆU BEZ POSLJEDICA: PDP Kozarska Dubica traži odgovornost i očekuje da se DETALJNO ISPITA urušavanje dijela plafona u vrtiću!

Očekujemo da nadležne institucije detaljno ispitaju kako je došlo do urušavanja dijela fasade sa plafona u vrtiću u Kozarskoj Dubici i da se detalji istrage transparentno saopšte zabrinutim građanima.

Poručili su ovo iz Opštinskog odbora PDP Kozarska Dubica, ističući da ne žele da prejudiciraju bilo čiju krivicu i odgovornost.

– Nikoga ne želimo da osudimo unaprijed, ali očekujemo da se provođenjem ozbiljne istrage pokaže ozbiljnost i odgovornost. Ovaj nemili događaj, u kojem, na sreću, nije bilo povrijeđene djece, mora biti i upozorenje da je potrebno da se stručno ispita stanje javne infrastrukture u našoj opštini – poručili su iz Opštinskog odbora PDP Kozarska Dubica

Nastavi čitati

Aktuelno