Banjaluka
RASPAD SISTEMA! ĐAJIĆEVA KOALICIJA puca po ŠAVOVIMA?!
Predsjednik Gradskog odbora SPS Saša Gligorić razumije frustraciju Borana Bosančića, predsjednika Gradskog odbora DЕMOS-a u Banjaluci, ali, kako ponavlja, jedino što građani mogu da mjere jesu rezultati, jasan program i planovi.
“Građane Banjaluke zanimaju rezultati, a ne lične frustracije i prepirke. Vi nažalost, na pretek imate samo ovog drugog“, poručuje Gligorić.
Kako navodi, kadrovi DЕMOS-a su podbacili u svakom zadatku koji su imali na čelu javnog preduzeća DЕP-OT, ali i drugih preduzeća.
„Ponavljam, niko od nas nije srastao za fotelju. DЕP-OT je značajno javno preduzeće ne samo za Banjaluku, već i za Gradišku, Laktaše, Prnjavor, Čelinac, Kotor Varos, Kneževo i Srbac, opštine u kojima SPS ima i tek će, mnogo toga da ponudi. Funkcija bivšeg direktora ovog javnog preduzeća je okončana za Željka Savića, a DЕMOS pozivamo da van fotelja traže greške u radu u jer je to jedino dostojanstveno, kako lično, tako i profesionalno“, istakao je Gligorić.
Bosančić je ranije poručio Gligoriću, da ukoliko su kadrovi SPS tako stručni kao što Gligorić kaže, predlaže da na Trgu Krajine javno organizuju izložbu diploma SPS i DЕMOS, počev od predsjednika stranaka, gradskih odbora, pa onda svih dalje.
“Neka narod sam kaže ko je stručniji”, poručio je Bosančić.
Banjaluka
ŠUKALO TRAŽI ODGOVORE: “Da li je droga sa snimka ZAVRŠAVALA NA ŽURKAMA u multimedijalnoj sali SNSD-a?”
Nakon što se pojavio snimak koji dokazuje da je čovjek koji je godinama organizovao žurke za mlade, imao dodira sa ljudima iz kriminalnog miljea i pristup narkoticima, postavlja se pitanje šta se stvarno dešavalo u Multimedijalnoj sali SNSD u Banjaluci i da li je bilo ikakvog nadzora?
Upitala je ovo član Predsjedništva Pokreta Sigurna Srpska, Milada Šukalo, nakon što je javnost zemlje, ali i regiona ostala zaprepaštena snimkom u kojem direktor UKC-a i predsjednik GrO SNSD Banjaluka, Vlado Đajić, u prostorijama gdje ljudi treba da se liječe razmjenjuje veće količine narkotika.
– Od mnogo pitanja koja se postavljaju, dva su najvažnija. Prvo je zašto Vladu Đajića poslije snimka jutros umjesto ostavki sa funkcija nije sačekala policija sa nalogom za hapšenje? Drugo, koje je možda i najvažnije, je da li je droga koja se nalazi na snimku dijeljena na žurkama koje je Vlado Đajić organizovao za našu omladinu u Multimedijalnoj sali SNSD-a? – upitala je Šukalo.
Ona je i ranije pozivala na odgovornost i ukazivala na moguće zloupotrebe djece na ovakvim zabavama.
– Godinama upozoravamo na suludu politiku Vlade Đajića u Banjaluci i njegov loš uticaj na omladinu kojoj je pod krinkom lake zabave možda servirao i druge nedozvoljene supstance. Scene kao u serijama o latinoameričkim kartelima, koje smo jutros vidjeli na snimku sa UKC-a, zadnja su šansa da kažemo da je dosta – navodi ona.
Dodaje da “predati našu mladost monstrumima koji se kriju iza mantila ili političke funkcije znači osuditi ovu zemlju na propast.”
Banjaluka
STANIVUKOVIĆ: Centralno spomen-obilježje biće osveštano 9. januara
U toku je testiranje osvjetljenja na ovom monumentalnom zdanju, rekao je Stanivuković.
Centralno spomen-obilježje poginulim borcima Odbrambeno – otadžbinskog rata prvi put zasijalo je sinoć.
-U toku je testiranje osvjetljenja na ovom monumentalnom zdanju koje gradimo u čast preko 24.000 heroja koji su svoj život utkali u temelje Republike Srpske – poručio je gradonačelnik Draško Stanivuković.
Kako je kazao – radovi se privode kraju.
-Radovi ulaze u završnu fazu i, ako Bog da, 9. januara 2026. godine otvorićemo i osveštati ovo zdanje – na najveći praznik naše Republike – zaključio je gradonačelnik.
Banjaluka
DRŽAVNI PRAZNIK! Ko može da radi 21. novembra u Banjaluci?
Na dan praznika Republike u petak, 21. novembra, ne rade republički organi i organizacije, organi jedinice lokalne samouprave, preduzeća, ustanove i druge organizacije i lica koja profesionalno obavljaju uslužne i proizvodne djelatnosti.
Iz Gradske uprave su naveli da na dan republičkog praznika 21. novembra, u Banjaluci mogu da rade samo sljedeći subjekti:
– u vremenu od nula do 24 časa pravna i fizička lica koja obavljaju djelatnost proizvodnje hljeba, peciva, svježe tjestenine i kolača i prodaje istih;
– trgovinski objekti tipa “dragstor”;
– trgovinski objekti u autobuskoj i željezničkoj stanici i na benzinskim pumpnim stanicama;
– u vremenu od osam do 21 čas trgovine na malo pogrebnom opremom.
-
Politika9 sati agoDOKTOR CRTA UHVAĆEN SA KESOM KOKAINA! Kome je Đajić kopao jamu u koju je sam upao (VIDEO)
-
Politika8 sati agoDODIK ĐAJIĆA RAZRIJEŠIO SVIH FUNKCIJA! Spletke mu konačno “DOŠLE GLAVE” (FOTO, VIDEO)
-
Politika2 dana ago(NE)SPOSOBNI MINISTAR! Dok je Karan vodio MUP RS presuđeni PEDOFILI POBJEGLI policiji pred nosom!
-
Hronika2 dana agoBRUTALNOM UBISTVU PRETHODILE PRIJETNJE! Djevojka bježala od ubice, on utrčao za njom u toalet hotela i ubio je
-
Društvo2 dana agoNOVI UDAR NA GRAĐANE! ERS traži poskupljenje struje za 20 odsto
-
Hronika7 sati agoKO JE NENAD RADINKOVIĆ, koji je na snimku sa Vladom Đajićem?
-
Društvo2 dana agoNESREĆA MOGLA ZAVRŠITI TRAGIČNO! Policajac spasio život Danijelu (15) iz Prijedora, SEKUNDE SU BILE U PITANJU
-
Politika5 sati agoSTANIVUKOVIĆ RAZOTKRIO ĐAJIĆA! “Planirali su da meni ili Nebojši Driniću podmetnu “PAKET”
