Connect with us

Uncategorized

SJAJNA ZABAVA! Danas u Banjaluci spektakularno otvaranje manifestacije!

Banjalučko proljeće stiže u naš grad i sa sobom donosi mnoštvo zanimljivih dešavanja za sve generacije.

Ovogodišnja započeće tradicionalnim proljećnim druženjem uz muziku, ples i sjajnu zabavu, koja vas danaa, 12. aprila očekuje u srcu našeg grada.

Već od 11.00 časova pridružite se proljećnoj zabavi u „Parkiću“ i ispred Gradske uprave uz grupu „Baba Djex Tribe“ i Dječiji hor “Vrapčići”.

Nakon proljećnog defilea koji će krenuti ispred Gradske uprave, program će biti nastavljen u Parku knjige gdje vas od 12.00 časova očekuje sjajna atmosfera uz nastupe di-džejeva i plesnih animatora.

Nakon velikog otvaranja priređenog u čast proljeća naše sugrađane i sve posjetioce očekuje prava proljećna bajka uz bogat program koji će trajati sve do polovine juna.

Podsjećamo, sjajni koncerti, vaskršnje aktivnosti, obilježavanje Dana grada, Festival uličnih zabavljača „TrotoArt“ samo su neki od događaja koji će zasigurno donijeti fenomenalnu atmosferu u grad na Vrbasu i zato ne propustite priliku da budete dio jedinstvene proljećne priče.

Uncategorized

STANIVUKOVIĆ REAGOVAO NA NAPAD: „Borenović je dobro, očekujem brzu reakciju policije“

Predsjednik PDP-a Draško Stanivuković oglasio se sinoć povodom napada na svog prijatelja i stranačkog kolegu, poslanika Branislava Borenovića.

„Razgovarao sam sa mojim prijateljem i poslanikom, Branislavom Borenovićem koji je večeras napadnut. Raduje me činjenica da je dobro i da nije zadobio povrede“, poručio je Stanivuković.

On je dodao da je policija blagovremeno reagovala i izašla na lice mjesta, te izrazio uvjerenje da će slučaj uskoro biti riješen.

„Vjerujem da će ovaj slučaj rasvijetliti u najkraćem roku, te da će napadači biti pronađeni i procesuirani“, zaključio je lider PDP-a.

Nastavi čitati

Uncategorized

Prijevremeni izbori za predsjednika Srpske KOŠTAĆE 6,4 MILIONA KM

Irena Hadžiabdić, predsjednik Centralne izborne komisije BiH, nakon odluke o raspisivanju prijevremenih izbora za predsjednika Republike Srpske rekla je da će izbori koštati 6.490.000 KM.

– Ova sredstva su bazirana na procjeni u odnosu na ranije izbore. Mi tek možemo krenuti s aktivnostima kada se obezbijedne sredstva – rekla je Hadžiabdićeva dodajući da se sredstva za izbore moraju osigurati u roku od 15 dana, a ako nema budžeta da se osiguravaju iz akumuliranih sredstava iz budžetske rezerve.

Ona je rekla da stranke koje su bile na izborima 2022. godine mogu istaknuti kandidate bez potpisa podrške te da će taksa za stranke iznositi 18.000 KM, a nezavisne kandidate 9.000 KM.

– Predizborna kampanja će trajati 15 dana. Danas smo usvojili odluku o zaključivanju centralnog izbornog spiska, upisano je 1.266.422 birača – rekla je Hadžiabdićeva.

Dodala je i da će CIK birati predsjednike i zamjenike predsjednika biračkih odbora te da stranke koje imaju mandat u Narodnoj skupštini Republike Srpske mogu predložiti članove biračkog odbora.

Odgovarajući na pitanje da li očekuje da opštinske izborne komisije na određen način opstruišu proces izbora s obzirom na zaključke Narodne skupštine Republike Srpske, Hadžiabdćeva je rekla da su i 2024. godine bile najavljane opstrukcije ali da se to nije reflektovalo na CIK te da vjeruje da neće ni sada.

– Trenutno nemamo nikakve probleme sa administracijom na terenu. Zaključcima NSRS se ne bavimo – rekla je Hadžiabdićeva.

Ona je rekla i da je Miloradu Dodiku mandat predsjednika prestao pravosnažnom presudom te da CIK to samo deklarativno utvrđuje.

Nastavi čitati

Uncategorized

DODIK: Referendum je “OZBILJNO ZAGRIJAVANJE”

Milorad Dodik, kojem je CIK BiH oduzela mandat predsjednika Republike Srpske, poručio je da predstojeći referendum u Republici Srpskoj ne govori eksplicitno o nezavisnosti, ali će biti “ozbiljno zagrijavanje”.

“Republika Srpska će se pozicionirati u skladu sa našim pravom na samoopredjeljenje”, rekao je Dodik.

Dodik je poručio da Republika Srpska nema namjeru da odustane, te ukazao da muslimani hoće da ga eliminišu iz politike, ne shvatajući da tako samo još više jačaju Srbe.

“Opasan sam svjedok za mnoge. Ja sam neplanirani događaj zato što sam uspio da sačuvam Republiku Srpsku 30 godina. Zato su nervozni”, izjavio je Dodik za “Politiku” koji će u cijelosti biti objavljen u broju od petka, 28. avgust, prenosi Srna.

Kada je riječ o Kristijanu Šmitu Dodik je rekao da je odmah shvatio ko je Šmit, čim je počeo da “galami i viče kao Hitler po kafanama”.

Govoreći o odnosima sa SAD, Dodik je naveo da je dva sata razgovarao sa specijalnim izaslanikom američkog predsjednika Ričardom Grenelom kako da saradnja sa novom administracijom SAD bude što bolja.

“BiH je iluzija koju su gradili Trampovi protivnici, ta poruka mora doći do predsjednika Amerike”, istakao je Dodik.

Govoreći o političkoj saradnji sa Izraelom i Jevrejima, Dodik je napomenuo da to nije stvar nekog refleksa.

“Kada je BiH sticajem okolnosti bila član proširenog Savjeta bezbjednosti, nisam dozvolio da prizna Palestinu kao državu. To je bio presudan glas u Savjetu bezbjednosti, a ja sam sve vrijeme bio sa Izraelom”, rekao je Dodik.

Nastavi čitati

Aktuelno