Banjaluka
SPORTSKI VIKEND U BANJALUCI I gradonačelnik Stanivuković trči maraton

Gradonačelnik je učesnik gotovo svih maraton u gradu, ali i šire.
Pod sloganom „Budi heroj Banje Luke“, ovogodišnja trka u sklopu drugog po redu „Banja Luka maratona“,, na kojoj učestvuju trkači iz 25 zemalja svijeta, krenuka je sa Trga Krajine, dok je cilj postavljen na tvrđavi Kastel.
Tradicionalno, gradonačelnik Draško Stanivuković učestvovao je u polumaratonskoj trci, te je poručio da je lijepo vidjeti toliki broj učesnika na ulicama našeg grada.
-Lijepo je što je sport na ulicama, u centru naše Banje Luke. Banja Luka je grad sporta. U ovom trenutku, na Gradskom olimpijskom bazenu se održava tradicionalni Međunarodni vaterpolo kup, prije nekoliko dana imali smo i bokserski spektakl. Danas, na ulicama našeg grada imamo nekolio trka, u skklopu kojih učestvuju trkači iz 25 zemalja. To je dragocjeno za sve nas – poručio je gradonačelnik.
Iskoristio je priliku da svim učesnicima poželi sreću, jer trčati 42 kilometra u sklopu maratonske trke je zaista velika stvar.
-Ima jedna poslovica koja kaže da ukoliko hoćeš da budeš zdrav, trči. Ukoliko želiš da budeš snažan -trči. Ako hoćeš da budeš pametan – trči. Čovjek sebe na taj način okrijepi i osnaži. Drago mi je da je mnogo naših sugrađana ovdje, ali i mnoštvo drugih trkača iz zemalja svijeta, poput Rumunije, Engleske i slično. Svima želim puno sreće, svi trkači su heroji – zaključio je gradonačelnik.
Organizator je „Trkački rekreativni klub Banja Luka“, a Grad Banja Luka podržao je organizaciju ovog događaja.
Banjaluka
“OKUPLJENI SMO OKO VJERE ISTORIJE I ZAJEDNIŠTVA”: Drinić i Savanović na obilježavanju slave najstarije crkve Eparhije banjalučke

Generalni sekretar PDP Nebojša Drinić, zajedno sa članom Predsjedništva PDP Zoranom Savanovićem, prisustvovao je obilježavanju slave crkve Uspenja Presvete Bogorodice, najstarije zidane crkve Eparhije banjalučke, koja se nalazi na vrhu Klisina u Stričićima, rodnom selu Petra Kočića.
– Upravo ovdje, ispred hrama osvećenog 1903. godine, svoj prvi politički govor održao je Petar Kočić, narodni tribun i borac za slobodu. Danas, više od vijeka kasnije, na istom mjestu okupljeni smo oko vjere, istorije i zajedništva – naglasio je Drinić.
Ističe da je crkva oduvijek čuvala naš identitet, sabirala nas u najvažnijim trenucima i vodila kroz vrijeme.
– Ponosan sam što sam dio naroda koji ne zaboravlja svoje korijene. Ponosan sam što, kao predstavnik grada Banjaluke, mogu da pomognem i pomažem Srpskoj pravoslavnoj crkvi i zajednici kojoj pripadam. Neka je srećan i blagosloven praznik – poručio je Drinić.
Banjaluka
„POTRBNE SU REDOVNE SJEDNICE“: Savić-Banjac traži raspravu o važnim temama za građane

Na redovnoj sjednici Kolegijuma razgovarali smo o svim aktuelnim temama i projektima koji su u toku, sa posebnim naglaskom na dinamiku rada Skupštine grada. Održana je i sjednica Skupštine na kojoj je, nažalost, usvojen samo dnevni red, dok ključne tačke koje se tiču naših sugrađana nisu bile razmatrane. Smatramo da bi bilo mnogo korisnije i za načelnike odjeljenja i za gradsku administraciju kada bi se sjednice Skupštine sazivale redovnije, a na njima otvarala rasprava o svim važnim pitanjima.
Kazala je ovo gradski menadžer Mirna Savić – Banjac, koja je poručila da bi na taj način svi poslovi bili efikasnije obavljani.
-Na taj način omogućili bismo efikasnije donošenje odluka i kvalitetnije obavljanje poslova u korist građana. U suprotnom, osuđeni smo da trošimo dragocjeno vrijeme na formalnosti, umjesto da rješavamo suštinske probleme i potrebe Banjalučana – kazala je ona.
Dodala je i to kako su na Kolegijumu prošli kroz dinamiku svih projekata koji su trenutno u fazi realizacije, sa posebnim fokusom na održavanje, ali i otvaranje novih infrastrukturnih i društvenih sadržaja.
-Posebno ističemo izgradnju Centralnog spomen-obilježja, jednog od projekata na koji smo najponosniji, a čiji radovi napreduju odličnom dinamikom. Banjalučani će uskoro imati priliku da se uvjere u brojne realizovane projekte i rezultate rada gradske administracije, jer naš glavni cilj ostaje isti, bolji i ljepši grad za sve nas – zaključila je Savić- Banjac.
Banjaluka
DODIK PREKO UDŽBENIKA UČI DJECU POKORNOSTI: Najgrublja zloupotreba škole!

Ono što se ovih dana dešava u osnovnim školama širom Srpske prevazilazi svaku mjeru i zdrav razum. Naime, uz đačke knjige koje su obezbijeđene novcem građana, roditelji dobijaju naljepnice sa potpisom Milorada Dodika i uputstvo da ih zalijepe na svaki udžbenik, navodi ovlašteni potpisnik u Odjeljenju za brigu o porodici i demografiji Adriana Basara.
Dakle, Dodik – koji se pretvorio u lošu kopiju Kim Džong Una – zamislio je da će osnovci, umjesto znanja, svakodnevno upijati njegov lik i potpis “velikog vođe”. Ovo nije ništa drugo do brutalna zloupotreba djece i obrazovanja u svrhu bolesnog političkog idolopoklonstva. Kada nema rezultata, nema ideja i nema budućnosti – ostaje samo kult ličnosti i najopasnija politička zloupotreba djece!
Grad Banjaluka, još od prve godine prvog mandata gradonačelnika Draška Stanivukovića, obezbjeđuje besplatne udžbenike za učenike od petog do devetog razreda, ali nikada Stanivuković nije tražio da se na knjige lijepe njegovo ime ili potpis. To rade samo oni koji u panici od političkog kraja pokušavaju da se predstave kao “spasioci” i “očevi nacije”.
Nedavno je jedna majka postavila pitanja nakon što je lično preuzela knjige za svoje dijete u OŠ „A. Šantić“:
Ko je izradio uputstvo o obaveznom lijepljenju Dodikovih naljepnica?
Na osnovu kojih zakona roditelji moraju da postupaju po njemu?
Zašto su roditelji potpisivali preuzimanje knjiga sa naljepnicama, uz davanje ličnih podataka djece?
Suština je jasna – niko Dodiku nije dao pravo da preko obrazovnog sistema, roditelja i djece vodi svoje političke predstave.
U normalnoj zemlji djeca trećeg razreda ne bi ni znala ko je Milorad Dodik, a kamoli da ih se prisiljava da svakodnevno gledaju njegov potpis na knjigama. Ovdje, međutim, svjedočimo tome da SNSD tri decenije gradi kult ličnosti i ponižava sve – i roditelje, i učitelje, i djecu.
Ovo je dokaz dokle je spremna da ide vlast u raspadanju – a i znak da vrlo dobro znaju da im se bliži politički kraj.
-
Politika2 dana ago
Skrivene nekretnine direktora „Šuma Srpske“! KAURIN NIJE PRIJAVIO IMOVINU vrijednu stotine hiljada maraka
-
Politika2 dana ago
Dodik obećava 140.000 KM za SVAKO DIJETE U SRPSKOJ, ekonomisti zatečeni: “OVO JE MATEMATIKA JEZDE I DAFINE”
-
Region3 dana ago
ATMOSFERA RATNOG STANJA u Hrvatskoj – OTKAZAN FESTIVAL
-
Politika3 dana ago
NOVI MANIFETLUK LUKE PETRIVIĆA! Građanima veći računi, on daje skoro MILION ZA REKLAMU
-
Politika2 dana ago
STANIVUKOVIĆ O REKONSTRUKCIJI VLADE SRPSKE: Nalazimo se u dubokoj krizi i svaka naša INSTITUCIONALNA SLABOST je naša KOLEKTIVNA SLABOST
-
Politika3 dana ago
KABINET NENADA STEVANDIĆA “Stav građana i naroda se ne može zabraniti”
-
Politika3 dana ago
NEKIM MINISTRIMA SE IZMIČE FOTELJA! Ko će se pojaviti na konsultacijama sa Minićem
-
Banjaluka2 dana ago
STANIVUKOVIĆ PORUČIO SNSD-U: Umjesto lešinarenja oko Spomen-obilježja, predložite mandataru povećanje boračkog dodatka