Connect with us

Banjaluka

SREĆA I OD NEBA VEĆA! Banjalučanka rodila ČETVORKE

Jedna Banjalučanka juče je na svijet donijela četiri bebe, a njen porođaj obavljen je u Sloveniji.
Kako je potvrđeno za “Nezavisne novine”, hrabra majka na svijet je juče donijela četiri dječaka, a sve bebe i majka su dobro.

“Budući da je situacija vrlo specifična i da je trudnoća ostvarena prirodnim putem, majka je trudnoću vodila u Ljubljani pod budnim okom tima ljekara. Na sreću sve je prošlo dobro i danas je porođena, a na svijet je donijela: Mateja, Marka, Luku i Jovana”, rekao je sagovornik “Nezavisnih novina“.

Dodaje da je ovaj mladi bračni par, prije dolaska ove velike prinove imao jednog dječaka Konstantina, te sada će njihov dom krasiti ukupno pet dječaka.

“Danas je Sveti Vasilije Veliki i na ovaj predivan dan velika sreća došla je u porodicu, ali i u Banjaluku koja je dobila četvorke”, dodaje sagovornik.

Roditeljima čestitamo, a bebama želimo zdravlje, sreću i bezbrižno djetinjstvo.

Banjaluka

MIRNA SAVIĆ–BANJAC: „SNSD preuzima ulogu institucija – odluke o Banjaluci ne mogu se donositi u stranačkim prostorijama“

Gradski menadžer Mirna Savić–Banjac poručila je da je neprihvatljivo da se važne odluke za Banju Luku donose u stranačkim prostorijama, umjesto u zvaničnim institucijama koje su za to nadležne.

Ona je istakla da Gradska uprava juče do 16.00 časova nije dobila poziv za održavanje sjednice Kolegijuma Skupštine Grada, te da je informaciju o zakazivanju sjednice dobila tek – preko privatnog medija.

– Gradski odbor SNSD-a preuzeo je ulogu svih institucija. Ako dobijemo zvaničan poziv (možda i od Gradskog odbora?), naša obaveza je da se odazovemo i radimo. Ali pokušaj da se politička organizacija predstavi važnijom od zvaničnih institucija zauvijek će ostati samo pokušaj – izjavila je Savić–Banjac.

Naglasila je da ovakva praksa nije uobičajena niti prihvatljiva:

– Ovo nije normalno i nije prihvatljivo. Nadam se da će i sam Gradski odbor pomenute partije to što prije shvatiti – zaključila je gradska menadžerka.

Nastavi čitati

Banjaluka

STANIVUKOVIĆ ČESTITAO SLAVU HILANDARU: “Neka ovaj sveti dan donese mir, snagu i blagoslov”

Gradonačelnik Banjaluke i predsjednik PSS-a i PDP-a, Draško Stanivuković uputio je čestitku povodom slave Svetе carske srpske lavre – manastira Hilandar, Vavedenja Presvete Bogorodice.

Stanivuković je poželio blagoslov i duhovnu snagu bratstvu Hilandara, uz poruku da ova svetinja ima neizmjerno mjesto u srcima vjernog naroda.

“Upućujem najiskrenije čestitke visokoprepodobnom arhimandritu Metodiju i cijelom bratstvu ove velike svetinje. Neka ovaj sveti dan donese mir, snagu i blagoslov svima koji Hilandar nose u srcu, a bratstvu ove carske lavre neka podari zdravlje i mudrost u službi koju obavljaju na dobrobit cijelog našeg naroda”, naveo je Stanivuković.

Čestitku je završio tradicionalnim riječima:

“Srećna slava i na mnogaја ljета!”

Nastavi čitati

Banjaluka

KREATIVNI VIKEND U “ZIMZOBALU”: Radionice za najmlađe i muzički nastupi

Za najmlađe u subotu i nedjelju od 11 do 13 časova biće održane kreativne radionice, a u nedjelju 7. decembra od 14 časova moći će da pogledaju pozorišnu predstavu „Veselo putovanje“.

U večernjim časovima od 19 do 22 časa u Parku „Petar Kočić“ prisutne će zabavljati domaći muzički bendovi.

Nastavi čitati

Aktuelno