Connect with us

Politika

STANIĆ “SIPA uredno radi u Srpskoj, zakoni koje su izglasali su PRAZNA POLITIČKA PREDSTAVA!”

Član Predsjedništva PDP i bivši direktor SIPA-e, Perica Stanić, komentarisao je današnju akciju SIPA-e koja je sprovedena širom Bosne i Hercegovine, uključujući i teritoriju Republike Srpske.

– Danas svjedočimo još jednoj u nizu akcija SIPA-e na teritoriji Republike Srpske. I to nije ništa novo. Novo je samo to što vlast SNSD-a i dalje pokušava zamajavati narod pričama o “suverenitetu” i “zakonskoj zabrani djelovanja državnih institucija”, a istovremeno njihovi ljudi iz MUP-a Republike Srpske uredno asistiraju tim istim akcijama – rekao je Stanić.

On ističe da se ovdje ne radi o suverenitetu, nego o čistoj političkoj dvoličnosti.

– Dodik svakim danom pokazuje da mu je sve, i zakon, i institucije, i narod, samo sredstvo za ličnu promociju. Dok javnosti prodaje priče o “otporu Sarajevu”, u praksi se ponaša potpuno drugačije. Niti poštuje zakone koje je sama Narodna skupština Republike Srpske donijela, niti ima stvarnu namjeru da ih sprovodi – naglasio je Stanić.

Podsjetio je da su upravo institucije Republike Srpske donijele zakone kojima se zabranjuje djelovanje Suda, Tužilaštva i SIPA-e BiH na teritoriji Srpske, ali da ti zakoni ostaju mrtvo slovo na papiru.

– Znači li to da priznaju Sud i Tužilaštvo BiH? Ako su ti zakoni koje je NSRS izglasala ozbiljni i legitimni, zašto se ne provode? Zašto institucije Republike Srpske učestvuju u njihovom kršenju? Zato što su ti zakoni bili prazna politička predstava za podizanje tenzija i prikrivanje stvarnih problema s kojima se narod suočava, od siromaštva do masovnog odlaska mladih – izjavio je Stanić.

Na kraju je jasno poručio da država ne može istovremeno biti i pravna i propagandna.

– Kao bivši direktor SIPA-e, jasno kažem: ili smo pravna država ili smo Dodikov marketing servis. SNSD je zarobio institucije, a sada pokušava zarobiti i zdrav razum – zaključio je Stanić.

Politika

OC “JAHORINA” SULUDI PROJEKAT, ali i ogroman izvor kapitala

“Biće da je nejaki Radovan pometen sa mjesta predsjednika Vlade Republike Srpske između ostalog i zbog toga što nije htio da prati ovaj za Republiku Srpsku suludi projekat, a za pojedince ograman izvor kapitala.”

Rekao je to visoki funkcioner SDS-a Marinko Božović komentarišući stanje u kojem se nalazi OC “Jahorina” i to što je Vlada Srpske donijela odluku da preuzme dug OC „Jahorina“ od 145 miliona KM.

“23.12.2024. godine u TV emisiji Drugi ugao sam najavio da OC Jahorina neće moći da servisira obaveze po podignutim kreditima za koje je garanciju dala Vlada Republike Srpske. Biće da je nejaki Radovan pometen sa mjesta predsjednika Vlade Republike Srpske između ostalog i zbog toga što nije htio da prati ovaj za Republiku Srpsku suludi projekat, a za pojedince ograman izvor kapitala”, naveo je Božović na društvenoj mreži X.

On je zatim rekao koji će biti naredni korak.

“Naredni korak je ovladavanje većinskim dijelom kapitala društva, zatim formiranje akcionarskog društva zatvorenog tipa koje će ostvarivati gubitke i na kraju prodaja privatnom partneru. Možda je vrijeme za novi TV duel?”, rekao je Božović.

– Zna li se kada se otvara zimska sezona na Jahorini i Igrištima?, upitao je on.

Nastavi čitati

Politika

BODIROGA “Ana Trišić Babić javno je izjavila da podržava NATO”

Rekao je to šef Kluba poslanika SDS-a u NS Republike Srpske tokom rasprave na posebnoj sjednici skupštine.

“Ana Trišić Babić javno je izjavila da podržava NATO i vi sad morate da je podržite i da glasate za nju. Šta je sa zaključkom koji smo usvojili da smo neutralni? Šta je sa BRIKS-om? Hoće li Trišić – Babić u Rusiji reći da je NATO lobista? Meni je vas žao, vi niste slobodni ljudi”, rekao je Bodiroga obraćajući se skupštinskoj većini.

Zbog toga, rekao je Bodiroga, mi nećemo ništa sa vama, jer vaša politika ruši Republiku Srpsku.

“Put kojim nas vi vodite je put u propast srpske nacije. Da li je vrijedno slijediti taj put?”, pitao Bodiroga i poručio:

“Vi vodite politiku koja cijeni samo debljinu novčanika, to je kratkoročna politika. Što prije odete sa vlasti, prije će svanuti srpskom narodu!”

Nastavi čitati

Politika

POČELA PRIMJENA AMERIČKOG PLANA! Dodik sve da vrati u prvobitno stanje

Današnjom sjednicom NS Republike Srpske na kojoj će se imenovati v.d. predsjednik Republike Srpske i povući zaključci kojima je Milorad Dodik prijetio ustavnom poretku BiH – ušlo se u poodmaklu u fazu američkog plana za ‘deeskalaciju’ situacije u BiH. Naime, kako smo već objavljivali, Dodik je preko svojih dobro plaćenih lobista htio potpuno da preokrene američki pristup BiH, nadajući se da će Trampova administracija imati više sluha za njegove probleme.

Ali, doživio je diplomatski fijasko.

Iz SAD su jasno poručili da se on mora povući iz političkog života kao i nulirati sve ono što je uradio u posljednjem periodu, čime je ugrozio ustavno-pravni poredak BiH.

S obzirom na sve ono što se dešava posljednjih dana – plan koji su iz Trampove administracije predstavili Dodiku – je prihvaćen i uveliko je u toku. Izvori iz vrha SNSD-a tvrde, a to se poklapa i sa drugim saznanjima koja smo dobili iz diplomatskih krugova, da je Dodiku rečeno da prvo mora prihvatiti odluke Suda BiH i CIK-a te pustiti SNSD da izađe na prijevremene izbore.

Ta faza je podrazumijevala i to da SAD ublaže sankcije nekim ljudima iz njegovog kruga, kako bi se vidjelo da postoji ‘dobra volja’.

Druga faza je bila da Dodik imenuje v.d. predsjednika Republik Srpske i Amerikanci su navodno sugerirsali da to bude Željka Cvijanović koja bi trebalo da preuzme i SNSD.

Međutim, Dodik nema povjerenja u nju, pa je ipak u zadnji čas odlučio da v.d. predsjednice bude Ana Trišić-Babić.

Paralelno s tim Dodik povlači sve zaključke kojima je negirao pravosudne organe BiH ali i druge institucije.

U istom danu – SAD ublažava sankcije za još jedan krug Dodikovih ljudi.

U sljedećim fazama Dodik bi trebalo da prepusti i SNSD i faktički napustiti politički život BiH, pa vjerovatno očekuje i da će SAD ukinuti sankcije koje mu zagorčavaju život. I njemu i njegovoj porodici.

Naravno, galama koju Dodik sad diže čista je dramaturgija kako bi se zamaskirala bijela zastava koju je podigao.

U priču o njegovoj borbi za nezavisnu Republiku Srpsku ne vjeruje više niko, pa ni on sam. Posebno što će mu sve to biti teško izvodivo iz političke penzije…

(Raport)

Nastavi čitati

Aktuelno