Banjaluka
Stigla pohvala iz Srbije! “STANIVUKOVIĆ JE JEDINI POLITIČAR na BALKANU koji RAZUMIJE značenje i uticaj društvenih mreža” (FOTO, VIDEO)
Trend društvenih mreža koji posljednjih godina pokušavaju da prihvate političari regiona, mahom bez suštinskog razumijevanja istih, nastavlja se nesmanjenim intenzitetom. Posljednji u nizu je predsjednik Aleksandar Vučić koji je otvorio nalog na društvenoj mreži Tik Tok, mreže koja je uglavnom namijenjena mlađoj populaciji.
@jasamaleksandar Ovo je moj pokušaj priprema za doček velikog broja gostiju iz inostranstva za sutrašnji vinski sajam. Ova priprema neće doprineti mojoj fizičkoj kondiciji i izgledu, ali sam srećan, svakako. #jasamaleksandar #WineVisionByOpenBalkan #srbija #WineVision #SerbianVines 🇷🇸 #tiktok ♬ original sound – Ja sam Aleksandar
Ipak samo nekoliko dana kasnije javio se i bivši predsjednik Srbije Boris Tadić koji je rekao kako je on ozbiljan čovjek i profesor i da na mrežama ne treba da se postavljaju snimci na kojima neko peče palačinke.
Vrlo brzo Tadića je demantovao Istok Pavlović, jedan od najuticajnijih blogera u Srbiji, inače internet preduzetnik i profesor na predmetu Internet marketing na Fakultetu za medije i komunikacije.
-Gospodine Tadiću niste razumjeli TiK Tok ni društvene mreže. Društvene mreže služe upravo tome da pečete palačinke na njima, rekao je Pavlović.
View this post on Instagram
Kada je riječ o političarima Srpske jedini koji je istinski razumio značaj i moć društvenih mreža je gradonačelnik Banjaluke i prvi potpredsjednik PDP-a, Draško Stanivuković, koji svoje naloge koristi upravo onako kako i treba. Kada je riječ o Tik Toku, Stanivuković odlično razumije kome je ova mreža namijenjena i na koji način treba da uradi video klipove koji će biti gledani. Veliki broj pratilaca i na ostalim mrežama govori u prilog tome da Stanivuković odlično barata i Fejsbukom i Instagramom i društvenom mrežom X.
@stanivukovicdrasko Поставили смо фотеље удобније од оних директорских.😀 #draskostanivukovic #stanivukovicdrasko #republikasrpska #републикасрпска #бањалука #gradonacelnik #banjaluka #TikTok #like #viral #follow #topvideo #totrending #topvideoonTikTok #toptrendiingvideo #fyp ♬ original sound – Драшко Станивуковић
Ostali političari Srpske prave kardinalne greške, koje ne samo da im ne donose popularnost nego je i umanjuju. Objave su redovno praćene fotografijom vlasnika naloga, bilo da je riječ o izjavljivanju saučešća ili čestitkama, kao i komentarima na aktuelnu situaciju.
Nedavno je gradonačelnica Sarajeva Benjamina Karić na svom X nalogu objavila komentar o sukobu Izraela i Palestine, praćen njenom uređenom fotografijom. Neki od korsnika ove društvene mreže ocijenili su ovaj postupak neprimjerenim. Jer Karić tu ni u kom slučaju, nije vijest. Ipak ona nije jedina, to zaista rade i svi ostali iako treba imati u vidu da većina političara ne upravlja direktno profilima na mrežama, nego su to njihovi saradnici, press službe, možda i marketinški eksperti.
Za mene je licemjerno osuditi samo napad Hamasa na Izrael, a pritom ne osuditi sve što se dešavalo prije i nakon toga.
Osuđujem svaki napad, svaki teroristički čin, svako ubistvo nedužnih. Osuđujem ubijanje nedužnih civila, među kojima su djeca, žene, nemoćni, stari..
Vrlo me… pic.twitter.com/s5ujX3C5ai
— Benjamina Karić (@BenjaminaKaric) October 10, 2023
Dok brojni političari iz Srpske, BiH i regiona vode ljutu borbu sami sa sobom kako smisliti objave za društvene mreže, Stanivukoviću to na svim platformama odlično polazi za rukom.
Banjaluka
STANIVUKOVIĆ “Borci su bili i ostaju jedan od NAJVAŽNIJIH PRIORITETA Grada Banjaluka”
Pitanje boračke populacije za nas je i ostaje jedan od najvažnijih prioriteta, izjavio je danas gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković nakon sastanka sa Radanom Ostojićem, predsjednikom Boračke organizacije Republike Srpske, i njegovim saradnicima.
Tokom sastanka razgovarano je o realizaciji novčane podrške u iznosu od 20.000 KM, koja će biti uplaćena fondaciji “Pomoć”. Ovaj iznos namijenjen je borcima za podršku u sudskim procesima, troškovima liječenja, kao i za nesmetan rad Boračke organizacije.
Bilo je riječi i o formiranju organizacionog odbora za otkrivanje Centralnog spomen-obilježja, čiju izgradnju narod Republike Srpske čeka više od 30 godina.
„Ostajemo posvećeni tome da svaki borac bude uvažen, zaštićen i podržan, onako kako to zaslužuje. Naš dug prema njima nije i nikada neće biti zaboravljen“, poručio je Stanivuković.
Banjaluka
VEDRANA PROLE: “Odluka Ustavnog suda RS teret je za male preduzetnike – nećemo odustati od borbe”
Savjetnica za pravne poslove Grada Banjaluka, Vedrana Prole, poručila je da je Ustavni sud Republike Srpske odbio inicijativu Grada za ocjenu ustavnosti Zakona o porezu na dohodak, kao i njegovih izmjena i dopuna, što će – kako ističe – nastaviti da stvara negativne posljedice po male preduzetnike.
Kako je naglasila, gradski predstavnici su više puta ukazivali na to da su sporne odredbe kojima se propisuju uslovi za sticanje statusa malog preduzetnika, kao i limit godišnjeg poreza – neustavne.
– Mi smo ranije ukazivali da su odredbe kojima se propisuju uslovi za status malog preduzetnika i limit na godišnji porez neustavne, kao i odredbe kojima se uređuju samostalna zanimanja. Ipak, Ustavni sud je smatrao da se radi o pitanju celishodnosti, a ne o zakonitosti, te da to nije u njihovoj nadležnosti. Za nas je takav stav neprihvatljiv i nećemo odustati od ove borbe – istakla je Prole.
Podsjetila je i da Grad Banjaluka mjesecima upozorava da je povećanje poreza sa 600 KM na 1.200 KM ekonomski pogubno za male preduzetnike.
– Pokušali smo na sve načine da stimulišemo one koji žele da pokrenu sopstveni posao, kroz niz rekordnih subvencija koje smo obezbijedili kao gradska administracija. Ali kada imate ovako visoke namete, a tek počinjete da stajete na noge, gotovo je nemoguće ostvariti planove, čak i uz podršku. U prilog tome govori i podatak da je od početka godine odjavljeno čak 835 preduzetničkih radnji, što predstavlja ozbiljan udar na privredu cijele Republike Srpske – naglasila je Prole.
Istakla je i da gradska administracija neće odustati od borbe za male preduzetnike.
– To smo više puta i dokazali. Nastavljamo da se borimo za sve koji žele da rade, stvaraju i razvijaju svoj posao – poručila je Prole.
Banjaluka
U Banjaluci počeo “TURNIR PRIJATELJSTVA U16”
Utakmicom između U 16 selekcija Republike Srpske i Rusije u banjalučkoj dvorani “Borik” počeo je “Turnira prijateljstva U16”. Slavila je selekcija “zbornaje” sa 95:67. Održana je i svečana ceremonija otvaranja turnira.
Raspored utakmica: srijeda Banjaluka: Rusija (U16) – Srbija (U15) (17 časova), Republika Srpska (U16) – Srbija (U16), četvrtak Laktaši: Republika Srpska (U16) – Srbija (U15) (12.30), Srbija (U16) – Rusija (U16) 14.30.
Ulaz na sve mečeve je besplatan.
-
Svijet1 dan agoPITANJE KOJE MUČI MNOGE! Zašto je Rusija prodala Aljasku Americi
-
Svijet1 dan agoVlada Bugarske povukla nacrt budžeta NAKON MASOVNIH DEMONSTRACIJA
-
Banjaluka1 dan agoU Banjaluci počeo “TURNIR PRIJATELJSTVA U16”
-
Banjaluka1 dan agoGIDEON GRAJF ODRŽAO PREDAVANJE o Holokaustu i genocidu u NDH studentima Banjaluke
-
Zanimljivosti1 dan agoSTIŽU VELIKE NOVOSTI! Meta zaustavlja krađu Rilsa
-
Svijet1 dan agoNEMA VIŠE ŠALE “Ako Evropa počne rat, Rusija je SPREMNA NA TO ODMAH”
-
Region2 dana agoNakon skandiranja u Sarajevu, Vučić poručio: “NE DA MI NE SMETA, VEĆ MI I IMPONUJE!”
-
Svijet14 sati agoRubio otkrio spornu tačku Trampovog mirovnog plana: PODRUČJE ŠIROKO 30 DO 50 KILOMETARA
