Connect with us

Region

STRAŠNA TRAGEDIJA NA MORU! Dječak ispao iz čamca, ISJEKAO GA PROPELER ČAMCA

Trogodišnji dječak tragično je stradao u nedjelju kada ga je isjekao propeler čamca iz kojeg je ispao.
Valter Grir bio je sa roditeljima na odmoru u Juti i u nedjelju u poslijepodnevnim časovima krenuli su u vožnju čamcem. Mališan je sve vrijeme nosio pojas za spasavanje, ali je u trenutku nepažnje dječak upao u vodu i odmah ga je dokačio propeler.

Porodica je u šoku zbog tragedije koja ih je zadesila.

“Valter je bio naša radost. Obožavao je Spajdermena, vozove, kamione i svoje crvene čizmice. Bili smo blagosloveni što je bio naš”, navodi se u saopštenju porodice stradalog dječaka, prenosi Mirror.

Vlasti u Juti su saopštile da je u nedjelju oko 17 časova stradao trogodišnjak iz Solt Lejk Sitija, koji je bio sa članovima porodice u čamcu.

“Nakon što je dijete ispalo iz čamca, dokačio ga je propeler. Spasioci su odmah krenuli i izvukli dijete iz vode, ali dječak je već bio mrtav”, naveli su zvaničnici.

Kako se dodaje, u toku je istraga, kako bi se utvrdilo kako je tačno došlo do tragedije.

Region

MILANOVIĆ SARKASTIČAN “Dok nam stigne oružje PROĆI ĆE DVA RATA”

Hrvatski predsjednik Zoran Milanović komentarisao je danas nabavku naoružanja od Francuske i Njemačke, istakavši da nema ništa protiv, upozorivši da će to naoružanje Hrvatskoj biti na raspolaganju za pet godina, do kada bi se, kako je rekao, mogla završiti čak dva svjetska rata.

“Nisam protiv nijedne transakcije, sve što hrvatska vojska dobije više nego što ima sada je dobro. Cena i faktori koji se u to upliću je druga stvar”, izjavio je Milanović.

Ipak, upozorio je na dugi rok isporuke i proizvodne kapacitete na Zapadu.

“Kupovina za masne pare doći će u Hrvatsku i biti na raspolaganju hrvatskoj vojsci za pet godina do tada se mogu završiti dva svjetska rata. A zašto je to tako? Niko nije u stanju proizvesti tu količinu za tu cenu u zapadnom svijetu”, zaključio je Milanović.

Hrvatski premijer Andrej Plenković predvodi delegaciju Vlade u posjeti Parizu tokom koje će biti potpisan ugovor o kupovini 18 samohodnih francuskih haubica Cezar.

U srijedu delegacija Hrvatske predvođena Plenkovićem putuje u Berlin, gdje će biti potpisan ugovor o kupovini 44 njemačka tenka Leopard.

Nastavi čitati

Region

MACUT TVRDI DA JE ENERGETSA SITUACIJA STABILNA! Do januara razrešenje dešavanja sa NIS-om

Predsjednik Vlade Srbije Đuro Macut rekao je da je energetska situacija trenutno potpuno stabilna i da do januara očekuje razrešenje situacije sa Naftnom industrijom Srbije (NIS).

Macut je istakao da nestašice neće biti.

“Trenutno je situacija u zemlji potpuno stabilna, imamo kontrolisanu situaciju, nećemo imati nestašica, a život u Srbiji je potpuno normalan”, istakao je premijer za RTS. Srna

Nastavi čitati

Region

ZARADIO 25.000 EVRA Kolumbijac na području Splita organizovao pružanje seksualnih usluga

Opštinsko državno tužilaštvo u Splitu podiglo je optužnicu protiv četrdesetogodišnjaka Kolumbijca koji je na području Splitsko-dalmatinske županije organizovao pružanje seksualnih usluga uz novčanu naknadu, te tako ostvario protivpravnu imovinsku korist od najmanje 25.000 evra.Usluge su pružale četiri državljanke Kolumbije sa kojima je optuženi dogovarao raspodjelu zarade, prenose hrvatski mediji.

Prema navodima optužnice, podignute zbog krivičnog djela prostitucija, osumnjičeni je od juna do septembra organizovao pružanje seksualnih usluga. Tužilaštvo je u optužnici predložilo produženje istražnog zatvora zbog opasnosti da bi osumnjičeni mogao da ponovi krivično djelo ako bude pušten na slobodu.

Nastavi čitati

Aktuelno