Connect with us

Banjaluka

TEMA IZGRADNJA VRTIĆA: Održan sastanak predstavnika Grada i predstavnika kabineta predsjednika Republike Srpske

Predstavnici Grada, predvođeni šefom kabineta gradonačelnika Vladimirom Grujićem održali su danas sastanak sa predstavnicima kabineta predsjednika Republike Srpske, a tema sastanka je bila izgradnja novih vrtića na teritoriji grada.

Kako je istakao šef kabineta, Vladimir Grujić – sastanak je protekao u pozitivnom duhu, te sve raduje činjenica da će kabinet predsjednika Republike Srpske graditi vrtići po čitavoj Republici Srpskoj, te da izgradnju mjesta za boravak mališana počinju upravo u Banjoj Luci.

-Pozdravljamo inicijativu predsjednika Republike da širom Republike Srpske gradi objekte predškolskog vaspitanja i obrazovanja. Grad će uraditi sve što je potrebno da bi projekat izgradnje pet vrtića bio realizovan. Trajno smo opredjeljeni za što kvalitetnija rješenja za naše najmlađe sugrađane, a iskoristili smo priliku da ukažemo na problem nedostatka produženog boravka u nekoliko banjalučkih škola, gdje smo kao Grad takođe spremi da uradimo sve iz naše nadležnosti da bi i ovaj problem bio riješen – naveo je šef kabineta gradonačelnika, Vladimir Grujić.

Dodao je i to kako se nada da će zahvaljujući današnjem sastanku i ovo pitanje ući u fazu realizacije, te da u narednom periodu očekuju redovne sastanke, a sve u cilju izgradnje novih vrtića.

Naglasio je i to kako je na sastanku od Grada zatraženo da obezbijedi pet lokacija za izgradnju vrtića i to u mjesnim zajednicama Lazarevo, Obilićevo, Lauš, Starčevica i Kočićev vijenac.

Naime, plan je da se iz kabineta predsjednika Republike finansira projekat, kao i izgradnja objekata, te unutrašnje opremanje, dok je Grad zadužen za identifikaciju odgovarajućih gradskih parcela, pribavljanje svih potrebnih dozvola, kao i izgradnju prateće infrastrukture.

Banjaluka

“BANJALUČKA ZIMA”: U nedjelju poslijepodne izmjena u režimu saobraćaja u centru grada

Odjeljenje za saobraćaj i puteve obavještava da će u nedjelju, 30. novembra, biti obustavljen saobraćaj u vremenu od 17.30 časova do 20.30 satova, u Ulici kralja Petra I Karađorđevića, na dijelu od Aleje Svetog Save do Ulice Marije Bursać, zbog obilježavanja manifestacije “Banjalučka zima 2025/2026”.

“Za vrijeme trajanja obustave saobraćaja na linijama javnog prevoza putnika koje saobraćaju Ulicom kralja Petra I Karađorđevića, dio od Ulice Aleja Svetog Save do Bulevara cara Dušana, izvrši preusmjeravanje autobusa iz smjera sjevera iz Ulice Kralja Petra I Karađorđevića desno ulicama Vuka Karadžića, Ranka Šipke, lijevo na tranzit do kružnog toka, na Bulevar cara Dušana i dalje registrovanom trasom, a u suprotnom smjeru autobusi saobraćaju registrovanom trasom, odnosno ulicama Kninska, Vidovdanska i dalje postojećom trasom”, rekli su iz organizacije.

Za vrijeme trajanja obustave saobraćaja regulisanje i preusmjeravanje saobraćaja vršiće se na propisan način od strane pripadnika službenih lica MUP-a Republike Srpske.

Nastavi čitati

Banjaluka

STANIVUKOVIĆ RAZGOVARAO SA AMBASADOROM NJEMAČKE: „Banjaluka ostaje otvorena za partnerstva i konkretne projekte“

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković ugostio je danas u Gradskoj upravi ambasadora SR Njemačke u BiH, Nj.E. Alfreda Granasa.

-Danas sam održao sastanak sa ambasadorom SR Njemačke u BiH, Nj.E. Alfredom Granasom. Razgovarali smo o rezultatima vanrednih izbora, političkim prilikama u zemlji i pravcima daljeg jačanja saradnje između Banjaluke i njemačkih gradova – rekao je gradonačelnik.

Gradonačelnik je nakon sastanka istakao i to kako Banjaluka ostaje otvorena za partnerstva koja donose konkretne projekte, stabilnost i napredak našem gradu.

Nastavi čitati

Banjaluka

SAVIĆ-BANJAC UPOZORAVA: „Skupština Banjaluke mjesecima blokirana, građani trpe štetu – vrijeme je za hitnu reakciju“

Gradski menadžer Mirna Savić-Banjac pozvala je rukovodstvo Skupštine Grada da bez odlaganja zakaže novu sjednicu, podsjećajući da je Banjaluka ove godine imala svega tri redovna zasjedanja, a da je posljednje održano 23. juna.

– Pozivam skupštinsku većinu i novo rukovodstvo banjalučkog SNSD-a da pod hitno promijeni način rada. Pozivam ih da reaguju i pozovu aktuelnog predsjednika da radi svoj posao ili da imenuju novog predsjednika, jer Banjaluka i njeni građani ovo nisu zaslužili – poručila je Savić-Banjac.

Ističe da je Banjaluka na usvajanje budžeta za tekuću godinu čekala skoro šest mjeseci, dok Nacrt budžeta za 2026. godinu već mjesec dana stoji „u ladicama“ bez zakazane sjednice.

Savić-Banjac upozorava da se ovakvim postupanjem direktno nanosi šteta građanima i krši Zakon o lokalnoj samoupravi.

– Obraćali smo se i Ministarstvu uprave i lokalne samouprave, jer se sjednice u Banjaluci ne održavaju u zakonskom roku i za nas je zaista neprihvatljivo da skupštinsko rukovodstvo uredno prima visoke plate, iako ne dolaze na posao i apsolutno ništa ne rade – istakla je ona, te još jednom pozvala skupštinsku većinu i novo rukovodstvo SNSD-a, koji participira u gradskoj vlasti, da hitno reaguju.

Nastavi čitati

Aktuelno