










Boračka organizacija opštime Sokolac povodom skandaloznog ponašanja bivšeg predsjednika Boračke Organizacije opštine Sokolac oglasila se saopštenjem koje prenosimo u cjelini:
S obzirom na priče koje kruže i koje se provlače u javnosti u posljednje vrijeme, a u vezi sa radovima na Srpskom vojničkom spomen-groblju “Novi Zejtinlik“, Boračka Organizacija opštine Sokolac osjeća potrebu da se oglasi.
Ministarstvo rada i boračko-invalidske zaštite je 07.11.2024. godine, u svrhu sanacije i rekonstrukcije određenog broja grobnih mjesta na Srpskom vojničkom spomen-groblju „Novi Zejtinlik“, na račun Boračke organizacije uplatilo 100.000,00 KM. Tadašnji predsjednik Boračke Organizacije opštine Sokolac, gospodin Lj.E. je bez ičijeg znanja i odobrenja izabrao izvođača radova, odnosno firme „Željeznica D.O.O.“ i „Granit Željeznica“ iz Istočne Ilidže. Prethodnih godina, kada su se sprovodile aktivnosti sličnog tipa, Ministarstvo rada i boračko-invalidske zaštite je biralo ugovorni organ, koji je nakon toga, na osnovu javnog poziva, vršio izbor izvođača radova. .
S obzirom da je sve urađeno bez postupka javne nabavke i u suprotnosti sa zakonom o javnim nabavkama, smatramo da je ovde došlo do zloupotrebe položaja od strane bivšeg predsjednika Boračke organizacije Opštine Sokolac. Boračka organizacija nije i ne može biti ugovorni organ. Takođe, način na koji je postupio je u suprotnosti sa odlukom predsjedništva Boračke Organizacije opštine Sokolac, u kojoj se navodi da je za isplatu svakog iznosa iznad 500 KM, osim u slučaju jednokratne novčane pomoći, potrebna saglasnost predsjedništva. Predsjednik je samoinicijativno izabrao i nadzorni organ, a kao argument za njegov izbor naveo da je dugogodišnji građevinski radnik, što je u najmanju ruku degutantno. Valjda se nadzorni organ bira na osnovu certifikata i licenci, a ne na ovakav način.
Skandalozno je i to da je izvođač radova iste započeo u oktobru, s obzirom na ekstremne vremenske uslove koji vladaju u Opštini Sokolac i s obzirom da je građevinska sezona završena, iako je rok za završetak radova bio 30.06.2025.godine. Na osnovu ugovora koji su na dan 25.10.2024. godine potpisali bivši predsjednik Boračke organizacije Opštine Sokolac i vlasnik firme „Željeznica D.O.O.“ i „Granit Željeznica“, rok za završetak radova je 20 dana, osim u slučaju nepovoljnih vremenskih uslova. Svako ko je dolazio na groblje tih dana i prolazio pored istog, mogao je vidjeti da su radovi na groblju počeli prije potpisivanja ugovora, i da je, zaključno sa današnjim danom, prošlo više od 3 mjeseca od početka radova.
Od 63 grobna mjesta koja su trebala biti obnovljena, niti jedno nije u potpunosti završeno. Dio spomenika je djelimično urađen, ali nažalost, zbog loših vremenskih uslova i lošeg kvaliteta radova, mermerne ploče su već počele otpadati, iako je od radova prošlo nešto više od mjesec dana, što možete vidjeti na slikama koje vam dostavljamo na uvid.
Aktuelno rukovodstvo Boračke organizacije Opštine Sokolac smatra da je bruka i sramota što je sve odrađeno na način na koji jeste, jer se radi o svetom mjestu, mjestu na kome počivaju poginuli borci, heroji, koji su svoj život dali za Republiku Srpsku. Kako roditeljima, koji će za Zadušnice doći da obiđu svoje najmilije, objasniti da su grobnice njihovih najmilijih raskopane cijelu zimu samo zbog samovolje pojedinih ljudi!? Kako ljudima objasniti, zašto se mjesec dana nakon radova na obnovi spomenika djelovi ploča već odljepljuju.
Na osnovu svega navedenog, aktuelno rukovodstvo Boračke organizacije Opštine Sokolac želi da ovim putem uputi javno izvinjenje porodicama poginulih boraca čiji su najmiliji sahranjeni na ovom svetom mjestu i da izrazi nadu da se slične stvari neće ponavljati, kao i da se ogradi od samovolje pojedinaca i poziva nadležne da u što kraćem periodu izvrše nadzor nad radovima i cjelokupnim procesom.
BORAČKA ORGANIZACIJA OPŠTINE SOKOLAC











Požar je noćas iza ponoći izbio u jednom ugostiteljskom objektu u sarajevskom naselju Šip.
Prema nezvaničnim informacijama „Avaza”, navodno je za sada nepoznato lice u crnoj dukserici polilo benzinom dio restorana.
Nezvanično, jedan muškarac dok se šetao sa psom naveče je primjetio da je izbio požar, te ga je nekako pokušao ugasiti.
Policijski službenici su na terenu i obavljaju uviđaj.
Igor Arsenić iz Banjaluke, koji je uhapšen zbog napada na Draška Stanivukovića, gradonačelnika Banjaluke, predsjednika PDP, te Pokreta Sigurna Srpska, doveden je pred tužioca Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka.
Tužilac bi trebao u zakonskom roku da se očituje da li će predložiti pritvor za Arsenića, a o tome bi nakon toga trebalo da odluči nadležni sud u Banjaluci.
Podsjetimo, Stanivuković je prijavio policiji da je 24. novembra uveče, napadnut od strane Igora Arsenića dok je šetao Banj brdom u Banjaluci.
Policija je nakon toga odmah uhapsila Arsenića.
U Bijeljini je jutros ranjen Oliver Ostojić, a osumnjičeni za pucnjavu Bratislav Bošnjak sam se predao policiji nekoliko minuta nakon događaja, javlja portal Provjereno.
Prema navodima policije, muškarac je ispalio je hitac iz pištolja i pogodio Ostojića u desnu nogu.
Povrijeđeni je zbrinut od strane ekipe Službe hitne pomoći Doma zdravlja Bijeljina i nije životno ugrožen.
Kao izvršilac događaja identifikovan je Bratislav Bošnjak (44) iz Bijeljine, koji se nakon pucnjave udaljio sa lica mjesta putničkim vozilom.
Samo nekoliko minuta kasnije, u 9.03 časa, Bošnjak je dobrovoljno pristupio u službene prostorije Policijske stanice Bijeljina 1 i predao oružje iz kojeg je pucao.
Policijski službenici su ga potom lišili slobode, a dalje mjere i radnje biće sprovedene pod nadzorom nadležnih organa.
KO JE IGOR ARSENIĆ – Čovjek koji je prijetio smrću Stanivukoviću? Mračni dosije, droga i veze sa Đajićem! (FOTO, VIDEO)
DRIŠTVENE MREŽE GORE “Stanivuković oduvao Banjaluku – Blanuša pobijedio sa 14.000 glasova razlike” (FOTO)
STANIVUKOVIĆ “Zašto MUP ćuti? OTKRIĆU KO SU UMIJEŠANI POLICAJCI”
OGLASIO SE I MUP “U toku kriminalistička obrada nad Arsenićem”
HOĆE LI NAJVEĆI GRAD PRESUDITI? Blanuša ubjedljivo vodi u Banjaluci
Prvi rezultati izbora za predsjednika Republike Srpske
Novim zakonom u FBiH uvodi se DISKRIMINACIJA SVIH KOJI NISU MUSLIMANI?
NAPAD NA STANIVUKOVIĆA! Radojičić traži hitnu reakciju nadležnih organa