Hronika
TRAGEDIJA U MODRIČI! Osoba skočila u BUNAR
Modriču je danas pogodila tragedija kada je jedna osoba izvršila samoubistvo skokom u bunar. Kako piše Avaz, u pitanju je zidani bunar dubine 30 metara i dugo nije bio u upotrebi.
– Danas oko 14:15 Policijska uprava Modriča je zaprimila prijavu da je jedno lice izvršilo samoubistvo skokom u bunar. Policijski službenice PU Modriča vrše uviđaj i preduzimaju sve potrebne mjere i radnje – potvrdio je za “Avaz” portparol PU Doboj, Aleksandar Vuković.
Više detalja biće poznato nakon obavljenog uviđaja.
Hronika
CRNI MAJ U ISTORIJI: Srpsku, Srbiju i FBiH prije 12 godina pogodile katastrofalne poplave
Republiku Srpsku, Federaciju BiH i Srbiju su na današnji dan 2014. godine zadesile katastrofalne poplave.
U Srpskoj je voda potopila Doboj i Šamac, u Federaciji Maglaj, a u Srbiji Obrenovac.
Poplave su trajale do 20. maja.
U tom periodu na ovo područje pala je velika količina kiše, najveća od kada se vrše meteorološka osmatranja.
Padavine su pokrenule i brojna klizišta, a posebno alarmantno bilo je u Šekovićima.
U Republici Srpskoj život je izgubilo 17 lica.
Šteta koju je Srpska pretrpjela, prema podacima Svjetske banke, procijenjena je na više od dvije milijarde KM.
Hronika
DRAMA U UGLJEVIKU! Policija izuzima dokumenta, POD ISTRAGOM I BIVŠI NAČELNIK
Kriminalistička policija Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske danas izuzma dokumentaciju iz opštine Ugljevik, a po prijavi koja je podnesena protiv bivšeg načelnika opštine Vasilija Perića, potvrđeno je za RTRS u opštini Ugljevik.
Policijska uprava Bijeljina je ranije nadležnom tužilaštvu podnijela izvještaj o počinjenom krivičnom djelu protiv Vasilija Perića zbog zloupotrebe službenog položaja.
Načelnik opštine Ugljevik Dragan Gajić ranije je izjavio da je u budžetu Ugljevika, nakon mandata Vasilija Perića, naslijedio dugove od oko 13 miliona maraka.
Hronika
ŽENI BEZ OBJE NOGE ZAKLJUČENO BOLOVANJE! Minka Hrustanović iz Bihaća odbijena i za invalidsku penziju
Minka Hrustanović iz Bihaća, uposlenica Kantonalne bolnice „Dr. Irfan Ljubijankić“, ostala je bez obje noge, ali je uprkos tome odbijena za ostvarivanje prava na invalidsku penziju jer, kako je navedeno u rješenju, nema dovoljno radnog staža. U međuvremenu joj je zaključeno i bolovanje, što praktično znači da bi se trebala vratiti na posao, saznaje Crna-Hronika
Prema dokumentaciji u koju smo imali uvid, Federalni zavod za penzijsko i invalidsko osiguranje odbio je njen zahtjev za invalidsku penziju uz obrazloženje da ostvareni penzijski staž „ne pokriva jednu trećinu radnog vijeka“, iako je vještačenjem utvrđena I kategorija invalidnosti, odnosno potpuni gubitak radne sposobnosti.

Istovremeno, u nalazu prvostepene ljekarske komisije navedeno je da je njena privremena spriječenost za rad trajala do 15. maja ove godine, nakon čega joj se bolovanje zaključuje.

Ovaj slučaj izazvao je ogorčenje među građanima, jer otvara pitanje kako osoba koja je ostala bez obje noge može biti vraćena na posao, a da pritom nema pravo ni na invalidsku penziju.
U zemlji iz koje svakodnevno odlaze radnici, medicinari i mladi ljudi, slučaj Minke Hrustanović bolno podsjeća na pitanje: kakvu poruku društvo šalje čovjeku koji je izgubio obje noge, a od države dobio odgovor da nema dovoljno staža da bi mogao živjeti dostojanstveno?

Dok institucije pozivaju na poštivanje zakona i procedura, javnost s pravom postavlja drugo pitanje — postoji li u ovom sistemu granica iza koje bi ljudskost ipak morala biti važnija od formulara i birokratskih članova zakona?
Crna hronika
-
Politika1 dan agoKRAJ BESPLATNOG LIJEČENJA? U Srpskoj zdravlje postaje PRIVILEGIJA BOGATIH?
-
Hronika1 dan agoDRAMA U UGLJEVIKU! Policija izuzima dokumenta, POD ISTRAGOM I BIVŠI NAČELNIK
-
Politika3 dana agoŠMIT PODNIO OSTAVKU: Članice PIC-a uskoro biraju nasljednika
-
Politika3 dana agoMARKOVIĆ OTVORIO KARTE: Dogovor o Stanivukoviću kao zajedničkom kandidatu postojao još prošle godine
-
Politika22 sata agoPOLITIČKI ZEMLJOTRES U SDS-u! Petrović otvoreno pogazio odluke stranke, PODRŽAO VUKANOVIĆA za Predsjedništvo BiH!
-
Politika22 sata agoDA LI JE MOGUĆE? Poreska uprava izrekla prvu kaznu zbog porijekla imovine tešku 345.000 KM
-
Politika2 dana agoBEZ ZVANIČNE POTVRDE: Pritisci iz Amerike uticali na odlazak Šmita
-
Politika2 dana agoVRIJEME JE ZA POBJEDU! PSS u Banjaluci otvorio karte, STANIVUKOVIĆ GLAVNI ADUT za predsjednika Srpske
