Društvo
U DOBOJU POLOŽEN VIJENAC najmlađem borcu SPOMENKU GOSTIĆU

Ministar porodice i demografije Srbije Milica Đurđević Stamenkovski i gradonačelnik Doboja Boris Jerinić danas su u Doboju položili vijenac kod spomen-biste Spomenka Gostića, najmlađeg odlikovanog borca Vojske Republike Srpske.
Stamenkovska je napomenula da je Gostić stradao kao dječak, ali da je uprkos tome imao uvjerenja i donio određene odluke i izbore.
– Ratni uslovi prinudili su ga da odraste preko noći i na nama kao predstavnicima rukovodstva Srbije i Republike Srpske je da budućim generacijama, našoj deci i omladini obezbedimo mir, jaku i stabilnu državu, čvrste institucije koji će omogućiti sigurnu budućnost – rekla je Stamenkovska.
Jerinić je rekao novinarima da je Gostićeva žrtva simbol kako se voli i brani svoje ognjište.
Gostića je posthumno Medaljom za hrabrost “Miloš Obilić” ove godine odlikovao i predsjednik Srbije Aleksandar Vučić
Spomen-bista najmlađem borcu nalazi se u porti Crkve Rođenja Presvete Bogorodice.
Stamenkovska danas u Doboju učestvuje u velikoj porodičnoj šetnji, manifestaciji koju povodom Svjetskog dana porodice organizuju Udruženje porodica sa četvoro i više djece “Četiri plus” Republike Srpske, dobojska udruženja višečlanih porodica “Četiri plus” i “Ponos”, te grad Doboj.
Predviđeno je da se učesnici manifestacije kreću od Sabornog spomen-hrama Rođenja Presvete Bogorodice do Parka narodnih heroja, gdje će biti organizovan odgovarajući kulturni program.
Društvo
NAORUŽAJTE SE STRPLJENJEM Kolone na graničnim prelazima između BiH i Hrvatske

Duga kolona vozila čeka na izlazu iz BiH prema Hrvatskoj na graničnim prelazima Kozarska Dubica, Brod, Velika Kladuša, Gradina, Gradiška, Novi Grad i Orašje, saopšteno je jutros iz Auto-moto saveza Republike Srpske.
Na ostalim graničnim prelazima putnička vozila, za sada, ne čekaju duže od 30 minuta.
Vozači se o stanju na graničnim prelazima mogu informisati putem veb kamera AMS-a.
Zbog oštećenja mosta obustavljen je saobraćaj na graničnom prelazu Brčko /BiH/-Gunja /Hrvatska/. Granični prelaz mogu koristiti samo pješaci, biciklisti i motociklisti.
Na graničnom prelazu Karakaj kod Zvornika zabranjen je saobraćaj za vozila preko pet tona najveće dozvoljene mase. Teretna vozila iznad pet tona preusmjeravaju se na novi most Bratoljub u Bratuncu i na GP Rača.
Šleperi i teretna motorna vozila mogu saobraćati na graničnom prelazu Šepak od 9.00 do 13.00 i od 22.00 do 6.00 časova. Vikendom mogu prelaziti samo u noćnom terminu, prenosi Srna.
Društvo
NAJRADOSNIJE VIJESTI! Na Vaskrs u Srpskoj rođeno sedam beba

U Republici Srpskoj u protekla 24 časa rođeno je sedam beba, tri djevojčice i četiri dječaka.
Tri bebe rođene su u Zvorniku, dvije u Gradišci, a po jedna u Banjaluci i Prijedoru, rečeno je Srni u porodilištima u ovim lokalnim zajednicama.
Dvije djevojčice i dječak rođeni su u Zvorniku, djevojčica i dječak u Gradišci, a po jedan dječak u Banjaluci i Prijedoru.
Za Doboj i Foču podaci nisu bili dostupni, a u Bijeljini, Istočnom Sarajevu, Trebinju i Nevesinju nije bilo porođaja.
Društvo
SUTRA DAN ŽALOSTI U DOBOJU zbog stradanja porodice Todorović

Gradonačelnik Doboja Boris Jerinić proglasio je utorak, 22. april, za Dan žalosti povodom tragične smrti poslanika u Narodnoj skupštini Republike Srpske Srđana Todorovića, njegove supruga Biljane Skopljak i kćerke Ane Todorović, saopšteno je iz Gradske uprave.
Tog dana biće spuštena zastava na pola koplja na zgradi Gradske uprave i zgradama javnih preduzeća i ustanova.
Na javnim mjestima neće biti održavani programi javnog, kulturnog i zabavnog karaktera, niti će biti muzike u ugostiteljskim i drugim javnim objektima.
Obavezuju se mediji sa područja grada Doboj da svoje programske sadržaje prilagode Danu žalosti, navodi se u saopštenju.
Poslanik Socijalističke partije u Narodnoj skupštini Republike Srpske Srđan Todorović, njegova supruga i jedno dijete poginuli su juče u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila na auto-putu “9. januar” u mjestu Puraći u Prnjavoru, a dvoje djece hospitalizovano je na UKC i nisu vitalno ugrožena.
Srđan Todorović rođen je 1980. godine u Doboju, po zanimanju diplomirani ekonomista, obavljao je dužnosti potpredsjednika Socijalističke partije, predsjednika Gradskog odbora stranke u Doboju, te direktora Fonda za zaštitu životne sredine i energetsku efikasnost Republike Srpske.
-
Zdravlje3 sata ago
ZNATE LI DA POSTOJI DORUČAK koji će vam popraviti raspoloženje?
-
Hronika2 dana ago
TRAGEDIJA: Poginuo narodni poslanik Srđan Todorović, njegova supruga i dijete
-
Banjaluka3 dana ago
LOŠE PREDSKAZANJE! Banjaluku okupala kiša na VELIKI PETAK, evo šta to znači!
-
Hronika2 dana ago
Stravični prizori sa mjesta saobraćajne nesreće na auto-putu 9. januar u kojoj su POGINULE 3 OSOBE (VIDEO)
-
Politika3 dana ago
DA LI JE SANJA VULIĆ UOPŠTE ZAVRŠILA FAKULTET? Ni traga od diplome
-
Politika2 dana ago
SAVIĆ-BANJAC O SPS-u: Pucaju od titula, ali kredibilitet im je upitan!
-
Hronika2 dana ago
POSLANIK POGINUO DAN NAKON ROĐENDANA! Ko je bio Srđan Todorović
-
Politika2 dana ago
“UZALUD VAMA IZ SPS-a TRUD DA SE “VADITE” I POJAŠNJAVATE”: Sve je jasno, kao i vaše političke namjere!