Connect with us

Region

“USPJELI SMO DA SAČUVAMO MIR!” Vučić: Povrijeđeno je 64 građana i najmanje 16 policajaca

Zahvaljujući mudrosti i trpeljivosti ogromnog broja građana, za sada, uspjeli smo da sačuvamo mir, rekao je predsjednik Srbije Aleksandar Vučić.

“Večeras je teško veče za građane Srbije”, naveo je Vučić.

Istakao je da će oni koji su pravili incidente biti uhapšeni.

“Izbjegli smo katastrofalni scenario. Samo u prostorijama SNS-a u Novom Sadu je 64 povrijeđenih građana”, naveo je on i dodao da su petorica elitnih jedinica napadnuti i povrijeđeni.

Naveo je da je najmanje 16 povrijeđenih policajaca od kojih su dvojica teško povrijeđeni.

“Ljudi u Srbiji mora da znaju da vojsku nismo ni pomišljali da izvedemo, građanskog rata neće biti, pozivamo ih da razgovaraju. Preduzimamo mjere i ide čišćenje ulica Beograda, a uskoro će i čišćenje Novog Sada”, kaže Vučić i dodaje da je pored Beograda i Novog Sada bilo “divljanja i u drugim gradovima”.

Istakao je da je država dovoljno snažna, ali su neki pomislili da mogu da ubijaju ljude.

Region

DETALJI AVIONSKE NESREĆE U HRVATSKOJ: „Pilot je napravio spiralu i zabio se u zemlju“

Više osoba poginulo je danas, 4. juna, u padu manjeg aviona nedaleko od sportskog aerodroma u Medulinu u Hrvatskoj, a okolnosti nesreće još se utvrđuju, prenose hrvatski mediji.

Prema riječima iskusnog pilota Nijaza Delića, letjelica je tokom prilaza aerodromu iz nepoznatih razloga napravila spiralu i srušila se na području kod odlagališta otpada Kaštijun.

Avion je pao na području Campanoža, prenosi Jutarnji.hr. Dojava o nesreći zaprimljena je u 11.18 sati, a na teren su odmah upućene sve hitne službe.

“Dana 4. 6. u 11.18 sati zaprimljena je dojava o padu manjeg zrakoplova na području Campanoža, nedaleko od aerodroma Medulin. Dojava je potvrđena, sve hitne službe, policija, hitna pomoć i vatrogasci, na terenu su i poduzimaju mjere i radnje iz svoje nadležnosti”, naveli su iz Policijske postaje Pula.

Kako saznaje Jutarnji.hr, u nesreći je smrtno stradalo nekoliko osoba. Index.hr saznaje da je poginulo četvoro, a da se traga za još dvoje.

O nesreći je govorio i iskusni pilot Nijaz Delić, koji koristi sportski aerodrom u Medulinu.

Kaže da zasad ne zna što je prethodilo padu, ali da su osobe u avionu došle iz Austrije te da je letjelica trebala sletjeti na medulinski sportski aerodrom.

“Riječ je o osobama koje su došle iz Austrije. Ne znam kako je došlo do nesreće. Iz meni nepoznatih razloga pilot, koji je inače iskusan i koji je trebao sletjeti na sportski aerodrom u Medulinu, iznad odlagališta otpada Kaštijun napravio je spiralu i zabio se u zemlju. To je jedina informacija koju imamo”, rekao je Delić.

Okolnosti nesreće tek se utvrđuju.

Nastavi čitati

Region

OGLASILA SE IZRAELSKA VOJSKA: Poznato ko je UBIO SRPSKOG VOJNIKA u Libanu

Izraelske odbrambene snage (IDF) objavile su izvještaj nakon što je tokom noći izvršen napad na pripadnike Ujedinjenih nacija u južnom Libanu.

Utom napadu poginuo je pripadnik Vojske Srbije Milovan Jovanović.

– Hezbolah je ispalio minobacačke granate koje su pogodile položaje UNIFIL i ubile pripadnika osoblja UN u južnom Libanu – navodi se u saopštenju IDF i dodaje:

“Tokom noći, Hezbolah je ispalio nekoliko minobacačkih granata koje su pale unutar položaja snaga UNIFIL u oblasti Dibin u južnom Libanu – ubivši jednog pripadnika osoblja UN i ranivši dvojicu. Ispitivanje putanje lansiranja jasno ukazuje da je vatru izvela teroristička organizacija Hezbolah”.

Podsjećamo, pripadnik Vojske Srbije stariji vodnik Milovan Jovanović, koji je bio angažovan u sastavu mirovnih snaga Ujedinjenih nacija u Libanu, preminuo je jutros od posljedica ranjavanja izazvanog padom projektila na bazu UN u kojoj su smeštene mirovne snage, uključujući i dio srpskog kontingenta

Nastavi čitati

Region

HRVATSKA: Više osoba stradalo u padu aviona u Istri

Više osoba je poginulo u padu manjeg aviona na području Medulina, saopštila je istarska policija.

Nezvanično, Hina piše da su poginule četiri osobe, a da se za dvema osobama još traga.

Prema zasad dostupnim informacijama, policija je dojavu o padu aviona manjih dimenzija na području Campanoža, između Kaštijuna i Medulina primila oko 11.20 sati, kada su na mesto događaja upućene sve hitne službe.

“Trenutno su na terenu sve službe, od Hitne medicinske pomoći i vatrogasaca do policije koje poduzimaju mere i radnje iz svoje nadležnosti”, rekao je službenik policije Alen Pačić.koji je potvrdio da je u nesreći stradalo nekoliko osoba.

Nastavi čitati

Aktuelno