Banjaluka
VELIKA PROSLAVA U PARKU “MLADEN STOJANOVIĆ”! Srećan “Veliki početak” nove školske godine
Školski dani su najljepši dani, te je i želja Grada Banje Luke da na poseban način obilježi početak još jedne školske godine i da zajedno sa školarcima proslavi njihov veliki početak.
Tim povodom, uz podršku prijatelja i partnera Grada, za ponedjeljak 28. avgust pripremili smo bogat program u okviru manifestacije „Veliki početak“, koji će biti održan na platou ispred novog sportskog kompleksa kod Parka „Mladen Stojanović“ sa početkom u 18.00 časova.
-Imajući u vidu da Grad Banja Luka tokom cijele godine posvećeno radi na unapređenju uslova za naše školarce kroz izgradnju novih škola i obnovu postojećih, besplatne udžbenike, stipendije i brojne druge aktivnosti, početak školske godine sjajna je prilika da svi zajedno proslavimo veliki početak uz niz edukativnih i zabavnih aktivnosti kako za naše školarce, tako i za roditelje – poručila je savjetnica gradonačelnika Milada Šukalo.
Kako je istakla, osim što će u okviru programa ove manifestacije naši školarci imati priliku da nauče sve o bezbjednosti u saobraćaju, ali i da se edukuju na pologonu koji pripremaju banjalučki vatrogasci, na platou ispred novog sportskog kompleksa biće organizovane i različite sportske aktivnosti s ciljem promocije zdravih navika.
– Takođe, ovo druženje prilika je da najmlađi sugrađani uživaju na sportskim poligonima Škole sporta „Kasper“, ali i da se pred početak škole dobro zabave uz besplatne tobogane i trampoline i naravno bogat muzički program – rekla je Šukalova, te dodala da je, pored različitih aktivnosti, za naše školarce pripremljeno i više od 500 poklona.
Istakla je i to da Grad Banja Luka već treću godinu za redom obezbjeđuje besplatne udžbenike za sve banjalučke osnovce od petog do devetog razreda, te podsjetila da je Banja Luka i ove godine nastavila sa dobrim praksama, te komplete očuvanih udžbenika poklonila osnovcima iz 20 opština Republike Srpske.
Ove godine obezbijedili smo besplatne udžbenike za više od 8.000 osnovaca, a ova manifestacija samo je kruna svega što radimo i što ćemo i ubuduće raditi s ciljem da našim školarcima ponudimo šo bolje i kvalitetnije uslove, jer obrazovanje je najvažnija karika zdravog društva – zaključila je Šukalova.
Banjaluka
MIRNA SAVIĆ–BANJAC: „SNSD preuzima ulogu institucija – odluke o Banjaluci ne mogu se donositi u stranačkim prostorijama“
Gradski menadžer Mirna Savić–Banjac poručila je da je neprihvatljivo da se važne odluke za Banju Luku donose u stranačkim prostorijama, umjesto u zvaničnim institucijama koje su za to nadležne.
Ona je istakla da Gradska uprava juče do 16.00 časova nije dobila poziv za održavanje sjednice Kolegijuma Skupštine Grada, te da je informaciju o zakazivanju sjednice dobila tek – preko privatnog medija.
– Gradski odbor SNSD-a preuzeo je ulogu svih institucija. Ako dobijemo zvaničan poziv (možda i od Gradskog odbora?), naša obaveza je da se odazovemo i radimo. Ali pokušaj da se politička organizacija predstavi važnijom od zvaničnih institucija zauvijek će ostati samo pokušaj – izjavila je Savić–Banjac.
Naglasila je da ovakva praksa nije uobičajena niti prihvatljiva:
– Ovo nije normalno i nije prihvatljivo. Nadam se da će i sam Gradski odbor pomenute partije to što prije shvatiti – zaključila je gradska menadžerka.
Banjaluka
STANIVUKOVIĆ ČESTITAO SLAVU HILANDARU: “Neka ovaj sveti dan donese mir, snagu i blagoslov”
Gradonačelnik Banjaluke i predsjednik PSS-a i PDP-a, Draško Stanivuković uputio je čestitku povodom slave Svetе carske srpske lavre – manastira Hilandar, Vavedenja Presvete Bogorodice.
Stanivuković je poželio blagoslov i duhovnu snagu bratstvu Hilandara, uz poruku da ova svetinja ima neizmjerno mjesto u srcima vjernog naroda.
“Upućujem najiskrenije čestitke visokoprepodobnom arhimandritu Metodiju i cijelom bratstvu ove velike svetinje. Neka ovaj sveti dan donese mir, snagu i blagoslov svima koji Hilandar nose u srcu, a bratstvu ove carske lavre neka podari zdravlje i mudrost u službi koju obavljaju na dobrobit cijelog našeg naroda”, naveo je Stanivuković.
Данас, на славу Свете царске српске лавре манастира Хиландар, Ваведење Пресвете Богородице, упућујем најискреније честитке високопреподобном архимандриту Методију и цијелом братству ове велике светиње.
Нека овај свети дан донесе мир, снагу и благослов свима који Хиландар носе у… pic.twitter.com/lsDz59aMOU
— Драшко Станивуковић (@Stanivukovic_D) December 4, 2025
Čestitku je završio tradicionalnim riječima:
“Srećna slava i na mnogaја ljета!”
Banjaluka
KREATIVNI VIKEND U “ZIMZOBALU”: Radionice za najmlađe i muzički nastupi
Za najmlađe u subotu i nedjelju od 11 do 13 časova biće održane kreativne radionice, a u nedjelju 7. decembra od 14 časova moći će da pogledaju pozorišnu predstavu „Veselo putovanje“.
U večernjim časovima od 19 do 22 časa u Parku „Petar Kočić“ prisutne će zabavljati domaći muzički bendovi.
-
Svijet3 dana agoPITANJE KOJE MUČI MNOGE! Zašto je Rusija prodala Aljasku Americi
-
Svijet2 dana agoVlada Bugarske povukla nacrt budžeta NAKON MASOVNIH DEMONSTRACIJA
-
Banjaluka2 dana agoU Banjaluci počeo “TURNIR PRIJATELJSTVA U16”
-
Banjaluka3 dana agoGIDEON GRAJF ODRŽAO PREDAVANJE o Holokaustu i genocidu u NDH studentima Banjaluke
-
Zanimljivosti3 dana agoSTIŽU VELIKE NOVOSTI! Meta zaustavlja krađu Rilsa
-
Svijet3 dana agoNEMA VIŠE ŠALE “Ako Evropa počne rat, Rusija je SPREMNA NA TO ODMAH”
-
Svijet2 dana agoRubio otkrio spornu tačku Trampovog mirovnog plana: PODRUČJE ŠIROKO 30 DO 50 KILOMETARA
-
Svijet2 dana agoBILJKE NISU USPJELE SPASITI ZEMLJU: Klimatska kriza biće još gora
