Connect with us

Društvo

VREMENSKA PROGNOZA! Nikuda bez kišobrana

U Republici Srpskoj i Federaciji BiH /FBiH/ će biti pretežno oblačno i nestabilno vrijeme sa kišom, pljuskovima i grmljavinom, uz temperaturu vazduha do 28 Celzijusovih stepeni.

Ujutro će biti oblačno i nestabilno sa padavinskom zonom koja se kreće od zapada i juga ka sjeveru i istoku, lokalno su moguće i intenzivnije padavine.

Prije podne očekuje se postepen prestanak padavina uz kraće sunčane intervale na zapadu, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Na jugu tokom prvog dijela dana biće promjenljivo oblačno uz sunčane intervale i moguću prolaznu kišu ili pljusak, a od sredine dana sunčanije i suvo.

U noći na četvrtak novo jače naoblačenje sa zapada, koje će usloviti kišu i pljusak sa grmljavinom, prvo na zapadu.

Duvaće slab do umjeren vjetar, promjenljiv ili sjevernih smjerova, a tokom večeri na sjeveru povremeno i pojačan.

Jutarnja temperatura vazduha iznosiće od 13 do 18, u višim predjelima od 11, a dnevna od 20 na zapadu i jugozapadu do 28 na jugu, u višim predjelima od 17 celzijusovih stepeni.

Društvo

VREMENSKA PROGNOZA! Izbjegavajte boravak na otvorenom preko dana

U Republici Srpskoj i Federaciji BiH /FBiH/ se poslije svježeg jutra očekuje sunčan i veoma topao dan.

Uveče i u narednoj noći na sjeveru i zapadu doći će do prolaznog naoblačenja, a duvaće umjeren do jak jugozapadni vjetar, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Duvaće slab do umjeren vjetar sjevernih smjerova, a u Hercegovini umjerena do jaka bura.
Jutarnja temperatura vazduha od 10 do 15, na jugu oko 19, u višim predjelima od šest, a dnevna od 30 do 36, u višim predjelima od 25 stepeni Celzijusovih.

Nastavi čitati

Društvo

OD SUTRA POČINJE PRVI TOPLOTNI TALAS! “Kuvaćemo” se na +38

U Republici Srpskoj u narednim danima očekuje se nastavak rasta temperature vazduha i vrlo toplo vrijeme bez padavina, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Sutra i utorak, 24. juna, jutra će biti svježija i prijatnija, a zatim će doći i do porasta minimalne temperature vazduha.

Početkom sedmice očekuje se maksimalna dnevna temperatura vazduha od 36 stepeni Celzijusovih, a od srijede 25. juna, do petka, 27. juna, i do 38 stepeni Celzijusovih.

U petak, 27. juna, tokom dana očekuju se prolazni pljuskovi sa grmljavinom koji će donijeti i blagi pad temperature u subotu.

Nastavi čitati

Društvo

KORIDOR ŽIVOTA! 33 godine od najslavnije bitke Vojske Republike Srpske

Na Dugoj Njivi na Trebavi počelo je obilježavanje 33 godina od proboja koridora, poznatog i kao koridor života, najslavnije bitke Vojske Republike Srpske kojom je prekinuta blokada više od milion i po Srba u Krajini.

Sveta liturgija služi se u Manastiru Svetog Cara Lazara, nakon koje je predviđen parastos i polaganje vijenaca i cvijeća.

Početku obilježavanja prisustvuje predsjednik Boračke organizacije Republike Srpske Radan Ostojić.
Vojna operacija “Koridor 92” trajala je od 14. do 28. juna na području Posavine i omogućila je spajanje zapadnih dijelova Srpske i Republike Srpske Krajine sa ostalim dijelovima Srpske i Srbijom.

Prema podacima Republičkog centra za istraživanje rata, ratnih zločina i traženje nestalih lica, u akciji “Koridor 92” poginulo je najmanje 855 boraca Vojske Republike Srpske, 14 pripadnika MUP-a Srpske, te 19 pripadnika MUP-a i Vojske Republike Srpske Krajine. Ukupno je ranjeno više od 1.500 srpskih boraca.
Ovom akcijom, čiji je direktan povod smrt 12 beba u banjalučkom porodilištu zbog nedostatka kiseonika, okončana je 42 dana duga kopneno-vazdušna blokada zapadnog dijela Srpske i Republike Srpske Krajine.

Obilježavanje 33 godine od proboja koridora organizuje Odbor Vlade Srpske za njegovanje tradicije oslobodilačkih ratova.

PREPORUČENI SADRŽAJ

Nastavi čitati

Aktuelno