Connect with us

Banjaluka

“ŽAO MI JE ŠTO SE NISAM RODIO RANIJE” Stanivuković poslao poruku kritičarima i poručio da svi treba da BUDU PONOSNI NA URAĐENO

Žao mi je što se nisam rodio ranije zbog svih onih koji kritikuju, poručio je ovo gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković.

— Za dvije godine mandata završili smo ono što naši prethodnici nisu ni pokušali za dvije decenije vlasti. Uspjeli smo da donesemo važne odluke, među kojima je i priprema Odluke o besplatnom priključku za vodu, a to znači ušteda od 1 000 maraka za svaku porodicu – istakao je Stanivuković.

Naglasio je da je besplatnom legalizacijom domaćinstava jedna porodica uštedila prosječno 8.000 maraka i da svi treba da se zajedno radujemo zbog 20.000 sugrađana koji će besplatno legalizovati svoja domaćinstva i više hiljada građana koji će besplatno priključiti vodu.

— Svi oni koji su ovo ranije morali da plate treba da krive one koji im za dvadeset godina vlasti nisu olakšali ni omogućili ono što mi sada radimo – dodao je Stanivuković i poručio da brže od ovoga nije moglo.

Gradonačelnik smatra treba da budemo ponosni i srećni zbog svih građana koji će besplatno ostvariti ovo pravo jer, kako kaže, čovjek koji sadi drvo znajući da će buduće generacije uživati u njegovom hladu je upravo onaj koji je shvatio suštinu života, njihove politike i misije.

— Ovo je početak, nastavljamo dalje! Za našu i bolju Banjaluku – zaključio je Stanivuković.

Banjaluka

„BISTRE GLAVE ZDRAVA DJECA“: Predstavljena kampanja protiv ŠTETNOG UTICAJA društvenih mreža

Da bi nove generacije imale bistre umove i jasne misli, potrebno je da ograničimo uticaj društvenih mreža, rekao je Stanivuković.

Predstavljena je kampanja pod nazivom „Generacija bistre glave“, naziv koji u sebi nosi sve ono što je našoj omladini potrebno za zdraviju i srećniju budućnost.

Poručio je ovo gradonačelnik Draško Stanivuković tokom sinoćnjeg predstavljanja kampanje u okviru kojeg je u Kući Milanovića održana panel diskusija, na kojoj je bilo riječi o štetnosti društvenih mreža na djecu.

Kako je naglasio – Banjaluka pravi prve korake ka tom cilju: da čuvamo naše mlade ljude i stvaramo zdravo okruženje za njihov razvoj.

-Da bi nove generacije imale bistre umove i jasne misli, potrebno je da ograničimo uticaj društvenih mreža, uvedemo uniforme kako bi se mladi razlikovali po znanju i vrijednostima koje nose u sebi, a ne po onome što nose na sebi, i da im obezbijedimo zdravu i kvalitetnu ishranu u školama. Imamo i znanje i kapacitet da to ostvarimo – naglasio je Stanivuković.

Dodao je da smatra da je jedini način da imamo sigurnu, kvalitetnu i bolju budućnost da ulažemo u djecu od trenutka kada se rode pa sve dok ne postanu dovoljno samostalna da odlučuju sama o sebi.

-Zato danas pokrećemo jednu važnu kampanju. Da bi naša djeca imala bistre glave i sačuvala takve misli, predstavićemo i aplikaciju koja će pomoći roditeljima da djeci ograniče korištenje društvenih mreža. Smatramo da društvene mreže ne mogu da vaspitavaju našu djecu, niti mogu da im zamijene drugare i zdravo, srećno djetinjstvo – kazao je gradonačelnik.

Prisutni u Kući Milanovića su mogli da vide i idejni primjer školske uniforme, koju je ranije najavio gradonačelnik, kao i da čuju više o projektu „Zdrava užina i hrana u svakoj školi“.

Nastavi čitati

Banjaluka

NI POVEĆANJA PLATA, NI KOLEKTIVNOG UGOVORA! Savić-Banjac podsjetila na 17 godina nepravde prema vaspitačicama

Gradski menadžer Mirna Savić – Banjac osvrnula se na komentar predsjednika Vlade Republike Srpske Save Minića da Grad nije povećao platu vaspitačima.

-Plate vaspitačicama nisu bile povećane, ali samo za vrijeme SNSD-a. Od kada je gradonačelnik Draško Stanivuković došao na čelo Banjaluke, vaspitačice su prvo dobile povećanje plate od 100 KM. Nakon toga, 2023. godine plata je povećana 150 KM, a ove godine 270 KM neto, odnosno 20 odsto – rekla je ona.

Podjsetila je i na to da za vrijeme prethodnih administracija nije bio potpisan ni kolektivni ugovor.

-Na to su čekali punih 17 godina. Nisu vas dobro informisali, a ja vas molim da napravite pet vrtića u Banjaluci za koje smo dali lokacije i koji su prije dvije godine obećani iz kabineta nekadašnjeg predsjednika Republike Srpske – istakla je ona.

Nastavi čitati

Banjaluka

ŠUKALO POZVALA VLADU RS: Obnovimo Spomenik na Banj brdu do 22. aprila

Vrijeme je da zajedno realizujemo ovaj projekat za Dan grada, 22. april, poručila je ona.

Projekt menadžer Grada Milada Šukalo pozvala je Vladu Republike Srpske da zajedno sa Gradom obnovi Spomenik palim Krajišnicima na Banj brdu.

-S obzirom na to da je predsjednik Vlade nedavno više puta ponovio da je tu za građane i razvoj Banjaluke, pozivam ga da zajedno rekonstruišemo Spomenik palim Krajišnicima na Banj brdu. Ako zaista želi da ispravi nepravdu prethodnog saziva Vlade, sada ima priliku – poručila je Šukalo.

Napomenula je da je Grad, zajedno sa Zavodom za zaštitu spomenika, uradio projekat rekonstrukcije spomenika na Banj brdu, koji je od republičkog značaja.

-Vrijeme je da zajedno realizujemo ovaj projekat za Dan grada, 22. april, kada je naša Banjaluka oslobođena od fašizma, a ne da vijence, kao prethodnih godina, postavljamo na ogradu od gradilišta – istakla je Šukalo.

Podsjetila je da je Grad Banjaluka do sada više puta inicirao i slao dopise Vladi Republike Srpske da se ovaj projekat zajedno realizuje, kako bi se zaustavio višegodišnji proces propadanja jednog od simbola Banjaluke i Republike Srpske i nacionalnog spomenika BiH.

Nastavi čitati

Aktuelno