Connect with us

Politika

ŽAŠTO DODIK PRIJETI BANKAMA? Predsjednik Srpske zaprijetio da banke MORAJU DA POKAŽU ODGOVORNOST

Ono što se zna i što se ni na koji način ne može promijeniti je da ni Dodik ni Vlada Republike Srpske ne mogu zatvoriti banke u Srpskoj. Regulacija osnivanja, poslovanja, upravljanja, nadzora, restrukturiranja i prestanka rada banaka na teritoriji Republike Srpske regulisana je Zakonom o bankama Republike Srpske. Prema tom zakonu, Agencija za bankarstvo je jedina koja bankama može oduzeti dozvolu za rad.

Milorad Dodik zaprijetio je 23. januara bankama  tokom prve konferencije za novinare po povratku sa bolovanja, na kojem je bio više od mjesec dana zbog operativnog zahvata.

 “Iznijeli ste 750 miliona KM depozita ovih građana u inostranstvo da bi podržavali najuspješnije ekonomije Austrije i Njemačke. Našim depozitima ste kupili 150 miliona KM obveznica u inostranstvu. Imate rok od tri mjeseca da to vratite u Republiku Srpsku, jer su to naše pare. Ne budete li to vratili, prvi dan nakon tih 90 dana zatvorićemo vas! Mislite da ne možemo? Vidjećete da možemo”, poručio je Dodik.

Naveo je kako je vlast Republike Srpske “do sada imala razumijevanja za banke, koje zbog sankcija nisu mogle da sarađuju sa institucijama”,  zaprijetivši potom da je došlo vrijeme da banke “moraju da pokažu odgovornost”.

“Veoma ozbiljno im poručujem, a znamo koje su to”, nastavio je Dodik sa prijetnjama, aludirajući na banke čija su sjedišta u inostranstvu. Mada potpuno svjestan da njegove prijetnje ni na koji način ne mogu biti sprovedene, Dodik je auditorijumu pokušao da se predstavi kao vladar koji ima sve konce u svojim rukama, što je daleko od istine.

BANKE NEĆE DA KUPUJU OBVEZNICE I TREZORSKE ZAPISE

Sankcije koje su Sjedinjene Države uvele kompletnom političkom vrhu Republike Srpske, pojedinim ministrima, vladinim službenicima, te firmama, njihovim osnivačima i rukovodiocima, koji su činili koruprivnu mrežu porodice Dodik, u ogromnoj mjeri su uzdrmale i Milorada Dodika i njegovu vlast. Posebno jer su na “crne liste” stavljeni i oni koji su preregistrovanjem sankcionisanih firmi pokušali da izbjegnu kaznene mjere, čime je porodica Dodika ostala bez ogromnih prihoda.

Američka ambasada u BiH ranije je saopštila da su vlasti Republike Srpske od 2023. godine kroz različite ugovore sa gotovo 36 miliona evra finansirale firme koje su na crnoj listi OFAC-a, a predstavljale su izvor bogaćenja Milorada Dodika i članova njegove porodice.  Svim “crnolistašima” u Republici Srpskoj banke su zatvorile račune, kako se ne bi izložile riziku da i same budu na udaru sankcija.

Vlada Republike Srpske se dovela u poziciju da sve teže, skoro nikako, svoje obveznice može prodati na međunarodnom finansijskom tržištu. Para u budžetu je sve manje, vlada ne izmiruje dugovanja, prije svega prema dobavljačima, a katastrofalnu finansijsku situaciju sanira jedino zahvaljući činjenici da postoji povećan priliv od naplate indirektnih poreza, a na osnovu poskupljenja roba i usluga i povećanja nameta na plate.

AGENCIJE ZA BANKARSTO ŠUTE NA DODIKOVE PRIJETNJE

Ono što se zna i što se ni na koji način ne može promijeniti je da ni Dodik ni Vlada Republike Srpske ne mogu zatvoriti banke u Srpskoj. Regulacija osnivanja, poslovanja, upravljanja, nadzora, restrukturiranja i prestanka rada banaka na teritoriji Republike Srpske regulisana je Zakonom o bankama Republike Srpske. Prema tom zakonu, Agencija za bankarstvo je jedina koja bankama može oduzeti dozvolu za rad.

Agencija je, definiše zakon, nadležna za “izdavanje i oduzimanje bankama dozvole za rad i drugih odgovarajućih akata u skladu sa svojim ovlašćenjima, posredni i neposredni nadzor poslovanja banaka, nalaganje mjera nadzora i druge nadležnosti u skladu sa zakonom kojim se uređuju banke”. Da bi Agencija za bankarstvo pokrenula postupak oduzimanja dozvole za rad nekoj od banaka moraju postojati vrlo opravdani razlozi za to – da je kapital banke negativan, ispod zakonskog minimuma, i da su ugroženi depoziti građana i pravnih subjekata u toj banci. Prema zakonu, Agencija za bankarstvo Republike Srpske je “u obavljanju poslova samostalna i nezavisna, a nadzor nad njenim radom vrši Narodna skupština Republike”.

“Ni predsjednik Republike Srpske ni Ministarstvo finansija niti bilo ko drugi iz izvršne ili zakonodavne vlasti ne može tek tako narediti Agenciji za bankarstvo Republike Srpske da zatvori neku banku. Dodik je ciljao na neke banke čiji su vlasnici stranci. Ako bi pokušao da ih zatvori, na noge bi se diglo pola Evrope”, rekao je Žurnalu sagovornik iz bankarskog sektora u Republike Srpske.

PITANJA BEZ ODGOVORA

“Da li je moguće da izvršna vlast u Republici Srpskoj naredi zatvaranje komercijalnih banaka, kako je to najavio predsjednik Republike Srpske, i, ako jeste, ko i da li može dati nalog Agenciji za bankarstvo da zatvori određene banke, s obzirom na to da je prema Zakonu o agenciji za bankarstvo Republike Srpske ‘u obavljanju poslova Agencija samostalna i nezavisna’”, prvo je pitanje koje je Žurnal postavio direktoru Agencije za bankarstvo Republike Srpske Srđanu Šuputu.

Tražili smo odgovori i na pitanje – “kakve bi posljedice imalo eventualno zatvaranje banaka za građane i privredu Republike Srpske i da li bi takav potez doveo do potpunog finansijskog kolapsa u Republici Srpskoj?”

Od Šuputa nismo dobili nikakakav odgovor, što ne čudi, jer je on, kao i bivši direktori Agencije, režimski čovjek, koji svojim izjavama u javnosti niti želi niti smije da protivriječi Miloradu Dodiku.  Što ne znači da je voljan i spreman pokrenuti eventualni nezakoniti proces zabrane rada pojedinim bankama u Republici Srpskoj. Uostalom, vrlo je bio pomirljiv kada su banke osobama i firmama sa američke “crne liste” zatvorile račune, nadajući se, baš kao i Dodik, da će, “ako se neke geopolitičke stvari poredaju, splasnuti pritisak OFAC-a na banke u Republici Srpskoj”.

Do tog “ako”, Šuput smatra da bi, što je i potvrdio u septembru prošle godine, za finansijski sektor Republike Srpske i BiH bilo pogubno da bilo koja banka dođe na OFAC-ovu listu, jer bi to značilo gašenje banke.

Iz Udruženju banaka BiH (UBBiH) nisu željeli da komentarišu Dodikove prijetnje zatvaranjem banaka u .

“Nemamo dodatnih informacija izuzev onih objavljenim u medijima, tako da u ovom trenutku ne možemo davati izjavu ili komentare”, odgovoreno je Žurnalu iz UBBiH, čije su članice i banke sa sjedištem u Republici Srpskoj, kao i banke koje je targetirao Dodik.

Prijetnje predsjednika Republike Srpske upućene bankama nisu željeli da komentarišu ni iz Centralne banke BiH, navodeći da nadležnost za izdavanje i oduzimanje dozvola za rad komercijalnim bankama pripada agencijama za bankarstvo u Republici Srpskoj i FBiH.

“Shodno tome, oduzimanje dozvole za rad komercijalnim bankama nije u nadležnosti CBBiH”, naveli su u odgovoru Žurnalu.

Odgovarajući na pitanje o mogućim posljedicama u slučaju eventualnog zatvaranja banaka za građane i privredu Republike Srpske, naveli su da CBiH, “kao odgovorna institucija koja svoje procjene bazira na pouzdanim pokazateljima, ne može davati odgovore na hipotetska pitanja”.

“CBBiH može, eventualno, komentarisati najave regulatora ili očekivane efekte uvedenih regulatornih mjera”, zaključili su.

BANKE NEĆE RADITI PROTIV SEBE

Nekadašnji direktor UBBiH Berislav Kutle izjavio je za Al Jazeeru da po zakonima BiH ne postoji nikakav način da se banke natjeraju na bilo koji potez koji je protiv njihovog poslovanja. S druge strane, naglasio je on, niti država niti bilo koji njen dio ne bi preživjeli odluku „majke banke“ da zatvori svoju ispostavu u toj zemlji ili jednom njenom entitetu. Kada bi se Dodikova prijetnja obistinila, smatra on, najveću štetu bi pretrpjeli građani Republike Srpske.

“Kao prvo, ostali bi bez poslova (u bankama), a što je još bitnije ne bi mogli ni funkcionisati. Sve transakcije vezane za novac bi postale misaona imenica. Privreda  bi nakon ogromnog gubitka preselila poslovanje u Federaciju BiH”, naveo je Kutle.

Dodikove optužbe na račun banaka o tome da su iznijele novac van Republike Srpske i BiH, on vidi kao čistu tržišnu utakmicu. Njegovo mišljenje dijeli i ekonomista Zoran Pavlović, ističući da banke potpuno legalno iznose novac u inostranstvo i tamo ga ulažu za kupovinu obveznica.

“To je normalan poslovni aranžman, oni to moraju da rade. Imaju robu na lageru koja nije plasirana i po tom osnovu oni moraju da zarade, jer bi u suprotnom pravili gubitke i ne bi mogli da posluju”, rekao je Pavlović za Žurnal.

Dodaje da je banka poslovni subjekat, kome je novac dat na čuvanje i plaćanje kamate depozitarima, bilo da su to privatna lica, firme ili javna preduzeća.

“Dio novca ide u kredite. Na osnovu davanja tih kredita i naplaćivanja kamate se obezbjeđuje plaćanje kamata za deponente i dio plaćanja troškova poslovanja. U situaciji kada banka dođe u poziciju da nema kreditnih plasmana, a to znači da nema mogućnost da zaradi sa parama koje ima, onda ulazi na finansijsko tržište i plasira slobodna sredstva po kamatama sa kojima će obezbijediti poslovanje i i plaćanje kamata građanima i firmama po osnovu depozita. Ako nemaju mogućnost plasmana u zemlji, banke taj novac plasiraju na berze van zemlje, jer je to način poslovanja komercijalnih banaka, to je metodologija rada bankarskog sektora”, naglašava Pavlović.

Kada banka kupi određeni vrijednosni papir, trezorski zapis ili obveznice, kaže on, ona ih može preprodavati i tu je nemoguće ući u trag hartijama od vrijednosti sve do momenta dok se one ne donesu radi naplate uloženog novca.

NEMA KRIVCA ZA PROPAST BANAKA

Notorno je da Dodik svjesno spinuje priču o tome kako strane banke, koje imaju svoje ekspoziture u Republici Srpskoj, pljačkaju građane, firme i javni sektor u Republici Srpskoj i njihov novac ulažu u “ekonomije Austrije i Njemačke”, nastojeći da za loše finansijsko stanje u Republici Srpskoj nađe krivca u svakom drugom osim u vlastima Srpske, koje su jedino i isključivo odgovorne za to.

Zanimljivo je da Dodik, koji tvrdi da uvijek ima informaciju više, nije znao da će u relativno kratkom roku propasti dvije banke u Republici Srpskoj – prvo “Bobar banka”, a onda i “Banka Srpske”, sa kojima su nestale i stotine miliona depozita fondova, opština i javnih preduzeća iz Republike Srpske.

Naravno da je znao, čak je preko bivše direktorice Agencije za bankarstvo Slavice Injac, koju je postavio na to mjesto da bi kontrolisao cijeli bankarski sektor u Republici Srpskoj, tempirao da „Bobar banka“ bude likvidirana u decembru 2014. godine, tri mjeseca nakon smrti njenog vlasnika Gavrila Bobara. Protiv Slavice Injac vođen je sudski postupak zbog propasti “Bobar banke”, ali je na kraju banjalučki Okružni sud oslobodio svih optužbi, mada se teretila da je bila upoznata sa svim nezakonitostima u poslovanju banke, a nije preduzela ništa da to spriječi. Propašću “Bobar banke” pričinjena je šteta od 122,5 miliona maraka brojnim firmama, opštinama i fondovima.

Potom je 2017. godine u stečaj otišla i “Banka Srpske”, progutavši 30 miliona KM, koliko je 2013. godine Vlada Republike Srpske uložila u dokapitalizaciju propale “Balkan Investment Banke”, u vlasništvu litvanske UKIO grupacije. U “Banci Srpske” ostalo je blokirano 75 miliona evra depozita, od kojih milionski depoziti javnih preduzeća i institucija nisu bili osigurani.

U žiži javnosti dugo vremena bila je i bijeljinska “Pavlović banka”, zbog malverzacija sa kreditom od 750.000 evra, koji je preko te banke plasiran Miloradu Dodiku za kupovinu vile na Dedinju. Vlasnik te banke bio je Slobodan Pavlović, koji je po nalogu Tužilaštva bio uhapšen 2016. godine. Pavlović je poginuo 2021. godine u Čikagu, a predmet “Pavlović banka” u vezi sa kupovinom Dodikove vile u Beogradu i dalje je aktivan u Tužilaštvu BiH. “Pavlović banka” od kraja 2019. godine posluje kao “Naša banka”.

Svoju upletenost u propast “Bobar banke”, “Banke Srpske” i aferu “Pavlović banka” Dodik je negirao od samog početka, a gorljivo je branio i svoju pulenku Slavicu Injac, tvrdeći da njeno hapšenje ima političku pozadinu i da je usmjereno protiv Republike Srpske.

Žurnal

Politika

SAMO TRI GLASA DIJELE VLAST OD NOVOG USTAVA RS: Opozicija poručuje – Neće ih dobiti!

Priča se da bi glasanje o Ustavu Republike Srpske moglo da bude tajno. Priča se i da bi poslanici iz opozicionih redova, u tom slučaju, bili stavljeni na test. Oni koji bi napustili sjednicu, bili bi proglašeni istinskim opozicionarima, ali, vjerovatno, izdajnicima Srpske. Oni koji bi, ipak, odlučili da ostanu, dobili bi etiketu izdajnika opozicije, ali i patriota.

Javne rasprave o Nacrtu ustava Republike Srpske, održale su se proteklih dana širom Republike Srpske. Posljednja juče, u Banjaluci. Sada skupštinski Odbor za ustavna pitanja treba da sastavi Prijedlog, o kojem će se, ponovo, raspravljati u Narodnoj skupštini Republike Srpske. Da bi Ustav bio usvojen, potrebne su dvije trećine glasova, odnosno 55 od 83 poslanika.

Kako ih obezbijediti? Čini se da bi recept mogao da bude u tajnom glasanju, o kojem se, u posljednje vrijeme, sve češće govori. Ako najava postane realnost, istina bi mogla da ispliva na površinu. I to ne bilo kakva. Naime, mnogi opozicionari, već na pomen tajnog glasanja, negoduju. Kažu da bi, u tom slučaju, napustili sjednicu i da, samim tim, ne bi ostavili prostora za spekulacije.

Kada smo već kod spekulacija, prva, koja se pojavila u javnosti, jeste da predsjednik PDP i gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković, „kupuje i prodaje“ kako bi predsjedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku, obezbijedio većinu. Sve je, da preciziramo, počelo prelaskom Maje Dragojević-Stojić iz SDS u PDP.

Sve je začinio Dodik, rekavši da će troje poslanika, koji će mu pomoći za izglasavanje novog Ustava Republike Srpske, biti iz redova opozicije.

-Ta tri glasa ćemo obezbijediti. Odakle? Pa, odakle bi drugo nego sa opozicione strane. Vidite i sami da oni bježe jedni od drugih. Više ne znate ko koga tamo vara – rekao je Dodik.

Poslanica PDP u Narodnoj skupštini Republike Srpske Tanja Vukomanović, kaže da niko ne treba da sumnja u iskrenu i odgovornu namjeru PDP prema Republici Srpskoj.

-Bez obzira na to što smo posljednjih mjeseci dobijali različite etikete, jer smo smatrali da o važnim pitanjima treba razgovarati, naš stav je od početka jasan: PDP neće podržati Dodikov ustav. Smatram da bi to bio opasan politički avanturizam u trenutku velike krize i da ovaj ustav ne spašava Republiku Srpsku, već njeno rukovodstvo. Sjednici ćemo prisustvovati, jer želimo jasno i argumentovano iznijeti zašto smo protiv. Na organima stranke smo i ranije razgovarali o tome kako se odnositi prema eventualnom tajnom glasanju i ako se opozicija zajednički dogovori da sjednicu napusti za vrijeme glasanja – za nas to nije nikakav problem, napustićemo salu – kaže Vukomanovićeva za Srpskainfo.

Suština je, kaže, u tome da ovo nije vrijeme za novi ustav i da ga PDP neće podržati.

-Uvijek ćemo se ponašati odgovorno prema Republici Srpskoj, a odgovorno, u ovom slučaju, znači ne voditi je u političke avanture bez puta i cilja – kategorična je ona.

Poslanik Liste za pravdu i red Đorđe Vučinić kaže da je ideja šefa Kluba poslanika SDS u Narodnoj skupštini Republike Srpske Ognjena Bodiroge, s kojom je i on saglasan, da, u slučaju tajnog glasanja, opozicija napusti sjednicu. Iako siguran u poslanike Liste za pravdu i red, za one iz drugih partija, ne bi tako lako garantovao.

-Napuštanjem sjednice bismo pokazali da nismo glasali za taj Ustav i da smanjujemo prostor za manevar i za eventualnu kupovinu opozicionih poslanika, ukoliko bi se desila bilo kakva ponuda od strane vlasti. Mislim da je to najbolje rješenje kojim ćemo, ako ništa drugo, sačuvati svoje redove. Ne sumnjam ni u koga iz Liste za pravdu i red, ali nas istorija uči da se stalno mijenja brojno stanje u određenim klubovima u Narodnoj skupštini, tako da trebamo biti bar toliko pametni i svjesni da je sve , nažalost, moguće i da je politička korupcija u našoj zemlji legalizovana. Od 2014. se nikad nije istražilo zašto neko prelazi u suprotni tabor. Naše je da se branimo na jedini način koji nam je preostao, a to je da napuštamo glasanje. Vjerujem da su iz vlasti spremni na sve kako bi osigurali dvotrećinsku većinu – kaže Vučinić za Srpskainfo.

Vučinić, ipak, prije svega vjeruje da Prijedlog Ustava nikad neće doći pred narodne poslanike.

Šef Kluba poslanika SNSD u NSRS Srđan Mazalica se nada da će svi poslanici, prije svega, poštovati sebe, svoj posao i građane koji su ih birali, i da će, tek kad vide konačni Prijedlog Ustava, razmisliti da li će glasati za njega.

-Ako nije vrijeme za usvajanje nekog dokumenta, to je izgovor za biti suzdržan ili za biti protiv. Ali ne mogu da vjerujem da smišljaju strategije kako bi neke poslanike, koji bi možda glasali za taj Ustav, onemogućili da glasaju po svojoj volji i savjesti. Pošto su se protiv tog Ustava izjasnili isključivo Šmit i političko Sarajevo, onda to dokazuje da su oni lakeji političkog Sarajeva i Kristijana Šmita i ne vidim šta je to toliko u tom Ustavu štetno, loše i opasno, da bi se oni tako grčevito borili protiv – kaže Mazalica za Srpskainfo.

Mazalica očekuje da PDP podrži Ustav, jer, kako kaže, imaju uvid u sve što se dešavalo tokom javne rasprave, s obzirom na to da je profesor Vitomir Popović, na čelu radne grupe.

O svemu ovome, oglasila se i predsjednica Narodnog fronta Jelena Trivić, koja smatra da bi najbolje bilo, zbog sveopšte korupcije na političkoj sceni i najava vlasti da će „zagrabiti“ još tri ruke u opozicionim redovima u cilju obezbjeđivanja 55 poslanika, odnosno dvije trećine ruku za izglasavanje novog Ustava Srpske, da poslanici opozicije, koji nisu za to da se prati avanturizam vlasti i dodatno produbljuje politička kriza, napuste salu Narodne skupštine prilikom tajnog glasanja.

– Ukoliko glasanje bude tajno, na ovaj način otkloniće se svaka dilema ko je glasao za donošenje novog Ustava, a ko nije želio da prati avanturističke i hazarderske politike ove vlasti i koga vlast nije, a koga eventualno jeste kupila. Na kraju krajeva, zbog ranijih loših iskustava sa tajnim glasanjem, najčistija situacija za opozicione stranke jeste da poslanici opozicije napuste glasanje – istakla je Jelena Trivić.

BLink

Nastavi čitati

Politika

VELIKA SUMNJA U POZADINI AFERE “VIADUKT”: Plan moćnika koji je koštao milione?

Nema sumnje da su moćnici namjerno namjestili i izgubili sudski spor, i da će od Viadukta, kao i od Serdarova, veliki dio novca završiti u džepovima moćnika koji su odgovorni”, naveo je Vukanović

Nebojša Vukanović, lider “Liste za pravdu i red” i poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srpske komentarisao je slučaj “Viaduct” i naplatu višemilionskog duga u ovoj arbitraži.

Vukanović je naveo da se samo u Republici Srpskoj može desiti da zbog korupcije, kriminala i zloupotreba, vlada izgubi više od 100 miliona KM bez kamata.

“Od tašna-mašna slovenačke firme Vijadukt bez radnika, koja ima samo poštansko sanduče, i da zbog toga niko ne odgovara, ne bude sankcionisan i pozvan na odgovornost.

Iako imaju mnogo veće budžete i lakše ni platili presudu, Vlada Švedske, Njemačke ili Austrije bi, pale a ministri i premijer bi bili pozvani na odgovornost, vjerovatno i uhapšeni, jer su ugrozili funkcionisanje države i društva, a kod nas se odgovorni, od (Milorada) Dodika, (Petra) Đokića do Željke Cvijanović, koja je kao premijer angažovala advokate u ovom predmetu, šepure se, rugaju naciji u lice i prebacuju na druge odgovornost”, istakao je Vukanović.

Mišljenja je da nema razlike, kako kaže, u pljački države, društva i naroda u slučaju Viaduct, kao sa Serdarovim, davanjem pa otkupom koncesije za hidroelektranu Mrsovo ili rudnik uglja u Ugljeviku.

Gdje je do sada Republika Srpska izgubila više od 120 miliona maraka, a samo kod nas je moguće da se zbog prirodnog bogatstva i resursa gubi ogroman novac umjesto da se društvo razvija.

Nema sumnje da su moćnici namjerno namjestili i izgubili sudski spor, i da će od Viadukta, kao i od Serdarova, veliki dio novca završiti u džepovima moćnika koji su odgovorni”, naveo je Vukanović.

Između ostalog je poručio i to da je veoma čudno da narod na sve ovo šuti.

“Najčudnije je kako narod šuti i nijemo posmatra samouništenje, postaje saučesnik svoje propasti, i kako nema pokušaja otpora, osim nekolicine medija i opozicije, da se pokuša suprotstaviti i zaustaviti potpuno uništenje Republike Srpske, u koje nas ludaci na vrhu režima vode”, zaključio je Vukanović.

Nastavi čitati

Politika

DODIK SPREMAN NA SVE: Otkrio šta slijedi ako mu zabrane ulazak u izbornu trku

Milorad Dodik, predsjednik Republike Srpske, kaže da će biti premijer ako mu, hipotetički, zabrane kandidaturu na opštim izborima sljedeće godine.

“Tačno je da su stvari neizvjesne. Jer, oni meni mogu da zabrane kandidaturu putem CIK-a. Hipotetički govorim sada, eto i da mi zabrane kandidaturu, biće kandidat neko drugi u ime vladajuće koalicije i pobijediće. I onda ću ja biti premijer”, rekao je Dodik.

Ne mogu mu, kako je dodao, zabraniti da bude premijer, a za njih je to opasnije nego da je predsjednik.

“Ponavljam, govorim hipotetički. Tačno je i da su nam uzurpirali pravo na izbore za parlament Srpske i predsjednika kao i lokalne izbore na teritoriji Srpske. Šta CIK ima s tim? Predviđeno je da u CIK-u ne može biti prethodno politički aktivna osoba pa su imenovali zvaničnika PDP-a. Sve je moglo dok je tu bio taj Marfi. Ali, vidjećemo kako će to dalje izgledati. Nisam baš siguran da će muslimani i dalje dobijati sve što traže. Možda im je najbolje da se okrenu dogovoru s nama. Imaju još vremena, ali u jednom trenutku će možda biti kasno pa mi nećemo htjeti da razgovaramo”, rekao je Dodik za “Glas Srpske”.

Nastavi čitati

Aktuelno