Connect with us

Banjaluka

ZBOG OTVARANJA ARNAUDIJE izmjena u režimu odvijanja saobraćaja

Odjeljenje za saobraćaj i puteve obavještava građane da će u utorak 7. maja biti obustavljen saobraćaj zbog otvaranja novoizgrađene džamije „Arnaudija“ i to:

-na dijelu magistralnog puta Banja Luka – Srpske Toplice;

-Bulevar cara Dušana, na dijelu od raskrsnice sa Ulicom Jovana Dučić do Omladinske ulice (kružni tok), u vremenu od 7.00 časova do kada bude bilo potrebno;

-Ulici braće Mažar i majke Marije na dijelu od raskrsnice sa Ulicom Zmaj Jovina do raskrsnice sa Omladinskom ulicom, u vremenu od 7.00 časova do kada bude bilo potrebno;;

-Ulici Meše Selimovića, na dijelu od raskrsnice sa Ulicom Zmaj Jovina, u vremenu od 7.00 časova do kada bude bilo potrebno;

-Ulici Branka Majstorović, na dijelu od raskrsnice sa Ulicom Zmaj Jovina, u vremenu od 7.00 časova do kada bude bilo potrebno;

-Ulici braće Mažar i majke Marije, na dijelu od Ulice Meše Selimović, u vremenu od 7.00 časova do kada bude bilo potrebno;

-Ulici Simeuna Đaka, na dijelu od raskrsnice Ulicom Zmaj Jovina, do raskrsnice sa Omladinskom ulicom, u vremenu od 7.00 časova do kada bude bilo potrebno;

Za vrijeme trajanja obustave saobraćaja na linijama javnog prevoza biće izvršene sledeće korekcije:

-autobusi javnog prevoza putnika koji saobraćaju iz smjera juga, preusmjeravaju se u ulice Kozarsku, Skendera Kulenovića, Kralja Petra I Karađorđevića, Bulevar cara Dušana, Kninska i dalje postojećom trasom,

-autobusi javnog gradskog i prigradskog prevoza putnika koji saobraćaju iz smjera sjevera, iz ulice Kralja Petra I Karađorđevića preusmjeravaju se desno u ulicu, Vuka Kardžića, Ranka Šipke i dalje postojećom trasom,

-autobusi javnog gradskog i prigradskog prevoza putnika koji saobraćaju iz pravca Lauša, iz Karađorđeve ulice preusmjeravaju se na „Zapadni tranzit“, Ulicom Ranka Šipke i dalje postojećom trasom,

-autobusi koji saobraćaju na liniji 13 B (Pobrđe-Lazarevo), iz smjera centra grada, iz Omladinske ulice preusmjeravaju se u Solunsku ulicu, Ulicu Kralja Petra I Karađorđevića i dalje postojećom trasom.

-autobusi koji saobraćaju na liniji 17 (Obilićevo – Nova bolnica), iz smjera Obilićeva, iz Bulevara cara Dušana preusmjeravaju se u ulice Kninsku, Vidovdansku, Ranka Šipke i dalje postojećom trasom.

Za vrijeme trajanja obustave saobraćaja regulisanje i preusmjeravanje saobraćaja vršiće se na propisan način od strane pripadnika službenih lica Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske.

Banjaluka

SAVIĆ-BANJAC: Pozivamo skupštinsko rukovodstvo da ODBLOKIRA rad GOB-a i RIJEŠIMO sve probleme

SNSD, dok je vladao, dobro je pokazao kako upravljaju ustanovama i preduzećima. Sjetite se samo ZIBL-a, DEPOT-a, sjetite se da preduzeće „Čistoća“ isto tako više nije gradska. Sjetite se i zemljišta Poljoprivredne škole, desetine miliona izgubljenih sporova i zemljište kod stare Autobuske stanice – dakle oni da nešto osnivaju, to je zaista paradoks i nevjerovatno.

Kazala je ovo gradski menadžer Mirna Savić – Banjac, nakon što je skupštinsko rukovodstvo saopštilo da je jedini spas za Gradski olimpijski bazen osnivanje novog javnog preduzeća.

-To je očigledno njihovo rješenje blokada – da oni dobiju fotelju, da zaposle ljude. Mi nikada ne odbijamo rješenja nikakva i smatramo da treba i o tome razgovarati, ali smatramo da je neozbiljno i neodgovorno da je Gradski olimpijski bazen toliko dugo zatvoren, da djeca ne plivaju i da radnici imaju problem sa platama. To su nedopustive stvari i pozivamo skupštinsko rukovodstvo da stave ovo pitanje ne dnevni red sjednice Skupštine Grada, da odblokiraju rad GOB-a i da riješimo sve probleme koje su oni prouzrokovali. Moramo da napravimo da Gradski olimpijski bazen radi, a onda možemo da razgovaramo o svim njihovim prijedlozima i koracima i da se dogovaramo na sastanicima i Skupštini, a ne da informacije saznajemo iz medija – kazala je ona.

Nastavi čitati

Banjaluka

JOVANA KISIN OPET SVAKOJ ČORBI MIROĐIJA! Pravila SCENE u Sokolskom domu braneći čovjeka SNSD-a!

Banjalučka advokatica Jovana Kisin, poznata po tome da se redovno gura u sve moguće priče i predstvalja kao „branilac pravde“, danas je u Sokolskom domu u Banjaluci napravila pravi cirkus. Naime, Kisinova je stala u odbranu Nebojše Rodića, starješine Sokolskog društva, koji je čak tri decenije sam sebi iznajmljivao kafić i uredno plaćao kiriju – i to na imovini koja pripada Gradu Banjaluka!

“BORIMO SE SA OTIMAČIMA NA SVIM FRONTOVIMA” Stanivuković: Sokolski dom će biti hram sporta, NE KAFANA!

 

Dok građani s pravom očekuju da se ova imovina vrati gradu i stavi u funkciju svih Banjalučana, Kisinova je odlučila da se svrsta uz Rodića, očito zaboravljajući svoje nekadašnje parole o „pravdi“ i „zakonitosti“.

Podsjetimo, ista ta Jovana Kisin se svojevremeno predstavljala kao zaštitnik obespravljenih radnika, pa je putem društvenih mreža poručivala da će „pro bono braniti svakoga ko dobije otkaz jer ne želi ići na mitinge vladajuće koalicije“. Pisala je kako je dobijala poruke od ljudi iz javnog sektora da ih „primoravaju“ da idu na skupove, prijete im otkazima i maltretiraju ih.

Banjalučka advokatica nudi pravnu pomoć svakome ko dobije otkaz ako ne dođe na skup

„Znam da vas je strah, znam da nije lako, i zato dajem svoj doprinos“, tvrdila je tada Kisinova.

A danas? Danas se, bez imalo stida, stavila na stranu čovjeka iz redova SNSD-a, koji javno i bez srama pokušava da otme ono što pripada gradu. Time je pokazala da njene „borbe“ traju samo dok joj odgovara, a da se iza velikih riječi o „pravdi“ i „hrabrosti“ krije najobičniji politički oportunizam.

Nastavi čitati

Banjaluka

SAMO JEDNA TAČKA! Vanredna sjednica Skupštine grada Banjaluka

Skupština grada Banjaluka sutra će održati vanrednu sjednicu sa jednom tačkom dnevnog reda – razmatranje novonastale političke situacije.

Republike Srpske, koju su nedavno usvojili, a tiče se aktuelnih političkih prilika.

-U narednom periodu očekuje se niz posebnih sjednica Skupštine grada Banjaluka, na kojima će biti obrađivana važna pitanja – poručio je Ninković.

Nastavi čitati

Aktuelno