Connect with us

Banjaluka

KOČIĆEVI DANI! U nedjelju predstava „Jazavac pred sudom“ u Manastiru Gomionica

U čast našem velikom piscu i narodnom tribunu Petru Kočiću ove godine biće organizovani Kočićevi dani u Manastiru Gomionica.

Tim povodom u novoizgrađenom amfiteatru u nedjelju, 4. avgusta u 19.30 časova biće izvedena predstava „Jazavac pred sudom“.

Riječ je o predstavi koju je režirao Mihailo Laptošević prema istoimenoj i jednoj od najpoznatijih pripovijetki Petra Kočića.

Ova pripovijetka, koja je kasnije pretvorena u dramu, nastala je prema istinitom događaju, ali i stvarnom čovjeku Davidu Štrpcu, koji je živio upravo u okolini manastira Gomionica.

Važno je podsjetiti da je manastir Gomionica jedno od najvažnijih mjesta u životu Petra Kočića, mjesta gdje je naučio prva slova i mjesta koje je opredijelilo njegovu sudbinu i njegov književni rad.

Banjaluka

PRAVNA BITKA I MEDIJSKA KAMPANJA: “Borićemo se svim sredstvima protiv otimanja gradske imovine”

Iskoristićemo sva pravna sredstva i resurse kako bismo spriječili otimanje zemljišta Poljoprivredne škole vrijedno 150 miliona KM od grada i to je nastavak borbe za pravedniju Banjaluku koju smo počeli još 2020. godine.

Poručio je ovo gradonačelnik Draško Stanivuković, koji je tom prilikom najavio da će biti pokrenuta kampanja koja ima za cilj da zaštiti gradsku imovinu.

-Naša je obaveza da se borimo za gradsku imovinu i zbog toga ćemo pokrenuti kampanju sa jasnom porukom – zaštitimo gradsku imovinu — za budućnost Banjaluke! Kampanja će biti sprovedena putem bilborda i svih ostalih sredstava informisanja, kako bismo građane upoznali sa svim aferama, ali i javno pokazali ko su pojedinci koji žele da nanesu štetu našem gradu – rekao je Stanivuković.

Dodao je da će boriti pravnim i medijskim putem, sve dok Vrhovni sud ne postupi u interesu građana Banjaluke.

-Moramo stati u kraj svakoj zloupotrebi i otimanju gradske imovine – zaključio je on.

Nastavi čitati

Banjaluka

MILANOVIĆ: Plate vaspitačima moraju rasti, ali ne može se dijeliti ako nema prihoda

Odbornik PDP-a u Skupštini Banjaluke Dragana Milanović, tokom skupštinske rasprave rekao je da cijena vrtića mora porasti kako bi se povećale plate vaspitačima.

-Svi smo svjesni da se plate moraju povećati ali ne može se nešto dati ako nema prihoda – rekao je Milanović.

Kako navodi budžet je planski dokument koji ima prihodovnu i rashodovnu stranu, te mora biti dovoljno prihoda kako bi se plan ispunio, a ne samo cifre na papiru.

Podsjetimo, u toku je rasprava o dnevnom redu vanredne Skupštine Grada Banjaluke. Predložen je dnevni red sa dvije tačke – informacija o stanju u Centru za predškolsko vaspitanje i povećanje cijene vrtića.

Nastavi čitati

Banjaluka

DELOŽACIJA PREDUZEĆA “DEPOT” započela je danas u krugu regionalne deponije u Ramićima

Novinarima nije bio dozvoljen ulaz na lice mjesta.

Podsjetimo, banjalučka Čistoća trebala bi danas da preuzme zemljište regionalne deponije u Ramićima, a koje joj po presudi Okružnog privrednog suda u Banjaluci iz jula prošle godine pripada.

Nastavi čitati

Aktuelno